Чому жовтіють і сохнуть огірки у теплиці

Чому жовтіють і сохнуть огірки у теплиціПри вирощуванні огірків у теплиці досить часто доводиться стикатися з тим, що плоди передчасно жовтіють. Перестиглі огірки міняють колір через природні причини, зробити з цим нічого не можна. Якщо в теплиці жовтіє огірок, який ще не досяг товарної стиглості, це не є нормою, потрібно шукати, чому це відбувається та усувати проблему. 

Зміст статті:

 

Серед причин, чому жовтіють плоди огірків у теплиці, найчастіше зустрічаються такі:

  • нестача або надлишок поливу;
  • значні коливання температури;
  • дефіцит або порушення балансу поживних речовин;
  • захворювання вірусом мозаїки.

 

Від чого пожовтіли огірки, та як боротися з цим

Засоби боротьби з тим, що плоди передчасно жовтіють, залежать від причини цього явища.

 

Що робити, якщо огірки жовтіють у теплицях через помилки в поливі

Надлишок вологи – одна з найпоширеніших причин того, що огірки жовтіють. При надто частих поливах вода не встигає випаровуватися, застоюється біля кореневої системи. В такому разі потрібно призупинити поливи до того часу, коли ґрунт просохне на 3-4 сантиметри. Якщо на поверхні з'явилася кірка, необхідно розпушити землю. Тепличні огірки жовтіють і через нестачу вологи. В теплиці ці овочі для забезпечення оптимального рівня вологи поливають 4-5 разів на тиждень.

 

Важливо пам'ятати, що при поливі холодною водою жовтіють не лише листя та зав'язі, а і самі огірки. Щоб отримати гарний врожай, необхідно поливати овочі лише теплою водою, яку слід відстоювати щонайменше декілька годин.

 

Що робити, якщо огірки пожовтіли через порушення температурного режиму

Сохне зав’язь огірківРізких перепадів температур не завжди можливо уникнути навіть в теплицях. Особлива часто ця проблема з'являється у парниках з плівковим покриттям. Вдень повітря в них може сильно нагріватися, а вночі – різко охолоджуватись. Для уникнення сильних температурних перепадів варто на ніч додатково укривати огірки.

 

Оптимальна температура ґрунту складає 22-24 градуси, її зниження до 13-15 градусів є фатальним і призводить до того, що рослини втрачають здатність засвоювати поживні речовини, і плоди жовтіють.

 

Що робити, якщо огірки жовтіють через нестачу поживних речовин

Зазвичай жовті огірки вказують на нестачу поєднань азоту. Щоб усунути проблему, варто підгодувати посадки мінеральними добривами з великим вмістом азоту. Ефективний народний засіб в такому випадку – курячий послід, який розводять у воді у співвідношенні 1:10.

 

Досвідчені аграрії рекомендують використовувати для відновлення кількості поживних речовин якісні промислові препарати, наприклад, Yara Folicare. Це універсальне добриво, яке містить збалансований склад речовин, потрібних для росту та розвитку рослин, запобігає жовтінню плодів, сприяє збільшенню врожаю. Також можна використовувати добриво Гумат Калію + Бор, яке покращує розвиток плодів. Препарат стимулює розвиток кореневої системи, покращує запиленість та підвищує врожайність.

 

Що робити у випадку пожовтіння огірків через враження вірусом

Мозаїчний вірус огірківВ першу чергу, необхідно якомога швидше прибрати всі вражені рослини та плоди. Вірусні хвороби є невиліковними, тому знищення заражених мозаїчною хворобою огірків, що жовтіють, є єдиним способом боротьби з ними.

 

Чому жовтіють зав'язі огірків у теплиці та опадають

Якщо жовтіють зародки огірків у теплиці, варто шукати помилки у догляді за ними. При оптимальних умовах в теплиці та правильному догляді цього зазвичай не відбувається.

 

Чому жовтіють маленькі огірки у теплиці:

  • через недостатнє запилення (на рослинах утворюються нежиттєздатні зав'язі);
  • зав’язей утворилась надмірна кількість;
  • враження шкідниками або захворюваннями;
  • порушення рекомендованої температури;
  • недостатній або надлишковий полив;
  • нестача речовин, необхідних для повноцінного живлення рослин.

 

Якщо зав'язь у тепличних огірків жовтіє через порушення температурного режиму або правил поливу, діяти необхідно так само як і у випадку пожовтіння плодів. Для підживлення рослин досвідчені аграрії рекомендують використовувати препарат Плантатор (комплексне мінеральне добриво для листового живлення, що містить прилипач). Також огірки варто обробити біостимулятором, наприклад, YaraVita або Floriz, який стимулює біохімічні процеси в рослинах та підвищує їх стійкість до негативних факторів. В результаті дії таких препаратів зав’язь добре розвивається та не жовтіє.

 

Що робити, якщо жовтіють зав'язі огірків у теплиці

Якщо зав'язі жовтіють через недостатнє запилення бджолозапильних сортів, варто посадити в теплиці рослини, які є медоносами, та забезпечити доступ бджолам (наприклад, під час провітрювання). Надалі для уникнення появи зав’язей, що жовтіють, для вирощування в теплиці варто обирати самозапильні сорти.

 

Якщо виникли питання, чому жовтіють зародки огірків в теплиці і що потрібно робити, варто впевнитись, що на кущах не занадто багато зав’язей (на кожній рослині їх має бути не більше 30). Зайві зародки необхідно видалити, щоб рослина даремно не витрачала на них поживні речовини (вони все одно з часом жовтіють та опадають).

 

Жовте листя на огірках у теплиці: причини та методи боротьби

Листя огірків зазвичай жовтіє при порушенні правил поливу та температурного режиму, недостатньому освітленні, браку поживних речовин, ураженні захворюваннями та шкідниками. Для грамотного усунення проблеми важливо точно встановити її причину. Наприклад, по краях жовтіє листя огірків у теплиці при дефіциті магнію або цинку, жовті плями свідчать про брак заліза. Докладно про всі причини та способи боротьби з ними ми розповіли в статті Чому жовтіє листя у розсади огірків.

 

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід