7 правил для якісного врожаю картоплі

1. Зміна садивного матеріалу мінімум раз на п’ять років. Всім відомо, що картопля має здатність «вироджуватись». На городі важко ввести п’ятипільну сівозміну, і добре, якщо картоплю висаджують хоча б після зернових або сидератів. Тривале вирощування насінневого матеріалу на одній ділянці призводить до накопичення і розмноження інфекцій, які призводять до втрати продуктивності.
2. Гарантія якості від виробника. Довіряйте лише офіційним представникам іноземних селекційних компаній та провідним вітчизняним виробникам. Саме в таких компаніях насінневий матеріал проходить якісну перевірку в спеціалізованих лабораторіях та відповідає заявленим характеристикам.
3. Врахування ваших вимог до якісних та смакових характеристик картоплі (на пюре, для жарки, для салатів, на чіпси чи універсальна) при виборі сорту. 
4. Не забувайте про удобрення. Найпродуктивніший сорт не задовольнить ваші очікування, якщо грунт буде бідний на органічну складову. Органічні добрива - запорука високого врожаю картоплі. Окремі сорти дуже добре відгукуються на додатове удобрення.
5. Захист. 30% врожаю овочевих залежать від правильно підібраного захисту. У будь-якій виробничій системі захисту картоплі ви зустрінете протруйник, фунгіцид та інсектицид. Якщо не маєте бажання використовувати хімічний захист на допомогу прийдуть біопрепарати, але в будь-якому випадку, без застосування цих засобів всі зусилля покладені на отримання високого врожаю зійдуть на нівець.
6. Лежкість картоплі. Особливу увагу слід приділити цьому показнику якості, він залежить як від генетичних особливостей посадкового матеріалу, так і від умов вирощування та зберігання уже готової продукції.
7. Збереження якості посадкового матеріалу. Сортові особливості та продуктивність нового сорту можна втратити за один рік вирощування, а можна пересаджувати картоплю протягом 4 років. Це залежить від відбору якісного посадкового матеріалу (бульби мають бути оптимального розміру, без ушкоджень, не заражені шкідникам та хворобами, пророщені бульби мають мати товсті здорові паростки)

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід