Догляд і зберігання інвентрарю

Садовий інвентар призначений для спрощення садових робіт, підвищення їх ефективності. Але для цього інструменти повинні зберігатися належним чином, бути правильно підготовленими до використання. Як правильно доглядати за садовим інвентарем, де потрібно утримувати його?

Догляд за садовим інвентарем

Ретельний догляд за інструментами дозволяє не тільки надовго зберегти їх в працездатному стані. Доглянутим інвентарем легше і зручніше працювати – на руках не залишається скалок від дерев'яного держака, а заточене вістря дозволяє легко зрізати навіть товсті гілки, занурювати інструмент глибоко в землю.

Бруд і органіка, налиплі на садових «помічників», відсутність відповідного догляду неодмінно призведуть до їх псування:

  • дерев'яні елементи будуть підгнивати або навпаки, зсихатися, від них легко буде отримати занози;
  • металеві елементи покриються іржею, затупляться;
  • пластикові матеріали розтріскаються, втратять колір.

Особливості догляду за інструментом залежать від матеріалу, з якого вони виконані.

Дерево

Дерев'яні частини інструментів бояться вогкості і сухості. Надлишки вологи неодмінно викличуть гниття деревини, її потемніння. А надто сухе повітря викликає розсихання держаків, внаслідок чого вони неміцно фіксуються в металевих або пластикових частинах.

Догляд за деревиною полягає в якісному очищуванню поверхні водою. Після цього необхідно протягом декількох годин потримати інвентар на вулиці, під прямими сонячними променями. Якщо держаки все ж позсихалися, потрібно на кілька годин опустити їх у воду.

Щоб уникнути появи скалок, дерев'яні частини інструменту ошкірюють, покривають лаком, деревозахисними складами, маслами. Таке покриття захищає від коливання вологості, спрощує роботу з інвентарем. Тріснуті держаки обов'язково замінюють, погано зафіксовані – додатково зміцнюють цвяхами, саморізами, іншим кріпленням.

Метал

Головний ворог металевого інструменту – корозія. Іржа швидко «з'їсть» будь-яку металеву деталь, якщо не дотримуватися умов зберігання, не здійснювати догляд.

Багато садівників забуває про важливу процедуру – знезараження інструменту. Здійснюють його за допомогою спиртових розчинів, спеціальних фунгіцидних складів. Такий захід дозволяє уникнути поширення хвороб по саду.

Після роботи металеві частини інструменту очищають жорсткою металевою щіткою. Однак якщо металеві елементи пофарбовані або оцинковані, то слід вибрати більш щадне очищення – вологою ганчіркою. Іноді досить просто промити його під водою.

При появі перших знаків іржі на виробах, їх зачищають наждачним папером або металевою щіткою, обробляють спеціальними антикорозійними складами. Після цього металеву частину насухо обтирають. Декілька разів на рік метал змащують маслянистими складами: литолом, солідолом, машинною оливою, спеціальними засобами.

Обов'язкова заточка інструменту за допомогою точильного каменю або наждаку. При проведенні подібних робіт слід дотримуватися техніки безпеки. Використовують захисні окуляри від попадання металевої тирси, руки захищають за допомогою рукавиць або рукавичок. З гострими краями під час роботи слід акуратніше поводитися. Однак зусилля до такого інвентарю докладають менші.

Пластик і поліетилен

Пластик все більше зустрічається серед матеріалів для садового інструменту. Лійки, відра, ручний інструмент теж потребує догляду.

Пластиковий інвентар більш стійкий, він менш вимогливий до догляду. Його слід лише очищати від бруду, промивати водою, повністю просушувати. Однак з чого б не було зроблено інвентар, його обов'язково слід утримувати чистим – так він буде виглядати охайно.

Плівку з парників обов'язково прибирають: промивають, висушують, згортають і зберігають в закритому приміщенні. Садові шланги згортають на барабани або котушки і заносять в приміщення, оскільки вплив сонячних променів і коливань температури може призвести до їх розтріскування.

Зберігання інвентарю

Крім особливостей догляду, слід враховувати нюанси зберігання інструментів:

  1. Дерево. Дерев'яні вироби зберігають тільки в захищеному від прямого сонця місці. Важливо контролювати і вологість: вона не повинна мати занадто високі або низькі значення. Температура повітря може бути як негативною, так і позитивною. Але чим вона вище, тим вище ймовірність розсихання держаків при нестачі вологості.
  2. Метал. Металевий інструмент слід оберігати від високої вологості, коливань температури і сухості він не боїться. Зберігають його в захищеному від опадів місці, в закритому, добре провітрюваному приміщенні.
  3. Пластик. Пластикові вироби найбільш вимогливі до умов зберігання. Якщо опадів і вологості вони не бояться, то прямі сонячні промені для них згубні. Пластик втрачає колір, вигорає, стає більш крихким. Подібно діють на інвентар і критично високі й низькі температури. Термін служби таких виробів різко скорочується, вони розтріскуються.

Рекомендується зберігати інструмент в підсобному приміщенні, де виконуються наступні умови:

  • надійний захист від опадів;
  • виключення попадання прямих сонячних променів;
  • якісне провітрювання, циркуляція повітря;
  • відповідний температурний режим, що виключає різкі коливання, надмірно високі й низькі показники.

Гострі частини інвентарю слід захистити від випадкового зіткнення зі шкірою. Для цього на них надягають захисні чохли із мішковини або іншого відповідного матеріалу. Бажано зберігати лопати, граблі та інший інструмент з дерев'яними частинами в підвішеному стані, держаком вниз. Дрібний ручний інструмент складають в дерев'яні ящики або підвішують на гачки на стінах приміщення.

Особливо ретельно підходять до зберігання інструменту в зимовий час. Проводять всі заходи з догляду, і тільки потім укладають його на місце.

Інвентар, який правильно зберігається та за яким доглядають належним чином, більш зручний в застосуванні. Важливо регулярно проводити заходи з догляду, щоб зберегти інструменти на довгі роки в робочому стані. Якщо зберігання або догляд за інвентарем викликають у вас питання, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони детально проконсультують по нюансам заточки, обробки і розташування садових «помічників».

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід