Ентоцид: що це і навіщо використовують?

Комахи-шкідники здатні затьмарити життя будь-якому садівникові. Вони можуть не тільки знищити врожай, а й погубити самі садові культури. Для боротьби зі шкідниками випускається безліч препаратів-інсектицидів. Все більшої популярності набирають біологічні засоби. Один з них — ентоцид. У чому його особливість?

Особливості біопрепарату

Ентоцид — унікальний біологічний препарат для боротьби з ґрунтовими шкідниками. Основною складовою його є спори й міцелій гриба Metarhizium anisopliae у високій концентрації.

Ентоцид ефективний для знищення:

 • колорадського жука, що зимує, на будь-якій стадії;
 • капустянки;
 • золотистої картопляної нематоди;
 • хруща в фазі личинки та дорослої особини;
 • дротянки.

При регулярному застосуванні препарату кількість комах істотно знижується, популяція гине.

Незаперечною перевагою препарату є:

 1. Гарантований стабільний результат. При дотриманні рекомендацій щодо застосування гарантовано будуть знищені всі перераховані ґрунтові шкідники.
 2. Екологічність. Засіб екологічно безпечний, не містить отруйних хімічних речовин, що згубно впливають на здоров'я людини й стан навколишнього середовища.
 3. Безпека. Ентоцид повністю безпечний для людини, будь-яких домашніх тварин, дощових черв'яків.
 4. Простота застосування. Препарат не потребує ретельного розведення водою в строгому дозуванні. Досить змішати його з піском або торфом і рівномірно розподілити по поверхні ґрунт
 5. Широта використання. Біоінсектициди можна застосовувати на будь-яких садових культурах, відкритого і закритого ґрунту. Підійде він для внесення під декоративні, плодово-ягідні, овочеві, сільськогосподарські культури. Особливо рекомендується його використання перед посадкою картоплі.
 6. Сумісність. Ентоцид без побоювань можна застосовувати спільно з регуляторами росту, добривами, інсектицидами, іншими препаратами. Однак не можна змішувати його з фунгіцидами, оскільки це знижує ефективність обох засобів.

Попри безпеку ентоцида, зберігати його слід окремо від харчових продуктів, не допускати контакту з тваринами та дітьми. Оптимальні умови для зберігання препарату — прохолодне, провітрюване приміщення. Температура зберігання варіюється в межах + 5 ... + 20 градусів. Термін придатності при дотриманні умов складе 1 рік.

Цілі використання

Ентоцид застосовують для очищення ґрунту на садовій ділянці від ряду небезпечних для майбутнього врожаю шкідників. Комахи здатні погубити рослини, знизити величину врожаю, погіршити якість плодів.

Порядок внесення препарату під сільськогосподарські культури:

 1. 100 г ентоцида змішують з 2 кг сухого піску.
 2. Рівномірно розподіляють суміш по поверхні ґрунту ділянки, що оброблюється, площею в 1 сотку.
 3. Обробляють землю відповідно до потреб: культивують, орють та ін.
 4. Для активації препарату (спор і міцелію грибка) ґрунт повинен бути вологим.

Потрапивши на тіло комахи, спори та міцелій проростає в нього вже через 12 годин. Грибок вражає весь організм: паралізує органи дихання, нервову систему, м'язи. Порушується діяльність травної системи, уражається жирова тканина. Застосування ентоцида призводить до загибелі ґрунтових шкідників через 2-5 днів в залежності від вологості ґрунту, віку і фази розвитку комахи. Загиблий шкідник стає харчуванням для грибниці.

Відповідний період для використання

Ентоцид можна застосовувати в будь-який час року для замочування посівного матеріалу, а також перед висадкою саджанців і розсади. Однак найбільшу ефективність препарат показав при осінньому внесенні безпосередньо в ґрунт.

Обробка ґрунту ентоцидом восени найбільш зручна:

 1. Всі однорічні культури прибрані й не заважають внесенням, урожай зібраний. Ґрунт вільний від рослинності та придатний до обробки.
 2. Для активації грибка важлива висока вологість ґрунту. Домогтися її з найменшими зусиллями можна восени, з початком дощової погоди. При недостатньому зволоженні ґрунту препарат може не досягти його глибоких шарів і не подіє на частину шкідників.
 3. Подальша підзимова обробка ґрунту може бути проведена відразу. Вона підвищує ефективність препарату. Він поширюється рівномірно, на необхідну глибину.
 4. У передзимовий період максимальну кількість комах буде знаходитися в ґрунті. Всі вони будуть знищені одноразовим внесенням біологічного інсектициду.

Використання будь-якого (хімічного або біологічного) препарату для боротьби зі шкідниками слід починати з ретельного вивчення інструкції по застосуванню. Однак якщо обробка ентоцидом викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони розкажуть про ефективність препарату, способи його застосування й оптимальні терміни внесення.

Товари зі статті
60грн
Виробник
Ензим Агро (Україна)
Культури
Декоративні, Плодово-ягідні, Овочеві, Кімнатні рослини, Квіти
Для захисту від
медведка, дротяники, личинки та імаго травневого і колорадського жука

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід