Чарівник - дієвий фунгіцид системної і контактної дії

препаратЗахворювання садових рослин відрізняються стрімкістю поширення по всій ділянці. Тому важливо при перших ознаках хвороби починати обробку культур захисними препаратами. У чому особливості та переваги фунгіциду Чарівник?

Особливості препарату

Фунгіцид Чарівник - сучасний ефективний препарат з унікальними захисними і лікувальними властивостями. Найбільший ефект засіб показує в боротьбі із захворюваннями картоплі та томатів.

Чарівник захистить садові культури від:хвороба томатів

  • Фітофторозу томатів і картоплі. Хвороба «другої половини літа». Прогресує при помірній температурі повітря і високої вологості. Грибок вражає рослину цілком: і коріння, і стебла, і листя, і плоди. На заражених рослинах з'являються характерні сірі гнильні плями, що швидко розповсюджуються по рослині. Зібрані плоди швидко гниють, не зберігаються і не транспортуються, погіршується їх смак. 
  • Альтернаріозу ріпаку, томатів, картоплі. Листя рослин покриваються округлими сухими плямами різного розміру. Листові пластини швидко стають жовтими і відмирають. Грибок, що викликає хворобу, поширюється по посадкам стрімко, може знищити до половини врожаю. Зібрані плоди мають нетоварний вигляд, низькі смакові якості. Для поширення грибка потрібні сильні перепади температури протягом доби, коли днем ​​встановлюється спекотна погода, а вночі випадає роса або йде дощ.
  • Мілдью винограду. Небезпечна грибкова хвороба, яка пошкоджує всю надземну частину ліани. Ослаблені рослини поступово скидають листя, лоза не дозріває до зими, погано зимує. Урожай знижується, погіршується його якість - на етапі зростання ягоди буріють, муміфікуються, а в фазі зрілості мають характерні плями біля плодоніжки. На заражених листках з'являються бурі або жовті плями.
  • Пероноспороз цибулі, ріпаку, огірків. Несправжня борошниста роса небезпечна для овочів, зелені і кущів. В першу чергу пошкоджуються листя, рослини швидко послаблюються, а вже через 10 днів можуть загинути. Її можна розпізнати за характерними плям на листках. Вони можуть мати різну форму, колір їх коливається від сірого до фіолетового. На нижній частині пластини з'являється характерний борошнистий наліт. Перезимували в органічному смітті або грунті спори швидко розносяться по посадкам при настанні вологої погоди.

Високі захисні властивості препарату Чарівник обумовлені його багатокомпонентним складом.хвороба огірків

Склад і дія фунгіциду Чарівник

Особливість життєдіяльності грибів - поступова резистентність (стійкість) до певного хімікату. Така несприйнятливість мікроорганізмів призводить до зниження ефективності використовуваних препаратів. Не врятує навіть збільшене дозування: грибки не гинуть. Єдиним виходом стає регулярна зміна діючої речовини фунгіциду. 

Перевага препарату Чарівник - відразу 3 активних протигрибкових компонента в складі. Вони дають різний вплив на грибки, не даючи їм шансів на виживання.

До складу фунгіциду Чарівник входить:

  1. Манкоцеб, 525 г/кг. Контактний пестицид захисної дії на основі сполук марганцю, цинку і етіленбісдітіокарбамата, ефективний проти пітіевих і пероноспорозних грибків. Препарат порушує клітинні процеси, перешкоджає дозріванню спор. Найбільшу дію речовина надає на ранніх стадіях захворювання. Додатковим ефектом є згубна дія на личинки білокрилки. Препарат не є небезпечним для бджіл, людини і тварин.
  2. Диметоморф, 115 г/кг. Системний фунгіцид, що має профілактичну і лікувальну дію. Особливо ефективний проти характерних хвороб томатів і картоплі, викликаних пітієвими і пероноспоровими грибками. Засіб перешкоджає утворенню і виходу спор, порушує природний цикл розвитку грибків.
  3. Металаксил, 75 г/кг. Системний фунгіцид з захисною дією, ефективний проти кореневих гнилей та пероноспорозних грибків. Його перевага - тривала дія, акумуляція в кореневій зоні і перерозподіл в молодий приріст.хвороба винограду

Завдяки такому складу речовин, фунгіцид Чарівник має контактно-системну дію. Манкоцеб діє на поверхні тканини рослин, захищаючи їх від грибка зовні. Металаксил і диметоморф діють системно, розносяться по тканинах садових культур, мають тривалий період дії.

У складі одного препарату діючі речовини підсилюють ефективність один одного, виключаючи ймовірність звикання грибків, порушуючи процес в їх клітинах, перешкоджаючи їх розмноженню. У лічені дні хвороба локалізується, після чого настає одужання рослини. 

Застосування

Препарат Чарівник виробляється у вигляді порошку біло-сірого кольору в пакетиках по 20 г. Цієї кількості досить щоб приготувати  5 літрів робочого розчину, для обробки 1 сотки посадок картоплі або томатів.

Готовий розчин не підлягає тривалому зберіганню, його необхідно використовувати відразу, протягом декількох годин з моменту приготування.

Обприскування препаратом проводять в безвітряну, суху погоду, коли ймовірність випадання опадів мінімальна. Обробку планують на ранні ранкові або вечірні години, коли сонячна активність вже йде на спад.

Обприскування рослин проводять ретельно, рясно змочуючи всю поверхню листя і стебел.оприскувач

Починають захисні, профілактичні обробки, коли погодні умови сприяють розвитку та поширенню грибкових інфекцій. Тепло і волога підвищують ризик зараження рослин. Не варто чекати перших ознак хвороб, краще запобігти поширенню грибків.

Максимальне число обробок препаратом Чарівник - 3 рази з інтервалом в 10-14 днів. Останню обробку проводять не пізніше 14 днів до збирання врожаю томатів, 20 днів - картоплі. Ручні роботи після обприскування дозволені лише на 7 день.

На посадках ріпаку препарат ефективний як лікувальний: його застосовують при перших ознаках появи грибка. Обробку виноградника здійснюють профілактично кожні два тижні.

Фунгіцид Чарівник - надійний, ефективний препарат, здатний уберегти картопля і томати від згубних захворювань. Урожай під надійним захистом: фітофтороз і альтернаріоз не страшні рослинам при регулярних обробках.

Товари зі статті
33грн
Виробник
ProtectON (Китай)
Культури
Овочеві, Цибуля, Капуста, Томат
Для захисту від
борошниста роса, септоріоз,бура іржа, фузаріозна і церкоспорельозна кореневі гнилі, плямистості, парша, моніліоз, оїдіум, церкоспороз, фомоз, фомопсис

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід