Як позбутися від хрону на городі?

порадиХрін звичайний - це багаторічна рослина з сильною кореневою системою, яка розташована дуже глибоко в землі. Він швидко розростається, заповнюючи собою весь город. Існує багато способів позбавлення від хрону, але лише деякі з них є ефективними і безпечними. Перед вибором того чи іншого методу знищення слід ознайомитися з його описом і відгуками садівників.

Чому складно позбутися хрону

Хрін має потужне кореневище, довжина якого досягає 7 метрів. Поверхня кореня покрита сплячими бруньками невеликого розміру. Вегетативне розмноження хрону проводиться за рахунок розподілу кореневих нащадків. Будь-яке пошкодження кореня може спровокувати появу нової порослі. Крім цього хрін невибагливий до грунтів і клімату. Він відрізняється хорошою морозостійкістю і витримує тривалу посуху. Хрін не схожий на звичайний бур'ян, а тому боротьба з ним вимагає скрупульозності, уважності і педантичності.

Як позбутися від хронузелений хрін

Виведення хрону з ділянки дуже трудомісткий процес, який займає багато часу та іноді триває до кількох років. Для видалення цієї рослини городники застосовують цілий комплекс методів:

 • механічних;
 • агротехнічних;
 • хімічних;
 • народних.

Поодинці ці методи малоефективні, тому важливо комбінувати їх між собою. Такий комплексний підхід значно підвищує шанси на успіх в бородьбі із хроном.

Механічні способи видалення хрону

Щоб назавжди позбутися від хрону механічним способом, необхідно дістати його кореневище з землі з використанням спеціальних вил для перекопування. Інструмент дозволяє акуратно викопати коріння без їх ушкоджень. Механічний метод відрізняється високою ефективністю, але при цьому він дуже трудомісткий і складний. Його застосування вимагає певної вправності і досвіду, тому що для отримання потрібного результату необхідно видалити кореневище повністю: в іншому випадку бур'ян розростеться ще сильніше.

Хімічні методи знищення хронукущ хрону і вила

Для знищення бур'янів на дачній ділянці використовуються спеціальні хімічні речовини або гербіциди. Їх застосування має відбуватися у відповідність з інструкцією. Існує чимало гербіцидів, які здатні знищити хрін, але до найбільш популярним з них відносяться:

 • Дикамба Форте. Препарат проникає крізь листові пластини і просувається прямо до коріння, сприяючи їх швидкому знищенню.
 • Ураган. Цей гербіцид системної дії слід використовувати після появи перших сходів рослини. Препарат починає діяти через кілька днів після потрапляння на сходи і призводить до відмирання кореневища.
 • Раундап. Засіб відрізняється високою ефективністю і безпекою. Раундап можна використовувати навіть в тому випадку, якщо поряд з хроном знаходяться садові культури, оскільки він не впливає на розвиток звичайних рослин.

Агротехнічні способи

В рамках використання методу затемнення всі паростки хрону закривають шматками руберойду, плоского шиферу і металевого сплаву, а зверху притискають важким тягарем. Це робиться для того, щоб повністю виключити потрапляння ультрафіолетових променів на рослину. В результаті тривалого перебування в темряві хрін починає чахнути: його коренева система стоншується і поступово засихає.

Також можна позбутися хрону, якщо посадити на ділянці трави люцерну і конюшину. Багаторічники поступово знищать кореневу систему рослини, через що воно загине.

Народні методижовте листя хрону

Традиційні народні методи позбавлення від хрена не завдають шкоди грунту і навколишньому середовищу, але їх можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо бур'ян не встиг занадто сильно розростися на ділянці. Найбільш популярними народними засобами для знищення подібних рослин є:

 • звичайний окріп;
 • розчин сечовини;
 • кухонна сіль;
 • оцет, лимонна кислота, розкислення торф (хрін погано переносить кислі грунти, а тому не росте на них);
 • аміачна селітра.

Вибір способу знищення хрону визначається особливостями грунту, кількістю бур'янів на прибудинковій території та особистими уподобаннями садівника. В окремих випадках експерти рекомендують використовувати відразу декілька методів, щоб підвищити ефективність кожного з них.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід