Добавки до грунту: застосування

порадиПри вирощуванні кімнатних рослин або розсади якість використовуваної землі має вирішальне значення. Хороший природний грунт завжди неоднорідний: він містить безліч органічних компонентів, які роблять його пухким, вологоємним, добре структурованим. Які добавки до грунту поліпшують якість суміші?

Види добавок до грунту

Кожна рослина в природі росте на певному типі грунтів. Так, папороті подобається пухкий, легкий, вологоємність ґрунту; кактусам - пухкий, піщаний, а орхідеї - взагалі можуть рости без звичного грунту, в сосновій корі і моху. Щоб правильно підібрати оптимальний склад субстрату, слід знати особливості кожної грунтової добавки.

Вермикуліт

Спучена слюда має кремово-бежевий відтінок, дрібну структуру. Вермикуліт добре вбирає і утримує вологу, робить грунт пухким, повітропроникним. Завдяки агровермікуліту рослини менше страждають від нерегулярного поливу, їх коріння не загнивають при рясному поливі.вермікуліт

Безперечна перевага спученої слюди - її чистота. У вермикуліті немає збудників грибкових або бактеріальних хвороб, в ньому не заводяться шкідливі комахи.

Агроперліт

Вспучене за особливою технологією скло - універсальна добавка в садівництві. Являє собою білі гранули до 0,5 см в діаметрі. Агроперліт дуже легкий, при додаванні невеликої його кількості поліпшується структура грунту, важкі грунти стають повітропроникними.

Крім того, перліт здатний вбирати надлишки вологи і добрив, поступово віддаючи їх назад в грунт. У його складі є ряд мінералів, які легко засвоюються рослинами.

Мох сфагнум

Мох сфагнум - це органічна добавка до грунту, друга назва якої - болотний мох. У його складі є ряд кислот і сполук, які мають антисептичні властивості. Сфагнум, доданий в субстрат, згубний для грибків і бактерій, що мешкають в грунті.

Крім того, болотний мох добре вбирає і утримує вологу, поступово віддаючи її в грунт. Сфагнум, на відміну від багатьох інших ґрунтових добавок, не злежується, не ущільнюється, розкладається в грунті дуже повільно, перетворюючись в торф.

Кокосцибулинки в горшку

Кокосовий субстрат (стружка), волокно, мати, таблетки або чіпси - чудовий субстрат для вирощування рослин. Він дуже повільно розкладається, містить калій і кальцій, абсолютно екологічно безпечний. Отримують його з оболонок кокосового горіха.

Кокосове волокно чудово вбирає вологу, поглинаючи її в кілька разів більше власної ваги. При додаванні в грунт кокос робить його більш пухким, повітропроникним і вологоємністним.

Соснова кора

Деякі рослини в природі віддають перевагу селитися на деревах або в безпосередній близькості до них - на деревних відходах. Соснова кора різної фракції використовується для додавання в грунт саме для таких культур.

В результаті підвищується його рихлість, повітропроникність. Кора добре вбирає вологу. Вона не гниє, не виділяє неприємний запах, розкладається протягом декількох років.

Керамзит

Одна з найвідоміших добавок, що представляє собою обпалену глину. Завдяки пористій структурі, керамзит може як вбирати вологу, так і віддавати її рослинам.

Керамзит великої фракції рідко застосовується в садівництві або квітникарстві. Найбільш затребувані гранули від 0,5 до 1 см. Найбільш дрібну фракцію можна використовувати в якості грунтової добавки-розпушувача. 

Річковий пісокгорщик в розрізі

Не кожен пісок придатний для додавання в грунт. Наприклад, будівельний пісок має властивість злежуватися, що погіршує структуру ґрунту.

Річковий пісок - справжня знахідка для квітникарів. Він більший, ніж будівельний, добре пропускає вологу і повітря. Перед використанням його необхідно прожарити в духовці - позбавити від шкідників і патогенних мікроорганізмів.

Гідрогель

Гідрогель - полімерний продукт, зустрічається у вигляді гранул або порошку. Він безпечний для навколишнього середовища, не токсичний, не має запаху. Всього 1 г гідрогелю може увібрати до 200 мл води.

Доданий в грунт, полімер покращує її структуру і вологоємність. Рослини рідше потребують поливу, добре переносять посуху. Гідрогель здатний вбирати і добрива.

Як застосовуються добавки до грунту

Добавки до грунту незамінні при самостійному замісі грунту для пересадки домашніх квітів, вирощування розсади або посіву насіння. У деяких випадках їх можна використовувати як самостійний субстрат. Оскільки добавки не містять шкідливих бактерій і грибків, їх часто застосовують для живцювання або пророщування насіння.

Як застосовуються добавки до грунту:гідрогель в горщику

  1. Вермикуліт і перліт схожі за функціями. У невеликій кількості (до 7-10%) їх додають в грунт для розсади, пророщування насіння, пересадки кімнатних квітів. Речовини використовують в чистому вигляді для живцювання і пророщування насіння. У перліті і вермикуліті в зимовий час можна зберігати бульби, цибулини і інший посадковий матеріал. Зберігають в сипучих добавках і урожай овочів: морква, буряк, ріпу.
  2. Кокосовий субстрат придатний для пророщування насіння або вкорінення живців, проте він абсолютно нейтральний, не містить корисних речовин, тому рослини потребують постійного дозованого підживлення або своєчасної пересадки в звичну грунтосуміш. Кокосові мати використовують для вирощування овочів і полуниці в тепличних господарствах.
  3. Мох сфагнум незамінний при вирощуванні орхідей та інших епіфітних кімнатних рослин. Знайшли для нього застосування і садівники: його додають в грунт до 5% для його розпушення. У моху взимку можна зберігати бульби, а влітку - вкорінювати живці.
  4. Соснову кору і керамзит можна використовувати в якості дренажу. Їх шар не повинен бути менше 2-4 см. Популярні добавки і при вирощуванні орхідей в якості основних компонентів субстрату.
  5. Річковий пісок поряд зі сфагнумом можна використовувати для зберігання посадкового матеріалу або врожаю овочів. Додають його в грунт до сукулентів, щоб знизити її вологоємність і поживність.
  6. Гідрогель в кімнатному квітникарстві найчастіше використовується в якості вологоутримуючої добавки. Популярний він і при складанні композицій. Кольоровим гідрогелем у вигляді кульок або інших форм заповнюють скляні посудини і поміщають в них рослини разом з горщиком або без нього.

При приготуванні грунтосуміші краще використовувати багатокомпонентну суміш, додавши в неї кілька видів добавок. Підбирають їх за потребами конкретних культур.

Добавки до грунту - незамінні компоненти для приготування якісного субстрату. Їх частка при вирощуванні рослин може досягати 100%, тобто звичний грунт можна не використовувати зовсім. Перевага добавок - їх екологічна безпечність і чистота. Їх можна використовувати і повторно, якщо знезаразити будь-яким звичним способом.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід