Балконна грядка або город на підвіконні

Город на балконі або підвіконні — це реально. Вирощувати овочі й трави дуже захопливе заняття, це можна робити навіть в зимову пору року. І це не просто хобі, а прекрасна підмога в господарстві, свіжа вітамінна зелень до вашого столу. Але потрібно грамотно підійти до організації городу на підвіконні. Тоді неодмінно все вийде.

Головні нюанси вирощування овочів вдома

Основна проблема у вирощуванні овочів вдома взимку полягає в нестачі освітлення в цю пору року. Вирішити її можна за допомогою спеціальних фітоламп зі спектром променів, як у природних сонячних. Коштують вони недешево, але повністю виправдовують себе. Підсвічування рослин дає їм можливість активно розвиватися і рости.

Ґрунт для вирощування рослин повинен бути хорошої якості, поживним й знезараженим. Краще придбати готовий ґрунт в магазині. Тоді в його складі та безпеці ви будете впевнені повністю.

Також важливо забезпечити рослинам оптимальний рівень вологості. З гарячими батареями центрального опалення він часто надмірно сухий. Доведеться використовувати додаткові способи зволоження. Наприклад, обприскування, розміщення на підвіконні місткостей з водою.

Вибір якісного посадкового матеріалу — ще один ключовий момент. Тільки якісні та життєздатні насіння кращих сортів і гібридів без проблем проростуть і дадуть хороший урожай. У нашому інтернет-магазині можна придбати відмінні насіння для балконних грядок.

Культури для вирощування на балконних грядках

Зелена цибуля

Відмінна рослина для домашнього городу, невибаглива і швидкоросла Виростити зелену цибулю під силу навіть дитині. Для цього можна взяти звичайну цибулю-ріпку або ж сівок. Досить великі цибулини ріпчастої цибулі дають більше зелені. Але з дрібного сівка вона ніжніше. Цибулини для посадки повинні бути щільними, без слідів гнилі.

Існує два варіанти вирощування цибулі на підвіконні — в ґрунті й на гідропоніці. Ґрунт для вирощування цибулі слід вибирати з нейтральною кислотністю, досить пухкий. Можна використовувати для посадки лотки, горщики або, як компактний варіант, 5 л бутлі з прорізаними в них отворами. При гідропонному способі вирощування, важливо, щоб у воду занурювалися тільки коріння цибулини.

Для формування кореневої висаджений лук на 7-10 днів поміщають в прохолодне затінене місце. Потім поміщають його на світло. Чим більше світла отримає цибуля, тим інтенсивніше вона буде рости. Потрібно стежити, щоб місткість з цибулею не перегрівалася.

Кріп, петрушка

Зелень петрушки отримують шляхом посіву насіння в ґрунт або вигонки з коренеплодів. Потрібно вибирати здорові коренеплоди середнього розміру зі збереженою верхівковою брунькою. Їх висаджують в злегка зволожений ґрунт, не прикриваючи верхівки. Регулярно поливають і обприскують. Ароматна зелень відростає досить швидко.

При посадці петрушки насінням потрібно пам'ятати, що проростають вони повільно. Прискорює процес попереднє замочування насіння на 1-3 дні. Ящик або горщик потрібно наповнити ґрунтом, пролити гарячою водою і злегка утрамбувати. Далі робляться борозенки в ґрунті завглибшки близько 0,5 см. Насіння висівають і присипаються пухкою землею. Далі потрібно не допускати як пересихання, так і перезволоження ґрунту, підтримувати оптимальний тепловий режим (+ 15-20 С). Молоді сходи потрібно прорідити, якщо вони дуже густі. Петрушка не боїться холодів і дуже світлолюбна. Листочки можна зривати, коли вони досягнуть 10-12 см. Кріп вирощується аналогічно петрушці, посівом насіння.

Базилік

Базилік цінується за свій неповторний, добре впізнаваний аромат. Він широко використовується в різних кухнях світу для приготування різних страв. Існує безліч сортів цієї пряної рослини, з листям зеленого або фіолетового відтінку. Відрізняються вони і запахом. Крім традиційного, існує базилік лимонний, карамельний, м'ятний, ванільний і т. д.

Виростити базилік на підвіконні або балконі легко. Готують місткість з ґрунтом, зволожують його. Насіння акуратно розкладають, не засипаючи. Скоро вони проростуть і їх необхідно пікірувати. Вони дуже швидко підуть у ріст. Базилік вимагає регулярного, але не занадто рясного поливу і хорошого освітлення. Пагони рослин рекомендується прищипувати, щоб не допускати появи квітів. Адже пряні рослини мають найбільшу концентрацію ефірних олій до того, моменту, як почнуть квітнути.

Салати

Для вирощування вдома підходять листові різновиди салатів. А ось кочанні вирощувати краще в городі. Є спеціальні балконні сорти салатів. Також досить просто виростити руколу і крес-салат. Всі салати люблять прохолоду і вимагають гарного освітлення.

Недолік освітлення призведе до швидкого утворення квітконосів. Салати висівають насінням, після появи сіянців їх можна пікірувати, тим самим проріджуючи. Пересадку вони переносять відмінно.

Крес-салат — ідеальна рослина для городу на підвіконні. Він швидко росте і не вимогливий до світла. А ось навколишню температуру слід підтримувати в межах +7 C - 15 C. Висівати насіння можна в місткість з ґрунтом або ж просто на вологу бавовняну тканину, паперові рушники. Місткість прикривають темною плівкою і залишають на кілька днів до прокльовування насіння. Потім плівку знімають і ставлять місткість на підвіконня. Після досягнення паростками висоти 10 см їх зрізають ножицями та вживають в їжу.

Перець, томати, огірки

Вирощування овочевих культур вимагає більше знань, навичок, ніж вирощування зелені.

Огірки ростуть швидко, вже через 7-9 тижнів можна отримати перший урожай. Важливо правильно вибрати насіння. Для домашнього вирощування підійдуть самозапильних ранньостиглі гібриди. Всі огірки світлолюбні, підсвічування їх обов'язково в зимову пору року. Найкраще вони себе почувають на південних і східних вікнах. Також огірки люблять тепло. Їм необхідна температура вище + 20C. Ці рослини вологолюбні, ґрунт, в якому вони виростають, повинна бути завжди вологою. Пагони огірків вимагають опори, тому заздалегідь необхідно подбати про шпалеру, до якої вони будуть підв'язуватися.

Для вирощування на підвіконні томатів також необхідно вибрати самозапильних гібриди. Існують спеціальні карликові або балконні сорти помідорів. У них плоди невеликого розміру, які стигнуть швидко. Томати світлолюбні й потребують підсвічування. Вони не люблять сирих приміщень і протягів. Полив їм потрібно рідкісний, але рясний. Висівають томати насінням, потім пікірують в окремі, досить просторі місткості.

Вирощувати солодкий і гіркий перець вдома дуже цікаво. Існують спеціальні кімнатні сорти, але можна використовувати й універсальні, які вирощують у відкритому ґрунті. Перці багаторічні рослини, тому радувати вас урожаєм вони будуть безперервно, протягом 2-5 років. Гострі перці з невеликими різнокольоровими плодами дуже декоративні. І солодкі, і гострі різновиди також люблять світло і вимагають досвічування, не терплять протягів і вважають за краще температуру +20 - 26 C.

Крім перерахованих овочів і зелені в умовах балкона або підвіконня можна успішно вирощувати баклажани, квасолю, редис, моркву, полуницю та інші рослини. Потрібно тільки знати особливості догляду за кожним з них і постаратися створити оптимальні умови.

 

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід