Досходові гербіциди: що це, навіщо і як застовувати

Гербіциди - спеціальні хімічні засоби, призначені для знищення бур'янів. Вони можуть мати суцільну дію, знищуючи всю рослинність, або виборчу, приводячи до загибелі бур'янів в серед культурних рослин. Особливий вид гербіцидів - досходові (ґрунтові). Що це таке? Як правильно їх застосовувати?

Що таке досходові гербіциди і як вони працюють

Найуразливіший період у однорічних сільськогосподарських культур - поява сходів. Адже одночасно з ними проростають і всюдисущі бур'яни. Вони позбавляють культурні сходи більшості поживних речовин, вологи, освітленості. Це негативно позначається на розвитку і врожайності рослин в майбутньому.

Ґрунтові (досходові) гербіциди створюють особливий захисний шар, що перешкоджає проростанню бур'янів. Перевага досходових засобів - однократна обробка і тривалість ефекту. Період захисної дії препаратів становить від 1 до 3 місяців.

Засіб використовується як до посіву культурних рослин, так і після. Однак виключно до появи сходів.

Ґрунтові гербіциди всмоктуються бур'янами, після чого порушують внутрішні обмінні процеси в їх клітинах, призводять до загибелі  сходів бур'янів, що з'являються. В результаті живильні речовини споживаються сільськогосподарськими культурами в повному обсязі.

Ефективність досходових гербіцидів безпосередньо залежить від:

 • Типу ґрунту. Якщо в ґрунтах переважають піски, то витрата препарату знижується. На важких глинистих ґрунтах норми внесення збільшують.
 • Вологості ґрунту. У сухому ґрунті препарати не ефективні, оскільки розташовані тільки на поверхні. Перебуваючи вище рівня проростання бур'янів, вони не впливають на сходи, які вже з'явилися. Оптимальним вважається кількість опадів, що випали в 1-4 мм. При такому зволоженні досходові гербіциди займають покладену зону і діють максимально продуктивно. При перевищенні цієї норми (більше 6 мм опадів) ефективність препарату знижується знову: гербіцид вимивається на занадто низькі шари ґрунту, перебуваючи під насінням бур'янів культур. Бур'яни проростають над хімікатом без перешкод.
 • Структурних особливостей ґрунту. Якщо вона складається з великих (більше 2 см) грудок, то препарат розподіляється нерівномірно. Велика кількість органічного сміття також знижує ефективність гербіциду.
 • Температури повітря. Для застосування препаратів підходить температура в діапазоні + 10 ... + 25 °С. Найбільш виражену дію активних речовин - при температурі 15-17 °С.

Як застосовувати досходові гербіциди

Правильне застосування досходових засобів дозволить позбутися від появи бур'янів практично на весь сезон. Сходи культурних рослин до моменту закінчення дії препаратів вже не пригнічуються бур'янами.

Грунтові гербіциди вносять шляхом:

 1. Обприскування поверхні ґрунту. Найбільш зручний спосіб. Робочий розчин розподіляється максимально рівномірно по поверхні. Подальша закладення в ґрунт не потрібно.
 2. Розсіюванням дрібних гранул по ґрунту. Спосіб вимагає уважності і точності, щоб внести задану кількість гранул на певну площу ділянки.
 3. Закладення препаратів в землю. Найскладніший спосіб, оскільки крім рівномірного розподілу досходових гербіцидів необхідно провести боронування на певну глибину. Так дія охоплює потрібний шар ґрунту.

Серед відомих ефективних досходових гербіцидів:

 • Гезагард - бореться з будь-якими типами бур'янів до появи сходів;
 • Дуал Голд - популярний препарат широкого спектра дії;
 • Зенкор Ліквід - швидкорозчинний препарат, придатний для застосування по посівах овочевих культур;
 • Стомп - препарат тривалої гербіцидної дії від однорічних однодольних і дводольних бур'янів.

Після внесення досходових гербіцидів не рекомендується розпушувати ґрунт, щоб не порушити захисний шар і не послабити дію засобу.

Для кожного препарату в інструкції по застосуванню обов'язково вказується інформація про особливості його внесення, дозуванні, способі впливу. Робочий розчин важливо використовувати в день приготування, тому що він не зберігається. Препарати не фітотоксичні для бджіл.

Правильне застосування досходових гербіцидів дозволяє позбутися від насіння бур'янів, що знаходяться в ґрунті. Якщо використання препаратів викликає у вас труднощі - зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони розкажуть про особливості засобів від бур'янів, запропонують відповідні досходові гербіциди для соняшника, картоплі, кукурудзи, цибулі.

Товари зі статті
282грн
Термін застосування
до сходів
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Овочеві, Картопля, Морква, Соняшник
Для захисту від
щириця, галінсога, гірчиця, осот, лобода, гірчак, портулак, редька, мишій, тонконіг, просо куряче, буркун, ромашка
580грн
Немає в наявност
Термін застосування
до сходів
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Овочеві, Картопля, Баштанні, Капуста, Томат
Для захисту від
пальчатка, щириця, просо, плоскуха, грицики, лисохвіст, портулак, гумай, галінсога, сорго, ромашка, лобода, мишій, паслін, гірчак, дурман, грицики, па
60грн
Немає в наявност
Термін застосування
після сходів, до сходів
Виробник
Bayer (Німеччина)
Культури
Овочеві, Картопля, Морква, Томат
Для захисту від
щириця, волошка, лобода, жабрій, ромашка, гірчак, портулак, осот, вівсюг, просо, пажитниця, будяк, берізка