Як правильно підготувати теплицю до зими

порадиДо настання зими садівникам необхідно очистити ділянку, звільнити грядки і підготувати їх до наступного сезону. Увагу важливо приділити і теплиці. Адже від ретельності проведених робіт залежить майбутній урожай. Як правильно підготувати теплицю до зими?

Для чого потрібна підготовка теплиці до зими

Тепличні умови - найсприятливіші для зростання і розвитку рослин. Захищені від холоду, вітру і сухості повітря, вони активно вегетують на радість садівникам. Однак такі умови подобаються не тільки садовим культурам: підходять вони для шкідників і збудників захворювань.

Нагромаджені за садовий сезон грибки та комахи легко перенесуть в теплиці навіть морозну зиму, а з першими весняними променями сонця неодмінно поширяться по ділянці і новим посадкам.

Щорічний догляд за теплицею продовжить термін її служби. Увагу слід приділити надійності кріплення гвинтів і саморізів, міцності каркаса, наявності пошкоджень полікарбонату або скла.в середині теплиці

До приходу зими садівникам слід провести ряд заходів в теплиці, щоб заздалегідь подбати про врожай наступного року, підготувати споруду до наступного сезону.

Як підготувати теплицю до зими

Після збирання врожаю, але до настання морозів, слід правильно підготувати теплицю до зими. Підготовка обов'язково повинна включати прибирання, обробку грунту, знезараження всіх поверхонь.

Прибирання

Розпочати підготовку теплиці до зими слід з прибирання. До проведення цього етапу займатися підготовкою грунту і знезараженням неефективно.

Прибирання включає в себе кілька заходів:

  1. В першу чергу з теплиці виносять весь інструмент: в цьому сезоні він вже не знадобиться. Його промивають, знезаражують, при необхідності змащують і заточують. Інвентар прибирають на зберігання в сухе місце, в теплиці до весни він встигне покритися іржею. стіна теплиці
  2. Виносять зі споруди всі рослинні залишки: бур'яни, бадилля, гілки, листя. Саме органіка найчастіше виступає в якості зимового укриття для спор грибків і комах, зимуючих в теплиці. Зібране бадилля краще спалити або винести з дільниці, не слід закладати його в компост. Прибирати бадилля слід з корінням - воно також можуть бути джерелом поширення інфекції. Обов'язково виносять з теплиці залишки плодів, не можна їх закопувати в грунт.
  3. Якщо грунт в теплиці був замульчований то мульчу також необхідно прибрати з грядок. На ній можуть залишитися спори фітофтори, гнилей та плямистостей. Товста мульча - відмінний притулок для комах-шкідників.
  4. Очищають від органіки стінки теплиці, каркас, борта грядок. Зрізають і викидають підв'язувальний шпагат, на ньому може зберегтися патогенна мікрофлора.
  5. Промивають стінки і каркас теплиці з використанням дезінфікуючих засобів. Мити її потрібно не тільки зовні, але і всередині. Бруд і пил, що осів за сезон на полікарбонат, може містити спори грибків. Крім того, в процесі очищення стінок збільшується светопропускная здатність: рослини в наступному році отримають більше сонячного світла, необхідного для фотосинтезу. В якості дезинфікуючого засобу підійде мильний розчин, оцет, харчова сода, гірчичний порошок, марганцівка.

Після проведення збирання можна приступати до обробки грунту і знезараження споруди.

Підготовка ґрунту

Навіть при регулярному внесенні добрив протягом сезону грунт в теплиці виснажується. Заповнити її родючість, поліпшити структуру можна при внесенні торфу, перегною, деревної золи, компосту. Обов'язково вносять комплексні мінеральні добрива для осіннього закладення - Флоровіт, Біопон, Майстеркопання грунту

Деякі садівники практикують часткову заміну верхнього шару грунту (до 10 см) щорічно. Це дозволяє позбутися від більшості шкідників і хвороб. Кожні 5 років грунт в теплиці бажано міняти на глибину 20-30 см. Таке оновлення і заміна позитивно позначається на врожайності культур.

Після прибирання в теплиці можна сіяти сидерати з подальшим їх закладанням в грунт. Можна залишити зелене добриво на зиму: воно виступає в якості мульчі і захистить корисні мікроорганізми від вимерзання.

Землю восени обов'язково перекопують. Краще це робити вже по перших морозів: залишилися в грунті шкідники виявляться на поверхні і замерзнуть взимку.

Знезараження

Навіть після самого ретельного прибирання в кутах, стиках конструкцій можуть причаїтися шкідники та хвороби. Позбутися їх можна за допомогою знезараження.

Найчастіше для дезінфекції застосовують:

  • Сірчані шашки. Популярний засіб полюбилося садівникам за надійність і ефективність. Діоксид сірки, що виділяється при горінні, згубний для грибків, бактерій, комах. Вони не врятуються від газу навіть в самих затишних куточках. Кількість шашок залежить від обсягу теплиці. Перед використанням всі щілини бажано заклеїти скотчем, щоб газ швидко не вивітрився. дим в теплиціПісля запалювання шашки слід закрити теплицю і залишити її на пару днів, після чого ретельно провітрити спорудження. При роботі обов'язково використовують засоби захисту органів дихання. Якщо на стінках теплиці залишився жовтуватий наліт, його досить видалити вологою ганчіркою.
  • Фунгіциди. Позбутися від грибків можна більш доступним способом - за допомогою засобів захисту рослин. Потужним засобом є мідний купорос, проте він може негативно впливати і на корисну мікрофлору. Краще використовувати сучасні надійні склади - Скор, Магнікур, Ридоміл. Хороші результати дає обробка біофунгіцид - Фітоспорін, Фундазолом. Вони безпечні для комах і рослин, які не завдають шкоди людині, проте ефективні тільки при стабільному теплі. Не менш ефективний у боротьбі з грибками Байкал ЕМ-1У - біоактиватор грунту.

Знезаражувати фунгіцидами слід не тільки стінки і каркас теплиці, а й грунт на грядках, їх борти, доріжки. Тільки в такому випадку обробка буде ефективною.

Очищена і знезаражена теплиця готова до наступного сезону. Навесні можна сміливо приступати до посадкових робіт, не витрачаючи час на прибирання. У спорудженні не залишиться спор грибків, шкідливих комах, які можуть нашкодити молодим рослинам або майбутньому врожаю.

Товари зі статті
24грн
Виробник
SBM (Франція)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Груша, Цибуля, Огірок, Персик, Полуниця
Для захисту від
фітофтороз, пероноспороз (несправжня борошниста роса), бактеріальний опік
74грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Овочеві, Виноград, Картопля, Цибуля, Огірок, Томат
Для захисту від
фітофтороз, несправжня борошниста роса, мілдью, чорна плямистість, сіра гниль, біла гниль

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід