Догляд за виноградом в серпні: щоб добре поспівав і не хворів

порадиСерпень - один з найбільш «врожайних» місяців. Велика частина ягід вже зібрана, настає пора заготівлі овочів і фруктів. Однак і про догляд за плодово-ягідними культурами не можна забувати. Як доглядати за виноградними кущами в серпні для гарного врожаю?

Для чого доглядати за виноградом в серпні

В останній місяць літа виноград потребує особливої ​​турботи садівника. Ягоди, що достигають, в цей період особливо беззахисні перед шкідниками або хворобами. Та й обприскувати їх можна не кожним засобом: краще віддати перевагу натуральним складам.

Важливо регулярно оцінювати стан кущів, визначати перші ознаки зараження грибковими та бактеріальними хворобами. У теплих, вологих умовах захворювання швидко поширюються по посадкам і призводять до псування великої кількості врожаю.

Смак ягід залежить не тільки від сортових характеристик або погодних умов влітку. При нестачі ряду мікроелементом виноград виростає несолодким, пріснуватим. Кущі особливо потребують підгодівлі в серпні: макроелементи необхідні для визрівання пагонів, підготовки винограду до зими.полив винограда

Як доглядати за виноградом в серпні

Догляд за виноградом в серпні включає полив і підгодівлю, обрізку пагонів і листя, захист врожаю від шкідників і хвороб.

Полив

У серпні змінюється режим поливу виноградних кущів. Якщо в першій половині місяця поливають помірно, то в другій різко скорочують зрошення. Надлишок вологи призводить до розтріскування ягід, їх водянистості, поширенню грибкових хвороб.

Молоді рослини, що не мають грон, а також пізньостиглі сорти продовжують поливати в спекотні і сухі дні. Для поливу бажано використовувати теплу воду.

Підживлення

Якщо навесні і на початку літа в складі добрив для винограду переважав азот, то в серпні рослини потребують фосфор і калій. Саме ці елементи відповідають за визрівання лози та ягід.

Азотні підживлення в серпні не проводять, оскільки це викличе непотрібне зростання нових пагонів. Вони не встигнуть дозріти до настання холодів і вимерзнуть в перші морози, що послабить рослину.обприскування винограда

Підживлюють виноград по листу і під корінь калійно-фосфорними сполуками:

Добре відгукуються кущі на підгодівлю в серпні комплексними препаратами з мікроелементами - Оракул, Нутрівант тощо.

Підживлення проводять рано вранці або пізно ввечері, не в жаркі, посушливі дні. Перед внесенням добрив під корінь грунт рясно проливають, щоб не допустити опіків коренів.

Захист від шкідників і хвороб

Початок дозрівання винограду - не найкращий час для обробки від шкідників і хвороб. Якщо весняні та літні обробки були проведені своєчасно і в повному обсязі, то ризик зараження лози хворобами або шкідниками мінімальний.сітки на гронах винограда

Однак якщо на рослині з'явилися характерні ознаки захворювань або поширення комах, не слід «згодовувати» їм урожай.

В першу чергу збирають все уражене листя і ягоди, щоб запобігти поширенню хвороб. Їх не можна закладати в компостну купу: тільки спалювати або виносити за межі дільниці.

Обприскування слід проводити виключно щадящими препаратами на біологічній, натуральній основі:

  • Актофіт - потужний засіб від гронової листовійки і павутинного кліща на винограді;
  • Капут - біологічний інсектицид від сисних і листогризучих комах;
  • Актарофіт - натуральний препарат від листокруток, кліщів та інших шкідників;
  • Фіотодоктор Лист - ефективний фунгіцид від борошнистої роси, гнилей та коккомікоза на винограді;
  • Ефект - універсальний біофунгіцид для лікування і профілактики бактеріальних і грибкових захворювань, що містить також азот і фосфор;
  • Триходермін - натуральний препарат від усіх видів гнилі, оїдіуму, мілдью, коккомікоза, борошнистої роси та інших захворювань

Після обробки слід утриматися від ручних робіт і збору врожаю на період захисної дії. Біологічні препарати не накопичують токсичних з'єднань в плодах, лише утворюють захисну плівку на їх поверхні.

Захищати виноград в серпні слід і від інших шкідників: оси і птахи люблять ласувати дозріваючими ягодами, залишаючи садівників без врожаю. Щоб запобігти пошкодженню винограду, на кожну грону одягають мішечки з тонкого нетканого матеріалу або дрібної сітки.обрізка винограда

Карбування і видалення листя

Уже в серпні слід почати підготовку кущів винограду до зими. Один із основних заходів у другій половині місяця - карбування. Його суть полягає у видаленні верхівок пагонів з 6-8 листям. Визначають найкращий час для карбування по випрямляння верхівок пагонів.

Завдяки карбуванні:

  • поліпшується смак ягід - вони стають більш солодкими і смачними;
  • рослина накопичує поживні речовини для успішної зимівлі;
  • визрівають паростки поточного року.

Верхню частину пагонів підрізають на 20-30 см в похмурі, нежаркі дні. Не можна обрізати хворі кущі: це лише послабить їх.

Крім пагонів, обрізці підлягають і деякі листя. У серпні зрізають все листя, затінюють ягоди і нижню частину куща. Обрізка покращує провітрювання куща, знижує ймовірність розвитку грибкових хвороб, в т.ч. гнилей виноградних грон.

Догляд за виноградом в серпні направлений на підтримку здоров'я кущів, їх підготовку до зимового періоду. Але не менш важливо в цей час захистити дозріваючий урожай, в іншому випадку дачники залишаться без довгоочікуваного врожаю.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід