Як позбутися від мошок в кімнатних рослинах

порадиШкідники кімнатних квітів завжди доставляють масу проблем квітникарям. Вони псують зовнішній вигляд рослин, послаблюють їх, а при відсутності лікування призводять до загибелі квітки. А дрібні настирливі мошки ще і докучають самим квітникарям: можуть кружляти перед очима або потрапити в чай. Як позбутися від чорних мошок в кімнатних квітах?

Звідки беруться мошки в кімнатних квітах

Мошки в домашніх рослинах помітити нескладно: вони можуть кружляти по кімнаті, пересуватися по підвіконню або вікні. Іноді досить підняти горщик з квіткою, як звідти розлітається «зграйка» мошок.

Нешкідливі на перший погляд мошки можуть стати причиною загибелі кімнатних культур. З яєць, відкладених в грунт, з'являється безліч личинок. Вони живуть в грунті і живляться ніжними корінцями рослин. Квіти страждають від дефіциту вологи і поступово гинуть.

Крім того, пошкоджене коріння - «ворота» для різних вірусів і грибків. Вони підсилюють негативний вплив мошок, не залишаючи рослині жодного шансу на виживання.мошки на листках

Дрібні чорні мошки з'являються в квітах з кількох причин: 

 • Заражена земля. Мошки можуть з'явитися в будинку через недостатню знезараженість грунту. Найбільшу небезпеку становить садова земля: вона може містити десятки шкідників і грибків.
 • Внесення органіки. Не тільки садова земля може стати джерелом зараження, але і органіка, що вноситься в якості підживлення. Вологий перегній - улюблене місце для мошок.
 • Нові рослини. Поширитися по «плантаціям» на підвіконні мошки можуть з нового горщечка. У перші дні шкідника можна не помітити, але мошки, що з'являються з личинок швидко «займуть» всі горщики з землею.
 • Відкрите вікно. Потрапити в будинок шкідник може навіть через відкрите влітку вікно. Часто рослини заражаються влітку при знаходженні на балконі або патіо. Занесені в будинок, мошки розлетяться по всій квартирі.

Мошки, що потрапили в будинок, не завжди «приживаються» в кімнатних квітах.

Залишаються вони в рослинах лише при дотриманні умов:

 • Перезволоження грунту. Найбільш частіша причина заселення квіткових горщиків мошками - надлишкові поливи рослин. В результаті грунтовий шар не просихає, залишається завжди вологим - це ідеальне середовище для життєдіяльності личинок.
 • Скупченість квітів. Недостатня провітрюваність, близьке розташування кімнатних культур створює вологі, комфортні для мошок умови. Комасі є де сховатися: коли вони стануть помітні, то всі горщики вже будуть заражені.

Якщо рослини розташовані близько, а грунт в горщиках завжди залишається вологим, то мошки швидко розповсюджуються і шкодять всім кімнатним рослинам в будинку.мошка на листку

Як позбутися від мошки в кімнатних рослинах

Починати боротьбу з дрібними чорними мошками в кімнатних квітах слід негайно. У якості першої допомоги можуть стати в нагоді народні засоби, однак більш ефективними і надійними є хімічні препарати.

Народні засоби

Перевага народних засобів - їх доступність. Готовий потрібний препарат є під рукою не завжди, а підручні матеріали цілком можуть допомогти в якості екстреної допомоги.

Проти мошок використовують:

 • Часник. Його запах відлякує більшість шкідників, в т.ч. мошок. Для захисту рослин застосовують часниковий настій. На 1 л достатньо додати кілька подрібнених зубчиків часнику і настояти протягом двох годин. Отриманим розчином поливають грунт в горщиках, а в якості профілактики на підвіконні розкладають нарізані шматочки часнику.
 • Цитрусова шкірка. Масла і речовини, що містяться в шкірках цитрусових плодів, відлякують комах і знищують личинки. Їх подрібнюють, закладають в грунт, розкладають в горщиках і на підвіконні.
 • Мило. Господарське мило - вірний помічник квітникаря. Ним слід протерти горщики, піддони, самі рослини, щоб знищити можливі поклади яєць. Поливати землю мильним розчином не слід: це негативно позначиться на рослині.сірники в землі горшка
 • Марганцівка. Перманганат калію позбавить грунт не тільки від грибків, але і від личинок мошок. Кристалики розводять у воді до отримання світло-рожевого розчину. Ним рясно поливають грунт. Бажано повторити обробку після висихання грунту.
 • Деревна попіл. Засіб є не тільки добривом, але і інсектицидом, якщо пролити таким розчином грунт.
 • Сірники. Найшвидший спосіб профілактики - використання сірників. Сірчані голівки сірників заглиблюють в квіткові горщики і зволожують грунт. Буде потрібна дворазова обробка.

Всі народні засоби особливо ефективні для профілактики, проте часто псують вигляд. Розкладені по підвіконню цитрусові кірки і часник, що стирчать з горщиків сірники не додадуть декоративності рослин.

Надійні препарати

При виявленні великої кількості мошок народні засоби вже безсилі, слід використовувати ефективні препарати.

До них відносять:

Перераховані препарати застосовують строго в зазначених у інструкції дозуваннях, обробляють не тільки самі квіти, а й грунт в горщику. 

Для знищення личинок ефективні грунтові інсектициди, від літаючих комах - аерозолі. Від мошок ефективні побутові засоби «Смерть шкідникам» та ін. На підвіконні можна розмістити клейові пастки Захисник від мошок, які слід міняти в міру заповнення.

Профілактичні заходи

Після позбавлення від личинок і дорослих комах, слід виправити помилки в догляді, що спричинили поширення комах.

В якості профілактики слід:

 • відрегулювати режим поливу - зайве зволоження небезпечно для рослин;кімнатні квіти в горщиках
 • провітрювати квіти;
 • відправляти на «карантин» нові квіти;
 • ретельно знезаражувати грунт перед закладкою в горщики;
 • використовувати готові добрива;
 • обов'язково насипати шар дренажу при пересадці;
 • своєчасно виливати надлишки води з піддонів.

Нескладні профілактичні заходи допоможуть запобігти повторній появі настирливого шкідника.

Дрібні чорні мошки - настирливі комахи, здатні погубити кімнатні рослини. Слід регулярно оглядати квіти, а при виявленні шкідника негайно приступати до боротьби народними або хімічними способами. Однак в першу чергу слід виправити помилки в догляді, щоб надалі не допустити повторної появи комах.

Товари зі статті
217грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Вишня, Черешня, Зернові, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Буряк, Огірок, Персик, Томат, Смородина, Малина, Полуниця
Для захисту від
вишнева муха, попелиця, кліщ, плодожерка, колорадський жук, білокрилка, вогнівки
11грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Баклажан, Картопля, Груша, Капуста, Томат, Перець
Для захисту від
колорадський жук, попелиці, цикадки, блішки, яблуневий квіткоїд

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід