Гіацинти - осіння посадка

Неперевершений аромат, яскраві кольори, різноманітна форма квітки — незаперечні переваги гіацинта, які надали йому популярність і впізнаваність. Квітники, альпійські гірки, бордюрні посадки, садові вазони не обходяться без цієї цибулинної рослини. Коли і як висаджувати гіацинти?

Чому гіацинти садять восени

Оскільки гіацинти цвітуть рано, єдиний відповідний час для їх посадки — осінь. Висаджені після закінчення сезону цибулини встигають набратися сил, надійно вкоренитися до настання зими. Гіацинти, як і крокуси, тюльпани, нарциси, зацвітають ранньою весною, одними з перших, стають чудовою прикрасою для саду, що прокидається.

Після цвітіння рекомендується зрізати квітконос, щоб не дати рослині витрачати сили на зав'язування насіння. Не можна видаляти всю вегетативну частину — в зеленому листі активно тривають процеси фотосинтезу. Утворені речовини живлять цибулину, готуючи її до наступного цвітіння. Занадто рання зрізка листя призводить до поступового виснаження рослини, відмови від цвітіння, дрібніння цибулини.

При виборі терміну посадки слід орієнтуватися на кліматичні особливості регіону. Висаджувати цибулини рекомендується за 3-4 тижні до заморозків. Висаджують гіацинти з початку вересня (в холодних регіонах) до глибокої осені.

Якщо посадковий матеріал висаджений занадто пізно, необхідно захистити його від заморозків, щоб продовжити період вкорінення. Для цього використовують будь-який спосіб укриття: насипають опил, сухе листя або солому, розстеляють геотекстиль. Зверху прикривають плівкою, щоб захистити матеріал від зайвих опадів.

Правила осінньої посадки гіацинтів

Секрет цвітіння цибулинної рослини й утворення нових діток — не тільки правильний догляд за рослиною, але і правильно підібране місце і час для висадки.

Правила осінньої посадки:

  1. Сортування цибулин. Посадковий матеріал повинен бути високої якості. Однак розміри цибулини не завжди є основним критерієм: в залежності від сорту вони можуть істотно відрізнятися. Всі плями зачищаються і знезаражуються фунгіцидами. Пошкоджений матеріал до посадки підсушують, обробляють від гнилі. Здорова цибулина завжди пружна, захищена лусочками. При наявності на гіацинті слизу, неприємного запаху слід знищити його, щоб не заразити інші цибулини бактеріальною гниллю.
  2. Вибір місця. Найкраще гіацинти ростуть на родючих, пухких ґрунтах, без застою вод. Низинні, сирі ґрунти привозять до гниття цибулини. Крім того, місце повинно бути добре освітлене. При нестачі сонячного світла рослини витягуються, стебло деформується. Однак для яскраво обфарбованих сортів допустимо легке притінення: так зберігається соковитий колір. Теплолюбні цибулинні прекрасно почувають себе з південної сторони будівель: там вони захищені від холодних вітрів, раніше починають вегетувати.
  3. Підготовка грядки. Ґрунт для гіацинтів важливо заздалегідь підготувати. Ґрунт перекопують, при необхідності покращують його структуру: глину розбавляють піском, пісок, торфом, перегноєм. Бажано внести в ґрунт комплексні мінеральні добрива, облаштувати дренажний шар для відводу вологи від донця цибулини.
  4. Схема посадки. Обов'язково дотримуються схеми посадки цибулин. Гіацинти висаджують не ближче 20 см один від одного. Від дотримання глибини посадки залежить зимостійкість рослини. Величина може варіюватися в залежності від розміру посадкового матеріалу: необхідно заглибити його на 3 висоти цибулини, тобто на 13-18 см.
  5. Подальший догляд. Завдяки природним опадам, посаджені гіацинти не потребують додаткового поливу. Додаткові підгодівлі цибулинним також не потрібні. Досить доданого при посадці компосту, перегною або мінерального добрива. Для захисту від заморозків рослини рекомендується вкривати.

Якщо цибулина була придбана занадто пізно, або не було можливості висадити її в термін, то можна використовувати її для вигонки.

Гіацинти для вигонки

Вигоночні цибулинні можна використовувати не тільки для прикраси підвіконня, а і як подарунок на весняні свята. Для вигонки краще вибирати най великі, самі здорові цибулини без ознак захворювань.

Порядок посадки:

  1. Посадковий матеріал обов'язково обробляють фунгіцидами, щоб виключити грибкові, гнильні поразки. Для прискорення коренеутворення й активації росту цибулини використовують відповідні стимулятори (Епін, Грандіс, Чаркор) згідно з прикладеними інструкціями.
  2. Для посадки вибирають горщики невеликого діаметра — до 10 см в залежності від діаметра посадкового матеріалу. Для більш ефектних композицій застосовують спільну висадку 2-3 цибулин в одну місткість. Відстань між рослинами залишають не менше 2 см, щоб не допустити їх підгнивання.
  3. Ґрунт для гіацинтів підійде будь-який універсальний. Важливо, щоб він був легким, повітропроникним і поживним. Обов'язкове укладання дренажного шару з керамзиту, гальки або глиняних черепків, щоб не допустити застою вологи у коренів і донця цибулини.
  4. Для пробудження гіацинта необхідно відтворити природний період спокою. Горщик з цибулинами прибирають в прохолодне темне місце — на засклений балкон або в холодильник, де температура варіюється в межах 5-7 градусів. В таких умовах місткість тримають 2-3 місяці. Необхідно злегка поливати ґрунт у міру висихання.
  5. Коли цибулина прокинеться, з'являться листя (близько 2 см завдовжки), можна переносити рослину в кімнатні умови. Однак гіацинту потрібна достатня кількість сонячного світла, в іншому випадку квітконос витягнеться і деформується.

Крім звичного ґрунту, як субстрат для вигонки можна використовувати воду. Цибулину розміщують в декоративній місткості так, щоб денце не торкалося поверхні води.

При дотриманні всіх правил посадки гіацинтів восени, рослини порадують незабутнім цвітінням вже наступної весни. Якщо посадка і вирощування весняних цибулинних викликають у вас труднощі, зверніться за консультацією до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони подібно розкажуть про агротехніку гіацинтів, секрети їх рясного цвітіння і варіантах використання в ландшафтному дизайні.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід