Чому гірчать огірки. Причини і висновки

порадиДостигають огірки - це незамінний овоч для вітамінного салату. Однак неприємним сюрпризом для садівників стає їх явна гіркота. Такі плоди підходять лише для заготовок: в процесі термічної обробки гіркота зникне. У чому причина гіркоти огірків і як від неї позбутися?

Чому гірчать огірки

Виділяють кілька основних причин появи гіркоти в плодах. Слід переглянути правильність агротехніки і скорегувати догляд за рослинами.

Неправильний поливогірки на грядці

Найпоширеніша причина, яка викликає погіршення смаку плодів - неправильний режим поливу. Тропічний «характер» рослини передбачає наявність завжди злегка зволоженого грунту. В умовах посушливого і жаркого літа рослини страждають від нестачі вологи.

Ліані необхідна велика кількість води для життя. Вона витрачається на утворення плодів, нарощування пагонів і листя. Велика площа листя викликає посилене випаровування вологи з поверхні пластини.

Рідкий полив неодмінно призведе до гіркоти плодів. Не врятує рослину навіть потужна коренева система. Все коріння розташоване близько до поверхні, тому швидко починають страждати від нестачі води.

Але це зовсім не означає, що огірки потрібно заливати. На надмірне зволоження, а також полив холодною водою рослина відреагує також: гіркотою плодів. Холодний мокрий грунт згубний для ліани, коріння швидко уражаються грибками.

Неправильне внесення підживлення

Огірки люблять пухкі, живильні грунти. Якщо культуру вирощують на збіднених грунтах, рослини можуть відреагувати на дефіцит корисних речовин гіркотою плодів. Вносити добрива слід щорічно. Потребують рослини в мінеральних і органічних складах.

Про нестачу живлення підкаже не тільки гіркота плодів, але і слабкий ріст пагонів, зміна кольору листових пластин, викривлення огірків.пожовкле листя

Зворотна ситуація - надлишок живлення - також призведе до появи гіркоти в плодах. Всі добрива повинні вноситися строго за нормами і термінами.

Надлишок або нестача світла

Ще однією можливою причиною гіркоти огірків є неправильний світловий режим. Як жителі тропіків, рослині краще рости при легкому затіненні. Їм підходить розсіяне світло.

При надлишку сонячної активності можлива поява опіків на ніжних листках. На такі пошкодження огірки неодмінно відреагують підвищеним виробленням гіркої речовини.

Особливо це помітно при попаданні сонця безпосередньо на самі плоди. Ті зеленці, що знаходилися в тіні, можуть мати нормальний, приємний смак. А ті, що знаходилися весь день під прямим сонцем - гірчать.

Подібним же чином реагують огірки на недолік освітлення. Сильно загущена, посадка в тіні будівель або дерев призведе до гіркоти плодів.

Стреси

Тропічна ліана - огірок - дуже «вразлива» культура. Рослини реагують на різкі коливання температур, нічні похолодання, сильний вітер, пекуче сонце чи тривалі дощі. Страждають ліани і від дій садівників: надмірна обрізка батогів, обривання листя і бічних пагонів «заганяють» рослини в стрес.

В результаті відбувається збільшення вироблення речовини, що відповідає за гіркоту плодів. Навіть неакуратний збір, перекручування батогів може стати причиною неприємного смаку огірків. Не можна топтати пагони, що лежать на землі, смикати їх.шланга на грядці

Схильність сорту

Поява гіркоти в огірках - генетична особливість деяких сортів. Така проблема зустрічається у старих бджолозапильних сортів. Сучасні сорти і гібриди позбавлені цього недоліку.

«Ніжинські», «засолювальними», «Муромське» можуть давати гіркі плоди при порушенні агротехніки.

Способи позбавлення від гіркоти

При появі перших гірких плодів слід оцінити стан рослин і переглянути проведені заходи по догляду.

Існує кілька способів позбавлення від гіркоти:

  • Правильний полив. Частоту і щедрість поливу підбирають в залежності від типу грунту і сталих погодних умов. Якщо грунт піщаний, то поливають рослини частіше, в глині ​​- рідше. Бажано замульчувати грунт органічної мульчею - сіном, скошеної підсушеної травою, прілим опилом. Це вбереже поверхневу кореневу систему від перегріву і висихання.
  • Своєчасне нормоване підживлення. Перше внесення комплексних складів здійснюють за 2-3 тижні до посадки розсади. Друге підживлення проводять у фазі 3 справжніх листків. Рослинам знадобиться запах азоту для активного зростання. Наступне внесення проводять зі стартом цвітіння. Добрива обов'язково повинні містити калій. Наступні підживлення проводять раз в 2-3 тижні, чергуючи органічні і мінеральні сполуки, по листу і під корінь. Добрива вносять тільки в ранковий або вечірній час по вологому грунту.
  • Ретельно вибирати місце для вирощування огірків. Освітлення повинне бути розсіяним, достатнім, але не надмірною. Хоча огірки відносять до тіньовитривалим культурам, якість і кількість плодів при затіненні може бути істотно нижче. Оптимальна відстань між рослинами - 30х50 см. Кущі обов'язково формують таким чином, щоб не затінювали один одного. Для притінення огірок на мульчіогірків можна використовувати тонкий, білий спанбонд. Його натягують в скляних теплицях для зменшення інсоляції. У полікарбонатних теплицях за рахунок особливості конструкції світло заломлюється і розсіюється.
  • Слід берегти ніжні рослини від стресових ситуацій. Збір плодів і обрізку старого листя виробляють секатором в міру необхідності. Вирощувати огірки краще в теплиці. У захищеному грунті рослини менше залежать від примх погоди. Тепличні огірки не страждають від тривалих дощів, не бояться перепадів температури і похолодань.
  • Правильний підбір сорту. При виборі гібрида або сорти слід віддавати перевагу тим різновидам, які генетично позбавлені цього недоліку. Їх смак не залежить від несприятливих погодних умов або помилок садівника.

Культура прощає багато помилок садівників, однак своє «обурення» неодмінно покаже погіршенням смаком плодів.

Гіркота огірків найчастіше є наслідком неправильного догляду за культурою. При появі гірких плодів слід звернути увагу на частоту поливу, помірність освітлення, достаток живлення. Якщо після виправлення помилок огірки як і раніше гірчать, слід віддати перевагу гібридам, стійким до гіркоти плодів.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід