Добрива для лохини

Добрива для лохиниБагато городників садять на своїй ділянці нові культури, якими раніше вони не займалися. Лохина належить до їх числа. В останні роки ягода набирає стрімку популярність у садівників, але щоб виростити багатий урожай ягід, потрібно правильно доглядати культуру та обов'язково її підживлювати.

Навіщо це необхідно

Чорниця вважається досить вибагливою ягодою, їй завжди потрібне живлення та корисні мікроелементи. Деякі садівники вважають, що будь-яка рослина може взяти все необхідне для себе із ґрунту. Однак далеко не кожен ґрунт має необхідний набір мікроелементів. Крім того, лохині з кожним сезоном необхідні додаткові корисні речовини, тому підживлювати її просто необхідно.

Переваги внесення добрив є:

 • рослина отримує всі необхідні речовини для зростання та здоров'я;жовте листя лохини
 • правильне підживлення – запорука рясного врожаю, швидких термінів дозрівання та відмінних смакових характеристик ягоди;
 • своєчасне підживлення допомагає рослинам протистояти різним хворобам.

Важливо!

При цьому існує один важливий недолік - надлишки підживлення. Необхідно дотримуватися особливої ​​обережності, оскільки надлишок добрив може призвести до зворотного ефекту. Важливо розуміти, у який час, і в яких кількостях потрібно підживлювати рослини.

Які добрива потрібні для лохини

Основні компоненти для гарного зростання та розвитку культури – азот, фосфор та калій. У ґрунті деяких елементів може не вистачати, інші можуть бути у надлишку. У будь-якому випадку зовнішній вигляд рослини вкаже, чого йому недостатньо:

 • повільний ріст куща, погане дозрівання ягід, висихання листків по краях вказують на нестачу азоту. Вносити його треба обережно, надлишок може спричинити ефективне зростання пагонів;
 • чахлий і слабкий кущ, маленький урожай та несмачна ягода сигналізує про нестачу калію та фосфору. А їх надлишок може призвести до гниття кореневої системи;
 • мале плодоношення свідчить про необхідність внесення магнію, сірки чи кальцію;
 • недолік сірки помітний блідими плямами на листі.кущ лохини

Як удобрювати лохину

У різний період року рослині потрібні різні добрива, що сприяють активному дозріванню врожаю, правильному розвитку культури, підготовці її до зимівлі.

Навесні рослині життєво необхідний азот для поліпшення процесу руху соку. З появою перших бруньок необхідне підживлення калієм та фосфором. Калій формує стійкість до хвороб, а фосфор - запорука рясного врожаю. У літню пору лохині потрібно калій, можна використовувати комплексні препарати, що містять магній, кальцій, натрій.

Важливо!

Намагайтеся не перегодовувати рослину. Можна раз внести калій, трохи згодом комплексне добриво.

Міцній і здоровій рослині цих заходів цілком достатньо. Але якщо помітні відхилення у розвитку, діяти потрібно за умовами.

Восени після збирання дозрілого врожаю рослинам потрібно добре відпочити перед зимовими холодами, підготуватися до наступного сезону. І тут незамінні підживлення з магнієм і цинком, що надають рослині сили.

Для захисту кущів від перемерзання в період зимових холодів до появи перших заморозків вносяться калійні добрива.

Важливо!біле добриво

Вводячи підживлення, не варто забувати про місцевий клімат. Якщо у південних регіонах повноцінна весна настає у березні, у північних навіть у травні можуть настати заморозки.

Перелік найкращих добрив

Серед найефективніших добрив для лохини варто виділити:

Для підвищення врожайності культури можна використовувати стимулятор зростання Регоплант Лохина.

Секрети правильного підживлення

Дуже важливо не тільки забезпечити рослину корисними добавками, але й зробити це грамотно, вчасно та у необхідних пропорціях.

Основні правила підживлення нескладні:рясний кущ лохини

 • гранули або порошок додаються до ґрунту. Попередньо рослину потрібно полити, потім ґрунт перекопати;
 • ці ж гранули або порошок можна розвести звичайною водою, полити підготовленим розчином лохину або обприскати їм листя;
 • рідкі препарати розбавляються водою згідно з інструкцією;
 • підживлення проводиться рано-вранці або пізно ввечері, щоб уникнути впливу сонячного світла.

Поради професійних садівників

 1. Добрива закладаються в посадкову яму при висадженні рослини.
 2. Більша увага приділяється дорослим кущам, однорічні рослини не потребують ще особливого підживлення.
 3. Якщо рослину мульчують за допомогою тирси, кількість добрив із вмістом азоту потрібно збільшити вдвічі.

Дотримуючись цих простих правил, можна забезпечити активне зростання і здоров'я ягідної культури, а це означає, що восени буде гарантований високий урожай смачної ягоди.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід