Боротьба з бур'янами на картоплі, томатах, баклажанах

порадиБур'яниста рослинність на дачній ділянці - головний біль садівників. Не рятують навіть регулярні прополки. То тут, то там знову з'являються зелені «вороги». Як боротися з бур'янами на картоплі, томатах, баклажанах?

Які є бур'яни

Пасльонові культури - одні з основних в городах. Картопля і томати вирощують повсюдно, отримуючи хороші врожаї плодів з тривалим терміном зберігання. Не менш популярні і баклажани: ці синенькі овочі завдяки селекції можна вирощувати навіть у відкритому грунті.

Однак врожайність пасльонових сильно залежить від достатку вологи і живлення. Якщо їх кількість буде нижче необхідного, рослини покажуть посереднє зростання і недостатню врожайність.

Часто причиною слабкого розвитку стають навколишні їх бур`яни. Бур'яни конкурують з культурними посадками, відбираючи в картоплі, томатів та баклажанів живлення, затуляючи їх від сонячного світла.трава

Збільшується і захворюваність на пасльонових грядках. Рослини слабо провітрюються, в результаті стають здобиччю комах, грибків і бактерій.

Тому своєчасне знищення бур'янів в грядках пасльонових так важливо для садівників.

Особливо небезпечні такі види бур'янів:

 • Пирій повзучий. Самий злісний кореневий злак, позбутися якого дуже складно. Він щільно обвиває корінням весь орний шар. Гострими кінцями пагонів він здатний проткнути бульби картоплі. На корінні розташовано безліч сплячих бруньок, які пробуджуються при пошкодженні підземної частини.
 • Березка польова. Багаторічна коренева рослина, здатна проникати на велику глибину. Кучеряві пагони щільно обплітають стебла культурних рослин, заважаючи вегетації.
 • Осот. Трав'яниста рослина легко розмножується діленням кореневища. Навіть маленький його шматочок здатний дати життя новій рослині. Розмножується він і насінням, які розлітаються по всій окрузі.
 • Хвощ польовий. Крихкий на вигляд бур'ян має розвинену кореневу систему. Глибина його залягання може становити до 1 метра. Кожен шматочок кореневища дасть початок новій рослині, знову обплутуючи ділянку.
 • Лобода розлога. Бур'ян, часто з'являється в посадках пасльонових. Лобода швидко розростається, закриваючи собою культурні рослини. Насіння множинні, швидко дозрівають і проростають.
 • Кульбаба. Довгий стрижневий корінь кульбаби поглинає харчування навіть з глибоких шарів грунту. Знищити рослину не так просто: вона відроджується зі шматочків кореня, а насіння прилітають з сусідніх ділянок.жовті квіти
 • Конюшина. Багаторічна рослина має лікувальні властивості, однак викликає дискомфорт садівникам. Вивести її з ділянки складно: її насіння може проростати через кілька років, а повзучі стебла деяких видів швидко вкорінюються.

Серед інших відомих бур'янів - спориш, кропива, жовтець повзучий, грицики тощо.

При перших ознаках появи бур'янів слід починати боротьбу з нею. Чим довше вегетують бур'яни, тим більших збитків вони завдають культурним посадкам.

Як боротися з бур'янами

Боротьба з бур'янами забирає багато часу і сил. Її потрібно проводити регулярно, в іншому випадку грядки швидко заростають. Особливо страждають пасльонові культури.

Щоб знизити кількість бур'янів на дачі без прополки, можна вдатися до профілактичних заходів:

 • скошувати бур'яни по периметру ділянки, не даючи зав'язати їм насіння; 
 • укладати траву в компост тільки до моменту її цвітіння;
 • не використовувати для підгодівлі свіжий гній.

Якщо ж бур'яни в посадках пасльонових вже буйствують, слід негайно починати боротьбу з ними.бур'ян на грядці

Існує кілька способів позбавлення від ненависних бур'янів:

 • Традиційний. Прополка здійснюється з використанням лопати, вил, совка і корневидалечів. Механічне видалення трудомісткий процес, однак ефективний, якщо викопувати бур'яни з корінням. У противному випадку вони знову з'являться із землі.
 • Біологічний. Знання особливостей росту і розвитку дозволяє послабити бур'яни і поступово вивести їх. Спосіб займає тривалий час. Бур'яни вкривають непрозорим щільним матеріалом, який перешкоджає надходженню до трави сонця і вологи. Як укриття можна використовувати органічну мульчу.
 • Альтернативні. Позбутися від бур'янів за допомогою вогню, виснаження бур'янів, щільних посадок і ін. Методи ефективні тільки в комплексі з традиційною прополкою, оскільки не гарантують результат.
 • Хімічний. З використанням спеціальних препаратів - гербіцидів - обробляють грядки з томатами, картоплею або баклажанами. Завдяки особливим речовинам в їх складі ріст бур'янів припиняється, вони гинуть протягом двох тижнів. Посадки пасльонових при цьому не страждають.

Обробку пасльонових можна проводити засобами:

 • Конкур - селективний препарат, що знищує злаки і широколисті бур'яни в посадках пасльонових;
 • Містраль - грунтовий дієвий гербіцид, справляється з дводольними та злаковими бур'янами травами;
 • Пантера - високоселективний післясходовий препарат для боротьби з однорічними і багаторічними бур'янами;
 • Дуал Голд - грунтовий гербіцид буде нищити однорічні злаки і дводольні рослини;препарат
 • Фюзілад Форте - системний препарат селективної дії, що знищує як однорічні, так і багаторічні злакові бур'яни;
 • Пармаклін Ліквід - ефективний гербіцид проти ряду засмічених культур в посадках картоплі і томатів;
 • Оберіг - високоефективний протизлаковий гербіцид, що діє при різних температурах;
 • Осотин - гербіцид широкого дії для очищення культурних посадок;
 • Харума - селективний препарат післясходового дії, що рятує від злакових бур'янів в посадках пасльонових;
 • Дабл Трай - дієвий високоактивний препарат проти дводольних і однорічних злаків.

Всі препарати слід розводити згідно інструкції. Деякі з них застосовуються до появи культурних сходів, інші не впливають на пасльонові культури в будь-якій фазі розвитку.

Будь-який садівник мріє виграти війну з бур'янистою рослинністю. Ведучи її зі змінним успіхом, не варто розраховувати на повне знищення «противника». Трава знову буде з'являтися на ділянці. Швидко позбутися від неї можна за допомогою хімічних засобів - гербіцидів.

Товари зі статті
2 303грн
Спосіб дії
вибірковий
Термін застосування
Виробник
Культури
143грн
114грн

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід