ЯК ОТРИМАТИ СИЛЬНУ РОЗСАДУ ТОМАТІВ?

Як можна визначити, які підходять терміни посадки насіння на розсаду? Потрібно виходити з того факту, що при посадці розсади у відкритий ґрунт, у неї вже повинна бути сформована квіткова кисть. Через якийсь час після посіву насіння, ця кисть утворюється? У різних сортів по різному, але приблизно визначити цей термін можна. У гібридних ранніх томатів цей період становить 44 дня, у томатів із середнім терміном дозрівання - два місяці, у індетермінантних, пізніх сортів це 75 дня.

  • Грунт для розсади повинна бути приготовлена з суміші декількох компонентів. Зазвичай туди входять дернова земля, перегній, крупнозернистий річковий пісок, низинний торф, лежані тирса та ін.

Як правильно посадити насіння томатів на розсаду. Процес посадки, також дуже важливий, посадку виробляють як в великі, загальні ящики, так і в окремі стаканчики, горщики, або торф'яні таблетки. Але оскільки, пікіровка томатам не страшна, як правило, їх спочатку вирощують в одному великому ящику, а згодом розсаджують окремо. Сам процес посадки досить простий. Спочатку, зробіть невеликі поглиблення, помістіть в нього насіння і присипте просіяним ґрунтом, трохи води, і накриваємо плівкою, до моменту поки з’являться проростки

 

  • Якісне освітлення. Якщо такого не забезпечити, тоді розсада, почне витягуватися, і при пересадці у відкритий ґрунт, не зможуть прижитися і вирости в повноцінний кущ. Тому, якщо розсаді не вистачає сонячного світла, необхідно їм допомогти штучним освітленням. Найчастіше, над ємностями де проростає розсада встановлюють, енергозберігаючі лампи, або відповідні для цих цілей фіто лампи. Таке освітлення, молодої порослі потрібно забезпечити на 12 годин, в решту часу, світло вимикають.
  • Температурний режим. Для того, щоб розсада була міцною, їй потрібен спеціальний температурний режим, це + 20 ◦С вдень і + 15 ◦С вночі. Таку підготовку до подальшого загартовуванню проводять 14 днів, після чого потрібно буде знизити температуру на 4-5 градуси. Якщо, на вулиці досить тепло, вище + 15 ◦С тоді можна виносити, розсаду і на вулицю, на деякий час, кожен раз збільшуючи термін перебування на вулиці.
  • Правильний полив томатів, необхідний, тому просто потрібно розуміти, що цим рослинам потрібна міра в усьому, тому не потрібно заливати розсаду водою, але і не можна допускати пересихання ґрунту. Якщо за вікном світить яскраве сонце, то розсаду поливають щодня, якщо настала черга похмурих днів, то трохи рідше, наприклад через день. Не допускайте того щоб вода потрапляла на листя кущика, поливайте строго під коріння.
  • Пікіровка томат проводиться, в тому випадку якщо ви посіяли все саджанці в один великий контейнер. Після того, як на молодої порослі з'являються два або більше листочка, їх потрібно пересадити в окремий посуд. Щоб витягти розсаду не пошкодивши при цьому кореневу систему, добре зволожують землю, найкраще зробити це ввечері, а вже на ранок провести процедуру пересадки томата. Підживлення розсади томатів, забезпечить їх зарядом необхідних поживних речовин, для подальшого, бурхливого зростання. Щоб розсада помідорів зросла міцної, потрібно провести два курсу підгодівлі. Перший раз вносять добрива, після процедури пікіровки, трохи більше ніж через тиждень. Наступне підживлення розсади, проводять вже безпосередньо за 7 днів до пересадки в умови відкритого ґрунту.
Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід