Догляд за хвойними рослинами в літній період

порадиДля невибагливих вічнозелених хвойників настало літо є складним періодом. Неправильний догляд в цей час може призвести до втрати декоративності і тривалого відновлення або до їх загибелі. Як правильно доглядати за хвойниками влітку?

Як доглядати за хвойними рослинами влітку

Правильний догляд - секрет високої декоративності хвойників. Здорові рослини порадують густою, красивою, однотонною хвоєю, пишною кроною цілий рік

Полив

Особливість хвойних культур - потужна, розгалужена коренева система. Вона здатна проникати вглиб і вшир на кілька метрів. Велика площа живлення рятує рослини в спеку: так вони добувають вологу навіть з глибоких шарів грунту.

Серед хвойників є посухостійкі культури - сосни, ялівці, блакитні ялини. Однак більшість представників вічнозелених - вологолюбні рослини. Туї, ялиці, смереки воліють, щоб грунт був завжди трохи вологим. При нестачі води вони можуть позбутися частини хвої.бордюр

Поливати рослини слід 1-2 рази в тиждень, рясно. Кількість відер води залежить від розмірів хвойника і його віку.

Мульчування

Запобігти пересиханню поверхневих коренів хвойників допоможе мульчування. Товщина захисного шару повинна становити не менше 10 см. У якості мульчі підійде торф, подрібнена соснова кора, опил.

Під таким шаром будуть активні ґрунтові корисні мікроорганізми, а дощові черв'яки стануть краще розпушувати грунт, насичуючи її корисними елементами.

Підживлення

Якщо хвойники висаджені на бідні ґрунти, то дворазового (весняного і осіннього) підживлення буде недостатньо для їх повноцінного розвитку.

Основні речовини вносять з поливом або розпушуванням. Грунт при внесенні добрив повинен бути вологим. Так речовини швидше потраплять до коріння і будуть засвоєні.

Підгодовують хвойники комплексними азотовмісними добривами:

Добрива розводять у воді або закладають в грунт строго в дозуванню, зазначеним виробником. Надлишок добрив для хвойників небезпечний. добриво в руці

Якщо ознаки дефіциту речовин виражені яскраво - зростання нових пагонів слабке, вони витягуються, довго не дозрівають, - то слід внести по хвої позакореневе підживлення. Для цього концентрацію добрив в складі розчину зменшують в два рази. Позакореневе підживлення вносять у вечірні години, щоб живильна рідина як можна довше залишалася на хвої.

Захистити вічнозелені культури від літньої спеки допоможуть стимулятори росту з антистресовим ефектом. Завдяки особливим речовинам, що потрапляють в клітини рослини, хвойники не впадають в стрес при нестачі вологи, зайвої сонячної активності або високій температурі.

Антистресові препарати:

Якщо встановилися несприятливі погодні умови, слід перечекати спекотний період, перенести кореневі підживлення на більш відповідний час.

Чим обробляти хвойники влітку

Хвойники, як і будь-які інші культури, піддаються захворюванням і нападу комах-шкідників. Особливо активні вони на початку літа, коли встановлюється волога, тепла погода.

Запобігти їх появі можна видаленням опалої хвої і рослинного сміття з-під дерева, правильна обрізка і формування крони, повноцінний догляд.

Від шкідників

Шкідники хвойних рослин часто непомітні серед густої хвої. Однак нанесена ними шкода декоративності не залишиться без уваги садівника. гусениці

Комахи наносять хвойникам подвійну шкоду: послаблюючи і псуючи зовнішній вигляд. Хвоя місцями буріє, викривлені пагони кидаються в очі на тлі зеленої або блакитної хвої.

Комахи, здатні завдавати шкоди хвойникам:

 • ялинова побігова галиця - личинки комахи живляться внутрішніми тканинами пагонів;
 • хермес - мікроскопічні комахи, що харчуються соками рослини;
 • сосновий клоп - невеликий жучок, личинки якого висмоктують сік з пагонів;
 • пилильщики - здатні начисто з'їсти молоду хвою;
 • щитівки - схожі на нарости комахи висмоктують соки з молодих пагонів;
 • короїд - небезпечна комаха живиться деревиною, повільно вбиваючи рослину

Врятувати вічнозелені культури можна за допомогою інсектицидів. Вони вбираються в тканини рослин, роблять їх отруйними для комах.

Дієві препарати для обробки хвойників:

 1. Актара - використовується для обприскування і поливу;
 2. Ініціатор - зручні у використанні таблетки раз на рік поміщають в пристовбурні кола;
 3. Фітоверм - біоінсектициди завдає хвойникам шкоду, але ефективно знищує комах;
 4. Децис - препарат знищить широкий спектр шкідників;
 5. Актеллік - потужний засіб проти будь-яких небезпечних комах на хвойниках.

Обробку засобами проводять строго по інструкції. Не можна перевищувати зазначені в інструкції дозування препаратів. В іншому випадку інсектициди призводять до опіків хвої, сильної втрати декоративності рослин.

Від хвороб 

Хвороби хвойних культур підступні й нещадні. Вони швидко поширюються по посадкам, здатні зіпсувати зовнішній вигляд всіх примірників на ділянці. Відсутність лікування неодмінно призведе до загибелі рослини. Ослаблене хворобами, воно поступово висохне або вимерзне.жовта хвоя

Хвойники схильні до захворювань:

 • іржа - яскравий помаранчевий «пил» на хвої, нарости на гілках;
 • альтернаріоз - поява сірувато-коричневих плям на шишках і хвої;
 • фузаріоз - засихає хвоя в наслідок загибелі коренів від грибка;
 • шютте - хвороба, що викликає масове опадання голок зі зміною їх кольору або без нього.

При перших ознаках захворювань приступають до лікування рослин.

Для цього підходять протигрибкові препарати - фунгіциди:

Фунгіциди можна використовувати при обробках спільно з інсектицидами. Вони не впливають на ефективність один одного, зате дозволяють садівникам скоротити кількість обробок вполовину.

У літню пору хвойні рослини потребують особливої турботи. Вологолюбні рослини і ті які полюбляють помірну температуру, страждають в спекотні дні. На ослаблених хвойниках швидко з'являються шкідники та хвороби.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід