Газонна трава (види, переваги, посів)

Газонна трава (види, переваги, посів)Все частіше на дачних ділянках стали з'являтися ділянки, засаджені газонної травою. І не дивно: газон абсолютно змінює вигляд саду, надаючи йому благородний, доглянутий вигляд.

Яку газонну траву краще посадити на дачі? Як сіється газонна трава?

Переваги газонної трави

Минув час тотального дефіциту і дачні ділянки стали виконувати не тільки «матеріальну» функцію: овочі та фрукти можна купити на протязі року. Так садівники пристосовують «куточок» для комфортного відпочинку.

Переваги розбивки газону очевидні:

 • ділянка виглядає естетично, вишукано;
 • прекрасне місце для активних і спокійних ігор;
 • захист землі від вивітрювання;
 • створення сприятливого мікроклімату для ґрунтових мікроорганізмів;
 • зручність пересування після дощу – на взуття не налипає бруд;
 • можливість ходити по траві босоніж, що дуже корисно;
 • цікаво і те, скільки живе газонна трава: при правильному догляді є довгожителем і може рости на одному місці не один десяток років.

Газон – прекрасний «природний » майданчик, невимогливий до догляду.

Види газонної трави

Перед тим, як купити газонну траву, слід визначитися з її видом. Яка ж буває газонна трава?

Газонна трава розділяється на види:

 1. Декоративна – суміш, що застосовується для виконання естетичних функцій. Вона дуже красива, м'яка на дотик, але швидко витоптується.
 2. Класична – суміш, яка використовується для більшості газонів. Вона має середню стійкість до витоптування і привабливий смарагдовий колір.
 3. Спортивна – суміш, здатна витримувати серйозні навантаження. Така трава більш жорстка, темно-зелена, але не схильна до витоптування. Підходить для дитячих майданчиків, футбольних полів, місць активного відпочинку.
 4. Ліліпут – низькоросла травосуміш для «лінивих» дачників. Косити такі галявини доводиться значно рідше.
 5. Тіньова – суміш, яка використовується для засіювання тінистих ділянок. У тіні трава не втрачає декоративності при нестачі світла.
 6. Світлолюбна – травосуміш, придатна для вирощування під прямим сонцем. Трава має приємний смарагдовий відтінок.
 7. Посухостійка – спеціальна суміш для важких грунтів і для місць з обмеженим поливом. Трави стійкі до нестачі вологи.
 8. Регенеративно-відновна – суміш трав, яка використовується для засіювання пробілів на газоні.

Такий поділ на види існує завдяки культурам і сортам трав, що входять в склади травосумішей. Деякі з них характеризуються швидким ростом, інші – стійкістю до несприятливих умов або мають ніжну структуру і приємний колір.

Посів

Посев газонной травыПідготовку ділянки під посів газону слід проводити заздалегідь. Важливо поставитися до цього заходу з усією серйозністю, оскільки всі помилки і нерівності виправляти на готовому газоні дуже складно.

Етапи посіву:

 1. В першу чергу проводять розмітку місцевості. Зручно використовувати для цих цілей кілочки, розміщені по кутах обраної ділянки. До них прив'язується мотузка і опускається на необхідний рівень. Так наочно видно, де потрібно зрізати землю лопатою, а де – додати.
 2. Тепер можна приступати до планування ділянки. Для цього місце для газону вирівнюють за допомогою лопати. Грунт з «купин» зрізають і укладають в «ямки». Звертають увагу на рівень щодо бордюрів і доріжок: перші повинні бути врівень з землею, другі – нижче. В такому разі не доведеться вручну докошувати периметр газону.

Не зайвим буде пройти по вирівняній землі бруском або будівельним рівнем, щоб задати правильний ухил або уникнути його і вирівняти ділянку остаточно.

Під газон закладають тільки пухкий, поживний грунт: на глинистих ґрунтах трава росте погано. На готовому майданчику можна рівномірно розподілити 5-7 см суміші торфу з піском. Обов'язково видаляють все коріння бур'янів і каміння, щоб вони не завадили сходам.

 1. Підготовлений майданчик утрамбовується спеціальним ручним катком або саморобною трамбівкою. Не слід ігнорувати цей процес, тому що після першої зими (а часом і першого сильного дощу) стає видно всі нерівності. На цьому підготовка закінчена, можна приступати до посіву.
 2. На вирівняну землю розсипають насіння відповідного виду газону. Сіють насіння «перехресно»: спочатку проходять ділянку в одному напрямку, потім – перпендикулярно. Скільки потрібно газонної трави? Витрата насіння залежить від її виду, становить близько 3 кг насіння на сотку (100 кв.м.). Не слід економити на кількості травосуміші: чим більше насіння, тим щільніше буде газон. Це дозволить уникнути появи залисин.
 3. Рівномірно розподілені насіння неглибоко (на 1-2 см) закладають граблями. Злегка присипані землею насіння краще сходять завдяки невластивому мікроклімату (вологості), що не з'їдаються птахами.
 4. Особливої ретельності вимагає перший полив посіяного газону. Обов'язково дрібнодисперсне дощування, щоб земля злегка осіла, в цю пору розмилася. Важливо уникати появи калюж і потіків при поливі: легкі насіння в такому разі зберуться «купами».

При сприятливій погоді (а краще, якщо вона буде прохолодною і похмурою) насіння проростуть вже через 7-10 днів. У перші тижні важливо уникати ходіння по молодій траві, дати їй час на ріст і розвиток.

Догляд

полив газонной травыНайбільш складний захід – посадка газону. Подальший догляд не складний, полягає в:

 • Обов'язковому поливі трави в посушливу погоду. При нестачі вологи трава перестає рости і сохне, надаючи газону негарний жовтий відтінок;
 • Внесення добрив двічі на рік. Краще використовувати спеціальні суміші для газонів, що містять азот;
 • Регулярному скошуванні – секретом ідеальної галявини є не тільки грамотний посів насіння, а й регулярне скошування газонокосаркою. Ручний триммер для цих цілей не годиться, тому що не дозволяє утримувати одну висоту на всій площі.
 • «Розчісуванні» трави навесні – видалення сухих торішнього листя сприяє появі нових. Крім того, це дозволяє уникнути зараження грибковими хворобами. Рекомендується придбати спеціальний аератор – з його допомогою догляд за газоном буде простіше. Він злегка підрізає дерен, залишає невеликі канавки, через які здійснюється грунтовий газообмін.

Розбивка газону на ділянці – не складний процес, проте вимагає дбайливого, обережного здійснення кожного етапу. Якщо в процесі посадки газонної трави або в догляді за нею з'явилися питання – зверніться до наших менеджерів Vse Roste, вони допоможуть вам розібратися з труднощами і отримати ідеально рівний газон.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід