Агроволокно: види, застосування, укриття рослин на зиму

Сучасні синтетичні матеріали здатні істотно спростити життя садівникові. Пластик, поліпропілен стали незамінні в присадибному господарстві. Одним із сучасних матеріалів, популярних серед садівників, стало агроволокно. Що це таке? Як можна використовувати його восени?

Що таке агроволокно

На зміну плівковим укриттям в саду й городі прийшло агроволокно. Це особливе неткане полотно, яке має пористу структуру. Виробляють його зі стабілізованого поліпропілену за спеціальною технологією — спанбонд.

Завдяки пористій структурі матеріал пропускає повітря, сонячне світло, воду. З використанням агроволокна не виникає «парникового» ефекту, проте значно зменшується вплив на рослини несприятливих умов.

Переваги агроволокна:

 1. Довговічність. Матеріал стійкий до вологості та сонячного випромінювання, тому прослужить не один рік (в середньому 2-4 роки).
 2. Висока міцність. Матеріал витримує значні навантаження. Чим вище його щільність, тим більше стійкий він до зношування.
 3. Мала вага. Пориста структура та тонкі нитки роблять спанбонд практично невагомим.
 4. Екологічність. Матеріал не пригнічує ріст рослин, не має різкого, неприємного запаху, не несе шкоди при роботі з ним.
 5. Повітропроникність. Завдяки своїй структурі, матеріал «дихає», а значить, рослини провітрюються, продуваються, не запрівають.

Агроволокно (на відміну від плівкового укриття) рятує рослини як від переохолодження, так і від перегріву. Воно убезпечить садові культури від нападу комах-шкідників.

Різновиди агроволокна

Агроволокно випускають в декількох різновидах, адже під кожен вид робіт необхідний матеріал з відповідними характеристиками. Варіюється ширина й довжина рулонів.

Різниться воно за кольором:

 • біле;
 • чорне;
 • комбіноване (чорно-біле).

Спанбонд білого кольору застосовують як укривний матеріал. Його використовують для укриття як теплиць, так і парників. Особливість матеріалу — здатність пропускати вологу. При природних опадах або поливі агроволокно нема потреби знімати кожен раз. Можна вкривати білим спанбондом посіви, сходи, молоді рослини для захисту від несприятливих умов. Ягідні культури можна вкривати агроволокном від птахів.

Агроволокно чорного кольору використовують для «ґрунтових» робіт. Його укладають на землю як мульчу. Такий колір дозволяє матеріалу швидше нагріватися, акумулювати тепло, не пропускати світло. Через чорний спанбонд не проростають бур'яни, в ньому не зможуть сховатися комахи-шкідники.

Чорно-біле агроволокно з'явилося недавно і відразу завоювало визнання садівників, особливо — південних регіонів. Чорною стороною чорно-біле агроволокно його укладають на ґрунт. Біла частина відбиває сонячне світло, перешкоджає перегріву і пересихання кореневої системи рослин.

За щільністю матеріалу розрізняють:

 1. Тонке (щільність до 25 г/кв. м). Призначено для захисту рослин від легких заморозків. Його можна використовувати без установки каркаса завдяки легкості, досить укласти його безпосередньо на рослини. Слабо зберігає тепло (температура під ним вище за все на 2-4 градуси), однак має високу світлопропускну здатність — до 80%.
 2. Середнє (до 45 г/кв. м). Агроволокно середньої щільності використовується як укривний матеріал. Воно більш щільне, запобігає пошкодженню рослин сильними вітрами або градом. Зберігає тепло всередині укриття (на 5-7 градусів вище, ніж на вулиці). Пропускає 65-80% сонячного світла.
 3. Міцне (від 50 г/кв. м). Використовується для теплиць і парників, мульчування, укриття. Дозволяє підтримувати всередині температуру на 10 градусів вище, ніж на вулиці. Пропускає до 65% сонячного світла. Особливо міцне, воно не рветься від поривів вітру, витримує достатні навантаження.

Тонке і середньої щільності агроволокно випускають тільки білого кольору. Воно необхідне дачникам для укриття рослин. Щільний матеріал виробляють будь-якого кольору, оскільки сфера його використання широка.

Застосування агроволокна восени

Особливо необхідний спанбонд для осінніх робіт. Його застосування дозволяє рослинам з меншими втратами пережити зимівлю, а дачникам — скоротити трудові й матеріальні витрати.

Агроволокно знадобиться восени:

 • для укриття рослин;
 • як мульчуючий матеріал.

Покривний матеріал

Для захисту рослин в зимовий час доцільніше використовувати агроволокно середньої або підвищеної щільності. Матеріал охоронить садові культури від вимерзання навіть в суворі, безсніжні зими.

Вкривати спанбондом можна все:

 • багаторічні декоративні культури;
 • ягідні, декоративні та хвойні чагарники;
 • ліани;
 • теплолюбні плодові дерева.

Такий матеріал зменшить вплив на рослини холодних вітрів, різких коливань температур або їх значного зниження. Врятує агроволокно і навесні. Ранньою весною, коли сонячна активність висока, а сніг ще не зійшов, рослини часто отримують сонячні опіки. У деревних культур страждає кора, у хвойників — хвоя. Чагарники й дерева обмотують агроволокном, фіксуючи його для надійності мотузкою. Таке укриття особливо важливо для хвойників: їх крона постраждає від налиплого снігу.

Мульчування

Не менш популярний матеріал для осіннього мульчування. Пристовбурні круги з щільного спанбонду захистять кореневу систему дерев і чагарників. Підійде мульчування для посадок полуниці.

Агроволокно як мульча:

 • запобігає промерзання коренів навіть при відсутності снігового покриву;
 • захищає кореневу систему від висихання в зимовий період, підтримує необхідну вологість;
 • запобігає ріст бур'янів на вкритій ділянці;
 • навесні сприяє швидкому прогріванню ґрунту і пробудженню кореневої системи.

Для мульчування досить розстелити спанбонд в потрібному місці. Щоб мульчувальне агроволокно не роздувати вітром, використовують спеціальні кілочки для фіксації матеріалу.

Використання агроволокна на дачній ділянці практично безмежно. Якщо самостійний вибір матеріалу викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть підібрати спанбонд, відповідний для конкретних завдань і умов, розкажуть про тонкощі використання матеріалу і його зберігання.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід