ФОРМУВАННЯ МОЛОДИХ ВИНОГРАДНИХ КУЩІВ

При виборі форми куща враховують природні умови кожного району і особливості кожного сорту. На родючих і поливних грунтах є можливість формування крони багаторукавної і з більшим навантаженням, ніж на грунтах бідних, незрошуваних. Для того щоб виноградний кущ надалі мав форму віяла, слід садити саджанець трохи нижче рівня грунту.

Щоб правильно сформувати кущ потрібно чітко розрізняти пагони, які виконують на кущі певну місію:

  • багаторічні (темні, кора відшаровується), що запасають,
  • дворічні (визріла кора шоколадного відтінку). На них закладається майбутній урожай,
  • літні (поточного року), зелені, ростуть з листових пазух дворічних пагонів. Саме вони несуть основний листовий апарат, суцвіття і кисті.

Виноградна лоза формує кущі 2 типів:

БЕЗШТАМБОВІ з різновидами рукава, віяло і чаша. (Рукав - гілка, розташована низько над землею, постійно формує плодоносні лози.)  Віяло - кущ з кількох рукавів. Може бути сформований на шпалері або у вигляді чаші на кілках.

ШТАМБОВІ, що підрозділяються на 2 різновиди - штамб і кордон.

Штамб - форма, у якій несучі рукава піднімаються над землею. Кращий тип для формування в південному регіоні.  Кордон – стланцева (та, що стелиться) форма штамба. Більш придатний для середньої смуги, так як близьке розташування до грунту полегшує укриття кущів на зиму.

На другій рік вегетації, навесні, саджанець обрізається, але не повністю. На кущі повинно залишитися два пагони з вічками від 3 до 5 штук. У третій рік росту, навесні, залишають вже чотири пагони. Зовнішні обрізають на 60 см, а внутрішні на 40 см в довжину і прив'язують їх до шпалер у вигляді віяла. Виноград обрізають для того, щоб у кожного рукава створити плодоносні нові ланки і позбутися від непотрібних пагонів і старих плодових стрілок. Повній обрізці підлягають пагони, що ростуть з голови куща і рукавів, які неправильно формують кущ. Вдруге пагони обламують при появі суцвіть. Всі безплідні пагони, а так само подвійні, що ростуть разом з одного очка, видаляють. Коли виноград починає цвісти, а лоза росте дуже швидко, то верхівки пагонів потрібно прищипувати для того, щоб уповільнити їх зростання і стимулювати розвиток суцвіть.

У виноградної лози є ще одна цікава особливість - це так звана полярність. Вона проявляється в тому, що швидше і краще розвиваються пагони з верхніх вічок торішньої лози. Вічка в середній і особливо в нижній її частині розвиваються слабше або зовсім не дають пагонів.

Полярність виноградної лози особливо сильно проявляється в тому випадку, коли минулорічні пагони знаходяться у вертикальному положенні. Якщо виноградному рослині надати можливість розвиватися вільно, його стебло буде рости в довжину подібно стеблу ліан. При наявності опори - дерев або інших високих предметів - виноградна рослина чіпляється за неї своїми вусиками і прагне досягти місця добре освітлюється сонцем.

В даний час широкого поширення набули технології без застосування хімічних препаратів, що забезпечують отримання екологічно чистої продукції. Однією з таких перспективних технологій є застосування ефективних Мікроорганізмів, типу «Байкал ЕМ-1» створений на основі понад 80 штамів корисних мікроорганізмів, які при попаданні в грунт або на рослину ефективно знищують патогенну мікрофлору. Він з успіхом використовується багатьмв огородниками та садоводами.

Препарат при внесенні в грунт активізує сапрофіти, які переробляють органіку в легкодоступну для рослин форму. Захищає надземні і підземні органи рослин від хвороб.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід