Білокрилка: як вона виглядає і методи боротьби

порадиБудь-який шкідник при сильному поширенні здатний залишити городника без врожаю. Одним з найбільш «підступних» шкідливих комах в саду і городі є білокрилка. Як позбутися від дрібного білого шкідника на ділянці?

Як виглядає білокрилка

Білокрилка - неймовірно плодовита комаха. Личинки швидко ростуть і стають дорослими особинами вже через 2-3 тижні. Протягом усього життєвого циклу шкідник завдає шкоди рослинам.

Личинки сіруватого кольору ледь помітні на листі. На перших порах життя вони активно переміщуються по листу в пошуках їжі, далі стають нерухомими до стадії імаго.

Довжина тіла дорослої комахи становить близько 2 мм, колір - жовтий. Відмінна риса шкідника - білі крила, які роблять білокрилку помітною на тлі зеленого листя.білі комахи на листку

Однак розглядати її не так просто: комаха ретельно ховається на нижньому боці листових пластин, а при найменшій небезпеці перелітає в інше затишне місце.

Білокрилки живуть колоніями, разом проживають і дорослі літаючі особини, і личинки, які живляться соком рослин. Одна доросла комаха за сезон здатна відкласти більше 300 яєць.

Кращі умови для поширення білокрилки - висока вологість повітря і тепло, тому в теплицях шкідник зустрічається особливо часто.

Небезпека білокрилки

Личинки і дорослі білокрилки живляться соком рослин, проколюючи клітинну оболонку. Одинична комаха не небезпечна для садових культур, однак швидко зростаюча колонія в лічені дні здатна послабити рослину і привести до його загибелі.

Супутником білокрилки є бактерії, грибки і віруси, які комахи переносять з однієї рослини на іншу. Ослаблені нападом шкідника культури в першу чергу заражаються сажистий грибком.

Уражені білокрилкою листя в'януть, скручуються, жовтіють і опадають. Рослини перестають рости, скидають плоди і гинуть.білі комаши

Найбільш схильні до нападу білокрилки:

 • кімнатні рослини - фуксія, пеларгонія, бегонія;
 • плодові дерева - вишня, яблуня, персик, слива та ін .;
 • кущі - малина, смородина, аґрус;
 • овочеві культури - огірки, помідори, баклажани, кабачки, морква, перець;
 • квіткові культури - троянди, іриси, піони і ін.

Найлегше виявити шкідника при потріпуванні вегетативної частини рослин: білі метелики розлітаються в різні боки в пошуках іншого укриття.

Як боротися з білокрилка

Небезпечній комасі не можна давати найменшої можливості заселитися в саду. Важливо дотримуватися профілактичних заходів для зниження ризику поширення білокрилки.

Профілактика включає:

 • Обов'язковий карантин для придбаних рослин. Часто шкідник потрапляє в будинок або на ділянку разом з придбаними рослинами в горщиках або розсадою.шкідники на листку
 • Очищення саду і городу від рослинних залишків. Білокрилка зимує під опалим листям, на бадиллі і в інших затишних куточках. Восени обов'язково виносять весь органічне сміття з ділянки.
 • Знезараження парників і теплиць. Восени рекомендована профілактична обробка тепличних конструкцій і грунту інсектицидними препаратами. Допомагає від шкідника глибока перекопування грунту в листопаді, коли шкідник вже підготувався до зимівлі.
 • Регулярна прополка. Не завжди білокрилка селиться тільки на культурних рослинах: часто комаха вражає бур'яни, а з них перебирається на садові культури.
 • Розміщення поруч з посадками жовтих клейових пасток. Білокрилку привертає жовтий колір: потрапивши на липкий шар метелики вже не можуть злетіти.

Однак якщо на ділянці шкідник встиг поширитися, такі заходи перестають бути ефективними. При сильному зараженні посадок застосовують потужні біологічні та хімічні засоби.

Проти білокрилки ефективні препарати:

 • Актеллік - популярний інсектицид з додатковою акарицидною дією ефективно бореться з білокрилкою на всіх видах садових культурах.
 • Актарофіт - біологічний препарат на основі продуктів життєдіяльності ґрунтових грибків можна використовувати за 2 доби до збору врожаю.
 • Актуал - контактно-кишковий інсектицид проти комах використовується в особистих та фермерських господарствах.
 • Альфа-Супер - високоефективний препарат проти шкідників на дачі згубно діє не тільки на дорослих комах, але і на яйцях шкідників.пошкоджений листок
 • Вер тімек - потужний інсектоакарицид для захисту рослин в саду і городі від білокрилки та інших листогризучих і сисних комах.
 • Актара - надійний системний інсектицид з високою швидкістю дії і довгим захисним ефектом може застосовуватися як для обприскування, так і для поливу рослин.
 • Фітоверм - відомий біопрепарат ефективний проти білокрилки, не призводить до накопичення шкідливих речовин в плодах і листках рослин.

Всі препарати застосовують строго по інструкції, з використанням захисних рукавичок і масок. Обробка культур проводиться в суху погоду не менш ніж за 4-8 годин до передбачуваних опадів. Кращий час для обприскування - ранкові та вечірні години, щоб робочий розчин максимально довгий час залишався на листках.

Білокрилка - невеликий за розміром шкідник, який може завдати серйозної шкоди врожаю. Дрібні білі комахи швидко розмножуються, ведуть потайний спосіб життя. Тому боротьбу з білокрилкою слід починати при виявленні перших ознак ураження рослин.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід