Фітолампи: огляд популярних моделей

Фітолампи: огляд популярних моделейОсінь скоротила світловий день, і рослинам на підвіконні, яким і так дістається замало світла в квартирі чи будинку, стає дедалі сумніше. Тож для деяких рослин доводиться використовувати фітолампи і постає вибір – яку саме купити. У цій статті пропонуємо огляд фітоламп, які ми пропонуємо і якими користуємося самі, аби рослинки дісталися до споживачів здоровими і щасливими.

Зміст статті:

Цокольна фітолампа

Цокольна фітолампаНайбільш бюджетний спосіб забезпечити рослину додатковим освітленням на підвіконні – цокольна фітолампа. Потрібно лише вкрутити її в підходящий світильник чи настільну лампу і поставити над рослиною. Як приклад Фітолампа світлодіодна Feron LB-709 11W.

Переваги цокольних фітоламп:

 • можна використовувати у звичайному світильнику;
 • проста заміна у разі виходу з ладу;
 • ціна.

Однак використання цокольних фітоламп має і недоліки. Це, зокрема, обмежена світлова пляма. Зазвичай виробники рекомендують розміщувати фітолампу на невеликій відстані від рослини, тож під нею не вдасться розмістити багато горщиків. Втім, доклавши трохи зусиль, можна сконструювати свій світильник, розрахований на кілька цокольних фітоламп, який буде ідеально підходити для вашого підвіконня чи полиці.

Цокольна фітолампа підходить вам, якщо:

 • вам потрібно досвітити 1-2 рослини або незначну кількість розсади;
 • ви маєте зайвий світильник;
 • маєте час та натхнення змайструвати власний світильник на потрібну вам кількість ламп.

 

 

 

 

Лінійні фітолампи (світильники)

Лінійні фітолампиГоловна особливість лінійних фітоламп – можливість об’єднувати їх у ланцюг (лінію). Це позбавляє необхідності заживлювати кожну лампу окремо, тож потрібно менше дротів і точок підключення. Крім того, використання лінійних фітоламп – це можливість легко розширити площу освітлення, приєднавши додатковий світильник. Так само можна збільшити потужність підсвітки, додавши ще один світильник у безпосередній близькості до першого.

Наприклад, в одну лінію можна об’єднати до 10 світильників для рослин Feron AL7000 14W. Це доволі легко, враховуючи наявність в комплекті з’єднувача.

Обирайте лінійну фітолампу, якщо:

 • вам потрібно забезпечити підсвіткою велику кількість рослин;
 • ви плануєте згодом збільшувати кількість досвічуваних рослин;
 • потрібно без зайвого клопоту збільшити потужність освітлення рослин;
 • хочете облаштувати на підвіконні вирощування рослин/розсади в кілька ярусів.

Звертайте увагу на розміри світильника, наприклад 14-ватна лампа з довжиною 1,20 м поміститься не на кожне підвіконня.

Фітосвітильники FITOLAMP

Фітосвітильники FITOLAMPЦі фітосвітильники мають багато приємних дрібниць для зручності пересічного споживача. Це, зокрема, зручна прищепка, за допомогою якої можна закріпити світильник на підвіконні, столі чи полиці. Гнучка "шия" світильника дає змогу регулювати висоту лампи над рослиною, легко додавати чи переміщувати рослини під лампою.

Крім того, світильники FITOLAMP мають більш просунуті налаштування:

 • можливість вмикати червоне/синє/ультрафіолетове світло окремо (червоне більше сприяє фотосинтезу і цвітінню, впливає на плодоношення, синє – стимулює розвиток кореневої системи, ультрафіолетове сприяє знезараженню та підвищенню продуктивності фотосинтезу);
 • налаштування часу роботи по таймеру: є режими на 3, 9 і 12 годин;
 • можливість налаштувати яскравість світла;
 • можливість живитися від usb, зокрема від павербанка.

Включення за таймером, до речі, дуже зручна функція, що позбавляє необхідності щоденно контролювати процес освітлення вручну. Для інших видів фітоламп і світильників з нашого огляду для реалізації такої можливості потрібно докупити таймер для розетки.

Ці світильники також постачаються у кількох варіантах і мають одну, дві, три і більше ламп, що дає змогу зручно налаштувати їх під різну кількість рослин.

Світильники FITOLAMP підійдуть вам, якщо:

 • вам потрібно підсвітити 4-5 рослин або 2-3 лотки розсади;
 • є необхідність змінювати спектр освітлення;
 • потрібна автономна робота фітолампи;
 • потрібне програмоване освітлення рослин за таймером.

Які рослини потрібно досвічувати

Не всі рослини потребують досвічування. Рослини, які добре себе почувають у природних умовах в тіні, не зрадіють додатковому освітленню. Це, наприклад, папороті, нефролепіси, фікус Бенджаміна, монстера та інші.

Квітучим рослинам потрібно більше світла, ніж зеленим, щоб покращити цвітіння. Дуже люблять і гарно реагують на фітолампи орхідеї. Сукуленти, такі як кактуси та алое, можуть виживати в умовах низької освітленості, але вони будуть рости краще, якщо отримуватимуть більше світла.

Ось кілька ознак того, що рослина потребує додаткового освітлення:

 • Молода рослина росте повільно або зупинилася в рості.
 • Листя рослини бліде порівняно з літнім періодом або має жовті плями, які не спричинені захворюванням чи недостатністю вологи.
 • Рослина витягнулася в пошуках світла.
 • Рослина помітно відхилилася у бік вікна в напрямку світла.

Фітолампи для розсади

І, звісно ж, фітолампи незамінні для вирощування розсади овочевих культур вдома. В умовах низької освітленості тільки так можна отримати здорову розсаду, яка порадує вас ранніми врожаями. Альтернатива – це використання опалюваних теплиць, але цей варіант більше підходить для бізнесу, який готовий нести високі витрати на опалення.

Усі представлені в огляді фітолампи підходять для вирощування розсади – вибір, яку фітолампу купити, залежить тільки від кількості вирощуваного.

Великих вам урожаїв!

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід