Догляд за сурфінією та петунією під час цвітіння

Фото рясно квітучих кущів петунії та сурфінії вражають своєю красою. Багато суцвіть змінюють один одного на протязі всього сезону, приховуючи з очей акуратну ніжну зелень рослин. Як забезпечити правильний догляд за петунією та сурфінією, щоб домогтися подібної краси на своїй ділянці?

Догляд за сурфінією та петунією під час цвітіння

Отримання перших квіток сурфінії й петунії - не привід розслаблятися та пропускати заходи щодо догляду. У цей період культури більш вимогливі, а помилки можуть привести до відмови від цвітіння або його жалюгідною подобою.

Регулярно здійснюють:

 • полив;
 • обрізку;
 • підгодівлі.

Полив

Достатня кількість вологи - основне правило хорошого зростання кущиків. Якщо недовгу посуху вони ще перенесуть, то довгостроковий дефіцит води відразу стає помітний. Листя рослини никнуть, стають млявими, жовтіють. Квітки швидко відцвітають, а нові бутони не розпускаються.

Залежно від місця посадки вибирають режим поливу:

 1. Якщо рослини посаджені у відкритому ґрунті, то дорослим квітучим екземплярам досить 1 поливу в тиждень, а при сильних, тривалих засухах - не більше 2 разів на тиждень. Коренева система культур досить об'ємна, здатна забезпечувати рослину вологою, видобутої з глибоких шарів ґрунту.
 2. При посадці кущиків в горщики стежити за вологістю ґрунту слід ретельніше. Їх постійна нестача зведе нанівець всю декоративність рослини, а надлишок приведе до гниття кореневої системи та загибелі квітки. Чим старше і більше кущ, чим менший об'єм горщика, тим частіше здійснюють полив. Його можна проводити навіть двічі на добу, якщо стан листя вказує на брак води.

Обрізка

Компактні, посипані квітками кущі сурфінії та петунії - не завжди особливість сорту. Часто рослини витягуються й дають дрібні, нечисленні квітки через неправильне формування пагонів. Рекомендовано регулярно вкорочувати стебла, щоб стимулювати зростання кількох бічних пагонів. Таку обрізку проводять протягом усього літа, щоб задати напрямок для зростання пишного куща. Для роботи використовують будь-який наявний інвентар: ножиці, секатор або ніж. Можна виламувати частини пагонів вручну.

Обов'язково видаляють відцвілі суцвіття сурфінії та петунії. Вони не тільки знижують декоративність культур, а й забирають харчування на розвиток насінних коробочок. Секретом хорошого кущіння сурфінії та петунії є обрізка (укорочення) частини стебла. При прищипуванні верхівки розвивається лише 1-3 ослаблених бічних пагона, які надалі не підвищать кущистість.

Підживлення

Рясне цвітіння сурфінії та петунії неможливо без підгодівлі. Азотні добрива в період цвітіння культур використовують мінімально, найбільше квіти потребують калії та фосфорРегулярність підгодівлі - один раз в 7-10 днів. Слід чергувати обприскування надземної частини та полив добривами під корінь. Міняють і склад підгодівлі - органічні чергують з мінеральними. Особливо гостро реагують на брак харчування ті рослини, що посаджені в горщики.

При виборі добрив віддають перевагу безхлорним препаратам, спеціально розробленим для цих культур. Наприклад, до числа рекомендованих відносять добриво для сурфіній (Флоровіт).

Захист від хвороб і шкідників

Петунія та сурфінія відносяться до досить стійких культур. У них мало ворогів серед комах, а дійсно небезпечних хвороб всього кілька. При появі перших плям на листках, нальоту, деформації суцвіть слід оцінити стан рослини та визначити причину хвороби.

Найчастіше сурфінії та петунії вражаються:

 1. Борошнистою росою. Хвороба вражає всі частини рослини. Білястий наліт з'являється на стеблах, листках і навіть квітконосах. Здатність до фотосинтезу зменшується, рослини послаблюються, листя відмирає, цвітіння припиняється.
 2. Фітофторозом. Поширене захворювання, що вражає не тільки пасльонові культури. Вірна ознака - повна загибель рослини, її висихання.
 3. Сірої гниллю. Інфікування ґрунтовими грибками відбувається через пошкоджені тканини. Коричневі плями мають сіре «опушку». Листя відмирають, розвиток рослини та її цвітіння припиняється.
 4. Бурою плямистістю. Бурі округлі плями, розташовані на верхній частині листа - ознака ураження грибком. Слідство захворювання - в'янення і загибель рослини.
 5. Чорною гниллю. Вірна ознака захворювання - легке відділення стебла від кореня на рівні кореневої шийки. Внутрішні тканини уражаються грибком, чорніють, листя скручуються і засихають.

Розвитку і поширенню захворювання сприяють:

 • різкі перепади температур;
 • недолік сонячного світла;
 • надлишок вологи в ґрунті та в повітрі;
 • надлишок азотних добрив;
 • недостатній доступ повітря.

Для лікування захворювань використовують надійні фунгіциди:

Вегетативну частину петунії та сурфінії можуть пошкодити шкідники, але не всіх їх легко виявити:

 1. Павутинний кліщ. В наслідок мікроскопічних розмірів практично невидимий оку, проте колонії цих кліщів швидко послаблять рослини, знищать молодий приріст. Навіть при достатньому харчуванні кущики виглядають ослабленими, сухими, покриті дрібною тонкою павутинкою.
 2. Тля. Колонії комах найчастіше з'являються на рослинах раптово. Колір їх може бути як темним, контрастним, так і зеленим, що збігається з кольором листя.
 3. Білокрилка. Безліч дрібних крилатих комах виявляється на нижній стороні листа, харчуючись соками рослини.
 4. Тріпси. Характерною рисою появи є світлі плями на листі. Страждає й цвітіння: квітки деформуються, нові бутони не розвиваються.

Для боротьби з комахами краще використовувати інсектоакарициди, дієві проти кліщів та інших комах:

Період цвітіння сурфіній та петуній - саме час для здійснення особливого догляду за ними. Це допоможе не тільки продовжити цвітіння, але і зробити його ще більш рясним, пишним. Якщо вирощування та турбота про культури викликають у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони детально розкажуть про кожен етап, що треба проводити, про його періодичність, важливість, підберуть препарати для захисту квітучих кущів.

Товари зі статті
24грн
Виробник
Укравіт (Україна)
Культури
Декоративні, Овочеві, Картопля, Квіти, Огірок, Капуста, Хвойні, Томат, Смородина, Малина
Для захисту від
ризоктоніоз, фомоз, рак, кила, фузаріозне в'янення, борошниста роса, гнилі, плямистості
130грн
Немає в наявност
Виробник
Bayer (Німеччина)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Картопля, Груша, Цибуля, Капуста, Персик, Томат, Часник, Полуниця
Для захисту від
трипси, білокрилка, Цикадки, попелиця, совка, довгоносик, листокрутка, пильшик

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід