Бура плямистість на полуниці

Бура плямистість на полуниці: лікування, чим обробити від плямистості листя - Vse Roste

Бура плямистість на полуниці – це грибкове захворювання, яке проявляється у вигляді плям на рослині або плодах. Спочатку плями мають фіолетовий відтінок, згодом їх колір може змінюватися на коричневий чи червоний. На початку розвитку вони з'являються на листі, але згодом поширюються по всій рослині, у тому числі і по ягодах.

Збудником бурої плямистості є грибок Marssonina petontillae, його спори зазвичай переносять комахи. Внаслідок ураження цим грибковим захворюванням відбувається відмирання значної частини листяної маси. Плоди хворих рослин мають невеликий розмір і набувають коричневого кольору. Без своєчасного втручання зараження грибком призводить до втрати врожаю.

Грибок здатний розмножуватися тільки за плюсової температури, але навіть сильні заморозки не вбивають його. Щойно температура повітря підвищується, грибок відновлює здатність до розмноження. Тобто, якщо не позбутися захворювання протягом сезону, на наступний рік воно знову з’явиться і значно зменшить розміри врожаю.

Як виглядає хвороба полуниці бура плямистість, можна побачити на фото.

хвороба полуниці бура плямистість

Бура плямистість листя полуниці зазвичай розвивається за умови підвищеної вологості. Також сприятливим середовищем для розвитку грибка є надто густі насадження культурних рослин та велика кількість бур'янів.

Суниця також схильна до цього грибкового захворювання. Побачити, як виглядає бура плямистість листя суниці можна на фото.

бура плямистість листя суниці

Лікування бурої плямистості полуниці

Щоб знизити ймовірність появи плямистості на полуниці, необхідно регулярно пересаджувати кущі на нові ділянки, своєчасно позбавлятися бур'янів. Після збирання врожаю полуницю бажано прорідити, видалити зайві вусики та листя. Важливо стежити, щоб на грядках із полуницею не було рослинного сміття, яке є сприятливим середовищем для розмноження збудника.

Лікування полуниці від плямистості необхідно починати одразу після появи перших ознак захворювання. Якщо уражено лише невелику кількість кущів, варто їх знищити, щоб зупинити поширення грибка. Після того, як уражені грибком кущі вирвали з грядки, їх потрібно спалити.

До питання, як і чим лікувати буру плямистість полуниці, існує два підходи: використання народних методів та сучасної високоефективної хімії.

 

Народні заходи боротьби з бурою плямистістю суниці та полуниці:

  • обробка розчином йоду з содою (на 10 літрів води 30-40 крапель йоду та 20 грамів харчової соди);
  • обробка марганцівкою (5 г перманганату калію на 10 літрів води).

Боротьба з плямистістю листя полуниці народними засобами не завжди приносить бажаний результат. Вони ефективні лише на невеликих плантаціях за умови, що плямистість перебуває в початковій стадії. В інших випадках впоратися з плямистістю полуниці можна лише за допомогою сучасних хімічних препаратів.

Чим обробити полуницю від бурої плямистості

Назва препарату

Опис

Норма витрати на сотку

Мобіль

Фунгіцид системної дії, що має високу ефективність навіть при низьких температурах. Вже за 2 години після обробки препарат не змивається дощем. Максимальна кількість обробок – 2.

6 г препарату, розведені в 5 літрах води.

Хорус

Фунгіцид нового класу ефективний проти широкого спектру грибкових захворювань.

6 г препарату на 5 літрів води до цвітіння та після збирання врожаю, після цвітіння – 3 гр. на 5 літрів води.

Топаз

Фунгіцид лікувальної та профілактичної дії. Має збільшену тривалість дії, захищає всі частини рослини. Максимальна кількість обробок – 2.

3-4 мл на 5 літрів води

Світч

Двокомпонентний фунгіцид широкого спектра дії. Максимальна кількість обробок за сезон – 2 (до та після цвітіння).

10 г на 5 літрів води.Отримати додаткову інформацію про те, чим обробити полуницю восени від плямистості листя, ви можете у співробітників нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо великий вибір препаратів для обробки рослин. Доставка здійснюється по всій території України. 

Товари зі статті
20грн
17грн
Виробник
Сімейний Сад (Україна)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
сіра гниль, борошниста роса, біла і бура плямистості, парша, плодова гниль, моноліальний опік, клястероспоріоз, кучерявість та плямистість листків
30грн
26грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П
17грн
14грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Груша, Огірок, Смородина, Малина, Полуниця
Для захисту від
борошниста роса, оїдіум, пурпурова плямистість, сіра гниль, американська борошниста роса
73грн
62грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Виноград, Слива, Груша, Квіти, Огірок, Абрикос, Персик, Томат, Полуниця
Для захисту від
сіра гниль, борошниста роса, біла і бура плямистість, моніліоз, сиза пліснява, фузаріозна гниль, альтернаріоз, біла гниль, аскохітоз