Агроволокно (переваги та правила використання)

Раніше використовувана садівниками поліетиленова плівка з появою агроволокна відійшла на другий план. Адже можливості щодо нового матеріалу воістину безмежні, а недоліки - несуттєві. З чого роблять агроволокно і як його можна використовувати на ділянці?

Що таке агроволокно

Агроволокно - нетканий матеріал пористої структури, виготовлений на основі поліпропілену, який використовується для укриття рослин або ґрунту. Легкий і міцний, він абсолютно екологічно безпечний, нешкідливий, стійкий до вологості, ультрафіолетових променів, коливань температур.

До переваг агроволокна відносять такі його властивості:

 • пропускає повітря і вологу;
 • зупиняє ріст бур'янів;
 • захищає рослини від комах і птахів;
 • сприяє природному протіканню ґрунтових процесів;
 • запобігає утворенню ґрунтової кірки;
 • знижує частоту поливів і розпушувань;
 • зберігає тепло, захищає від коливання температур;
 • запобігає перегріванню рослин в спеку.

Настільки унікальні властивості дозволяють використовувати матеріал повсюдно. Термін його служби в залежності від щільності становить близько 2-5 років.

Різновиди і варіанти використання

Асортимент волокна представлений різними кольоровими варіантами і показниками щільності. Чим вище щільність, тим міцнішим є матеріал.

Однак не завжди потрібна велика щільність: для укриття посівів по ґрунту або для захисту врожаю від птахів досить найтоншого волокна.

Чорне агроволокно

Чорне волокно призначене для ґрунтових робіт, найбільш поширена щільність 50-60 г / м2. Такий матеріал найбільш затребуваний в якості мульчі під багаторічні насадження, для організації пристовбурних кіл під чагарниками і деревами, в ландшафтному дизайні (під засипки з мармуру або кори), в будівництві дачних доріжок.

Чорне волокно перешкоджає проникненню сонячного світла до ґрунту. Завдяки цьому бур'яни з часом гинуть. Крім того, він швидше нагрівається і довше зберігає тепло.

Агроволокно чорного кольору популярно при вирощуванні полуниці. Матеріал запобігає пересихання ґрунту і коріння влітку і їх підмерзання взимку. Крім того, ягоди, стикаючись з волокном, залишаються чистими, менш схильні до грибкових хвороб.

Досить розстелити матеріал по грядках і борознах, зафіксувати за допомогою дошок або каменів. Садять полуницю в прорізи, виконані хрестоподібно.

Біле агроволокно

Біле волокно використовується для захисту надземної частини рослин - для облаштування парників, тунелів, укриття багаторічників і дерев. Застосування такого матеріалу дозволяє не тільки підвищити врожайність, але й прискорити її отримання.

 

Варіанти використання в залежності від щільності матеріалу:

 • 17-23 г / м2. Найтонше і легке агроволокно. Призначено для укриття сходів без використання дуг (без спорудження парника). Волокно відмінно пропускає вологу і світло (до 80%), зберігаючи при цьому тепло. Насіння під ним сходять швидко і дружно, просто піднімаючи матеріал.
 • 30-42 г / м2. Більш щільне волокно, що використовується для облаштування парників по дугам із застосуванням спеціальних кліпс, укриття ґрунту, захисту рослин від легких заморозків (до 5 °С), надмірної сонячної активності (затримує до 30% світла).
 • 50-60 г / м2. Найбільш щільне волокно, призначене для парників, захисту від заморозків (до 10 °С), укриття рослин на зиму.

Комбіноване агроволокно

Комбінований матеріал має підвищену ефективність завдяки своїм особливостям. Одна його сторона - світлого, білого кольору. Друга - чорного.

Двокольорове агроволокно використовується як мульчуючий матеріал в регіонах з жарким кліматом. Воно укладається світлою частиною вгору. Біла сторона відбиває сонячні промені, завдяки чому волокно і ґрунт під ним не перегріваються. Чорна нижня частина виключає надходження світла до ґрунту і зростання бур'янів.

Таке волокно популярно в ландшафтному дизайні, коли використовується в якості підкладки під мармурову крихту.

Агроволокно - незамінний матеріал для будь-якої садової ділянки. Проте вибрати його не так просто. Менеджери нашого інтернет-магазину допоможуть правильно підібрати агроволокно в залежності від поставлених цілей. Вони грамотно проконсультують по відмінностям представлених матеріалів, можливостям їх застосування.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід