Баштан на власній ділянці: які вибрати сорти кавунів і динь

порадиВирощений на дачі урожай завжди відрізняється чудовими смаковими якостями і користю. Свої кавуни і дині смачніші покупних: вони більш ароматні і солодкі, дуже ніжні, і, безумовно, корисні. Які сорти кавунів і динь вибрати для посіву на власній ділянці?

Які вибрати сорти кавунів

Сортове різноманіття кавунів викличе захоплення навіть у досвідченого дачника: великі і гігантські, смугасті і однотонні, вони чудово ростуть в теплиці і на вулиці.

Найсолодшікавун Ред Стар

Цінителям солодких кавунів не настільки важливий їх розмір, скільки високий вміст цукрів. Цукристі плоди хороші свіжими і в заготовках.

Найсолодші кавуни:

 • Варда F1 - великоплідний гібрид, що відрізняється неймовірною солодкістю плодів. М'якоть яскраво-червона, дуже ніжна. Плід смугастий, довгастої форми.
 • Ред Стар F1- відмінний сорт для вирощування на дачі, характеризується розтягнутим плодоношенням. Плоди покриті темно-зеленою шкіркою без смуг, досягають ваги в 6-10 кг. М'якоть неймовірно солодка, темно-червона, ніжна і соковита. Сорт відрізняється невибагливим характером.
 • Ізумруд F1 - ранньостиглий гібрид славиться стійкістю до посухи та ряду грибкових захворювань. Плоди гладкі, частіше кулясті, смугасті. М'якоть зерниста, неймовірно солодка і соковита, пофарбована в яскравий малиновий колір. Плоди в середньому досягають 8-9 кг.

Незвичайний смак і аромат, зерниста, соковита, ніжна м'якоть сподобається дорослим і дітям.

кавун ТрофіНайбільш ранні

Найперший урожай кавунів - самий довгоочікуваний. І нехай вони поступаються в розмірах або цукристості пізнішим сортам, але вони завжди гарні свіжими і в десертах.

Раніше всіх встигають плоди у гібридів:

 • Трофі F1 - перші плоди можна збирати вже через 62 дня з моменту висадки розсади. Плоди великі, досягають маси в 10 кг, транспортабельні і лежкі. М'якоть темно-червона, солодка, не має волокон.
 • Топ Ган F1 - один з найбільш ранніх гібридів, що дають перші плоди вже через 60 днів з моменту висадки розсади. Плоди великі, в сприятливих умовах можуть досягати 10 кг. М'якоть солодка, насіння дрібні. Плід покритий щільною шкіркою, яка захищає його під час транспортування і зберігання.
 • Колумбія F1 - надранній гібрид, відрізняється високою стійкістю до деяких грибкових хвороб. Перші плоди можна збирати вже на 67 день з моменту висадки. Переваги гібрида - надзвичайно солодка, соковита м'якоть плодів і їх висока транспортабельність.

Не всі ранні кавуни довго зберігаються: краще вживати їх в найближчі дні після збору.

Найбільшікавун Чарльстон Грей

Гігантські кавуни - справжня гордість садівника. Найбільші плоди можуть досягати у вазі декількох десятків кілограмів.

Найбільші кавуни у сортів і гібридів:

 • Чарльстон Грей - невибагливий сорт ідеальний для вирощування на власній ділянці. Плоди впізнавані: дуже великі (15-18 кг), витягнутої форми, із світло-зеленою шкіркою без смуг. Рослини стійкі до негоди та хвороб.
 • Талісман F1 - ранньостиглий гібрид, добре росте в несприятливих умовах. Плоди смугасті, масою 10-12 кг, мають дуже ніжну яскраво-червону м'якоть. Рослина потужна, вимагає достатнього місця для вирощування.
 • Фарао F1 - популярний гібрид, відрізняється високою стійкістю до грибків і негоді, потужним зростанням пагонів. М'якоть червона, без грубих волокон, з дрібним насінням. Один з рекордсменів по масі - його плоди досягають 30 кг, а в середньому - близько 15 кг.

Для отримання таких гігантських плодів потрібно відповідний догляд і довгий термін очікування. Зате одного плоду вистачить, щоб пригостити кілька сімей.

Які вибрати сорти динь

Акуратні, сонячного кольору дині виділяють неймовірний аромат. Округлі або овальні, вони хороші в десертах і в свіжому вигляді.

диня ЕфіопкаНайсолодші

Ніжна і солодка, що тане в роті м'якоть динь - краще будь-яких цукерок і солодощів.

Щоб виростити найсолодші дині, перевагу варто віддати сортам і гібридам:

 • Ананас - популярний сорт з невеликими плодами, що відрізняються неймовірним смаком і ароматом. Дуже солодка м'якоть забарвлена ​​в біло-жовтий колір. Шкірочка сітчаста, тонка, з зеленуватим відтінком.
 • Раймонд F1 - середньоранній жаростійкий гібрид, добре плодоносить навіть у несприятливих умовах. Плоди дуже красиві, рівні, лежкие. Шкірка яскраво-жовта, а м'якоть солодка, ніжна.
 • Радміла F1 - стійкий до хвороб гібрид, що відрізняється раннім плодоношенням. Плоди вирівняні за масою, близько 2 кг, мають жовту, покриту сіткою шкірку. М'якоть ароматна, дуже солодка.
 • Ефіопка - популярний сорт з впізнаваними яскраво-жовтими округлими плодами. Дині покриті густою сіткою, сегментовані. М'якоть білувата, ароматна і соковита, характеризується солодким медовим смаком. Плоди добре зберігаються.

Плоди гарні свіжими і в зимових заготовках завдяки чудесному аромату і високої цукристості.

Найбільш раннідиня прімал

Поласувати першими динями можна вже в першій половині літа. Вони невеликі, але дуже смачні і ароматні.

Найбільш ранні сорти і гібриди динь:

 • Криничанка - ранньостиглий сорт славиться високою врожайністю і розтягнутим періодом плодоношення. Дині овальної форми, досягають маси 2,5 кг, гарні свіжими і в переробці. М'якоть дуже солодка.
 • Прімал F1 - ранньостиглий гібрид, що дає перші плоди вже через 60 днів з висадки розсади. Кремово-жовті плоди округлої форми покриті сіткою, важать до 2 кг. М'якоть дуже сахаристая, смачна і ароматна. Плоди добре зберігаються і транспортуються.
 • Амал F1 - ранньостиглий високоврожайний гібрид, стійкий до ряду хвороб. Плоди досягають 5 кг, мають дуже смачною і ніжною м'якоттю з вираженим медовим смаком.

Ранній урожай - дрібний, але дуже ароматний і смачний. Найкраще вживати плоди свіжими.

Виростити баштан на власній ділянці не складно: важливо підібрати відповідний за характеристиками сорт. Великі, ранні або неймовірно солодкі плоди будуть радувати з першої половини літа. А надлишок врожаю завжди можна зберегти на зиму у вигляді джему, варення, цукатів або інших заготовок.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід