Березка польова: як вивести її з ділянки

блогОдин з найбільш ненависних для садівника бур'янів - берізка польова. Її довгі пагони щільно обплітають стебла культурних рослин, позбавляючи їх провітрювання і сонячного світла. А розгалужена коренева система швидко займає весь вільний простір. Як позбутися від польової берізки на ділянці?

Як розмножується берізка польова

Берізка польова - впізнаваний бур'ян на ділянці. Її легко впізнати за біло-рожевими воронковидними квітками, тонкому в'юнкому стеблу і  списоподібним зеленим листям.

На сільськогосподарських угіддях  і садових ділянках бур'ян здатний завдати серйозної шкоди. Його стебла щільно обплітають культурні рослини, заважаючи їм розвиватися. Берізка затінює їх, перешкоджаючи потраплянню прямих сонячних променів. Культурні рослини зі слабким стеблом пригинаються до землі під вагою батогів бур'яну і гинуть.

Рослина поглинає з грунту поживні речовини і воду, не залишаючи шансу на виживання садовим культурам.цвіте польова берізка

Інша небезпека рослини - в її здатності розмножуватись. Бур'ян швидко відростає навіть з невеликого шматка кореневища, довжина якого може досягати 5-6 метрів.

Інший спосіб розмноження і поширення бур'яну - насіннєвий. Дрібне насіння берізки дозріває протягом усього літа, даючи життя новим рослинам.

Всього за сезон бур'ян здатний повністю захопити садову ділянку. Тому боротьбу з польовою берізкою починають відразу після її виявлення на грядці.

Як знищити берізку польову

Найлегше знищити одиничні екземпляри берізки, тому прополку на ділянці проводять регулярно. При сильному засміченні бур'яном садівники використовують механічні, біологічні та хімічні методи боротьби.

Механічні способи

Механічний спосіб знищення берізки хоч і вважається ефективним, проте, садівникові варто великих зусиль вивести злісний бур'ян з ділянки. Щоб перемогти цю траву, необхідно послабити кореневу систему рослини.

Зробити це можна кількома способами:корінь польової берізки

 • Ретельне перекопування. При перекопуванні грунту слід вибирати із землі кореневища берізки і знищувати їх.
 • Регулярна прополка. Регулярне підкопування бур'яну до частини кореня теж дає непогані результати. Поступово кореневище послаблюється, дає менше нових паростків.
 • Підрізання надземної частини. За допомогою плоскоріза, гострої лопати або сапи березку підрізають на невеликій глибині кожні 10 днів. За цей час бур'ян не встигає відновити запаси живлення в кореневій системі, поступово слабшає і гине.

Проста культивація землі з подрібненням підземної частини бур'яну не принесе очікуваного ефекту: з кожного шматочка кореня виросте нова рослина.

Біологічні засоби

Для знищення берізки польової на ділянці підійдуть і біологічні способи.

Найбільш дієвими є:

 • Сидерати. Найпопулярніший серед садівників метод - засів грунту сидератами. Сидеральні культури, посіяні густо, призводять до ослаблення бур'яну, оскільки позбавляють його частини поживних речовин, вологи, сонячного світла. На ділянці сіють: овес, гірчицю, редьку та ін. До початку цвітіння сидерати закладають в грунт, щоб поліпшити його структуру і підвищити родючість.сидерати
 • Мульчування. Товстий шар мульчі перешкоджає росту бур'янів. Спільно з регулярною прополкою мульчування дозволяє швидше позбутися від берізки на ділянці.
 • Укриття чорною плівкою, руберойдом, геотекстилем. Щільний, не пропускає сонячні промені матеріал сприяє швидкому пригніченню берізки. В пророблені в укритті прорізи можна висаджувати культурні рослини.

Біологічні способи не завдають шкоди навколишньому середовищу. Однак для повного очищення ділянки від бур'яну може знадобитися не один сезон.

Хімічні препарати

Обробка посадок хімічними засобами захисту рослин - гербіцидами - найменш трудомісткий спосіб знищення берізки. Досить 1-2 обприскувань для повного очищення ділянки від бур'янів.

Для очищення ділянки використовують дієві, оригінальні гербіциди:

 • Чистопол - гербіцид суцільної дії, надійно знищує всі види багаторічних і однорічних бур'янів. Препарат застосовують до висадки основних культур.
 • Осотин - системний препарат, що не викликає звикання у бур'янів. Володіє високою ефективністю при знищенні коренепаросткових бур'янів, в т.ч. берізки польової.
 • Макстар - гербіцид швидкої дії, безпечний для грунту. Препарат діє навіть в жарку погоду, знищуючи більше 200 видів бур'янів.
 • Ураган Форте - популярний гербіцид суцільної дії повністю очистить ділянку від небажаної рослинності. Препарат стійкий до змивання опадами, характеризується швидкою дією.обприскування польвої берізки
 • Раундап Макс - відомий препарат суцільної дії, ефективний проти всіх видів бур'янів у фазі їх активного росту. Засіб гарантовано знищує бур'яни за 2-3 тижні.
 • Отаман - системний гербіцид суцільної дії, згубний для багаторічних і однорічних бур'янів, в т.ч. для берізки польової.
 • Гліфовіт Екстра - потужний препарат для повного очищення ділянки від бур'янів. Гербіцид застосовують по активно вегетуючих бур'янах.

Щоб гарантовано знищити польову берізку, обробку проводять у фазі бутонізації бур'яну. Саме в цей період діюча речовина у великому обсязі потрапляє в підземну частину рослини. В результаті обробки гине і вегетативна частина берізки, і його корінь.

Після обприскування гербіцидами бур'ян не можна виполювати або підрізати: це зведе нанівець всю працю садівника. Оброблена рослина зупиняється в рості, з часом жовтіє і засихає. Загибель берізки настає через 2-4 тижні.

Березка польова - небезпечний бур'ян, що має високу здатність до відростання навіть зі шматка кореня. Починати боротьбу з рослиною слід відразу, в іншому випадку він швидко захопить вільний простір і пригнічує зростання культурних рослин.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід