Чому потрібно обробляти картоплю перед посадкою
Картопля – культура, підвладна поразки безліччю хвороб і шкідників. Існує два способи зберегти майбутній урожай: багаторазово обробляти рослини протягом сезону або обробити до посадки. Чим вигідна передпосадкова обробка картоплі?
Для чого потрібна обробка
Залежно від препарату, він може захистити як від хвороб, так і від шкідників, або стимулювати активне зростання і гармонійний розвиток картоплі, підвищувати врожайність культури.
Передпосадкова обробка вкрай важлива і ефективна. Саме на початковому етапі картоплі потрібна допомога в стимуляції росту і коренеутворення, запобігання загнивання і загибелі паростків від патогенних мікроорганізмів. Вегетативна частина, що з'явилася над поверхнею грунту, захищена від нападів шкідників і хвороб.
Від шкідників
На етапі підготовки картоплі до посадки важливо провести профілактичну обробку від шкідників. Молоді рослини надійно захищені від нападів колорадського жука, дротяників, блішок і хруща.
Добре зарекомендували себе такі препарати:
Протруйники мають тривалий (або пролонгований) період дії 1-2 місяці.
Від хвороб
Поверхня бульб – ідеальне місце для збудників різних захворювань. Саме на етапі зберігання хвороби можуть поширюватися в «прихованому» вигляді. Для запобігання загибелі паростків і зараження нових бульб використовують фунгіциди.
Популярними засобами є:
Стимуляція росту
В якості засобів для стимуляції росту використовують стимулятори росту і добрива:
- Потейтін – збільшує врожайність, стимулює проростання картоплі, запобігає появі грибкових захворювань;
- Вімпел;
- Байкал-ЭМ – бактерії, за рахунок вироблюваного азоту, стимулюють активне зростання картоплі;
- Карбамід – азот в складі добрива стимулює набір зеленої маси і активне зростання кущів;
Перераховані засоби не тільки прискорюють проростання картоплі, але і підвищують стійкість рослин до складних умов на початковому етапі.
Переваги обробки картоплі перед посадкою
Проведення обробки бульб перед посадкою має низку переваг:
- Зменшення числа обробок пестицидами. Одержуваний урожай картоплі повністю безпечний, він не накопичує отрутохімікати в нових бульбах.
- Підвищення врожаю. Обробка дозволяє запобігти загибелі бульби на етапі проростання (через грибків, які перебувають на поверхні картоплі) або рослини в період вегетації через масове розмноження шкідників.
- Скорочення витрат. Передпосадкова обробка картоплі дозволяє знизити витрати на багаторазові обробки інсектицидами і фунгіцидами протягом сезону. Скорочуються трудові витрати: одноразове протравлення бульб вигідніше постійної боротьби за урожай.
- Тривале перебування під впливом. Рослини не піддаються атаці комах протягом 1-2 місяців.
Протруювання посадкового матеріалу до висадки має деякі особливості і певні терміни.
Процес обробки картоплі
Обробку картоплі проводять безпосередньо перед висадкою. Це важливо враховувати, оскільки період захисної дії засобів обмежений.
Процес протруєння складається з наступних етапів:
- Підготовка місця для обробки. Воно повинно бути добре провітрюваним, але захищеним від вітру. На поверхню (робочий стіл або землю) розстеляють поліетиленову плівку.
- На неї викладають пророщені бульби. Розкладають їх в один шар, щоб забезпечити гарантовану обробку кожного картоплі. Обраний препарат розводять строго по інструкції.
- Порушення дозування (як у більшу, так і в меншу сторону) призводить до зниження ефективності засобу. Обсяг розчину визначають виходячи з рекомендацій на упаковці препарату. Вся рідина витрачається відразу, зберіганню не підлягає.
- Розчин заливають в обприскувач або використовують ручний пульверизатор.
- Рясно змочують бульби. Не потрібно протруювання з усіх боків.
При відсутності обприскувача роботи проводять в іншому порядку:
- Аналогічно готують місце для обробки.
- Готують розчин за інструкцією, заливають його у відповідну ємність (відро).
- Бульби в сітці занурюють в протруйник партіями і розкладають на плівку.
Після протруювання картопля залишають до повного висихання засобу і висаджують на підготовленому ділянці.
Правила особистого захисту при обробці
Будь-який засіб захисту рослин становить небезпеку для здоров'я при безпосередньому контакті. Однак при правильному використанні і строгому дотриманні вимог інструкції хімікати не завдадуть шкоди організму.
Під час роботи з препаратами важливо дотримуватися правил особистого захисту:
- Для обробки можна використовувати посуд і тару, використовувану в харчових цілях.
- Протруювання проводять далеко від тварин і дітей.
- Під час обробки не курять і не вживають їжу.
- При попаданні коштів засобів проводять в спеціальному одязі, яка виключає потрапляння засобу на шкіру.
- Обов'язково використовуються гумові рукавички і маска. Вона запобігатиме потраплянню препарату в дихальні шляхи.
Передпосадкове протруювання бульб – вигідний і ефективний спосіб боротьби з грибками і шкідниками за майбутній урожай. Якщо вибір засобів для обробки картоплі перед посадкою викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину "Vse Roste". Вони детально розкажуть про всі нюанси процесу і його безпеки, дадуть відповідь на що з'явилися питання про продукцію.