Як прискорити дозрівання помідорів на грядці?

порадиРозтягнуте плодоношення томатів - їх безперечна перевага. Плоди можна поступово вживати в їжу свіжими, використовувати в кулінарії, переробляти і заготовляти на зиму. Однак літо добігає кінця, а деякі помідори на кущах ще зелені. Як прискорити дозрівання томатів на грядці?

Для чого потрібно прискорювати дозрівання томатів

Непередбачуваність погодних умов в кінці літа змушує садівників «квапити» томати з дозріванням. У серпні спекотні дні змінюються прохолодними ночами. Через велику різницю в денних і нічних температур на листках випадає «роса» - конденсат.

Він стає живильним середовищем для розвитку грибкових захворювань, наприклад, фітофторозу. Небезпечна хвороба здатна в лічені дні знищити не тільки самі рослини, але і майбутній урожай.

Хворі фітофторою плоди на початкових етапах можуть не мати зовнішніх ознак ураження.квіти томатів Однак після збору вони покриваються плямами, швидко гниють, їх смак різко погіршується.

Якщо сезон вже добігає кінця, а на кущах ще безліч зелених плодів, можна прискорити дозрівання томатів на грядках.

Як прискорити дозрівання помідорів на грядці

Для прискорення дозрівання помідорів застосовують кілька ефективних способів. Можна використовувати лише один метод або комбінувати їх між собою.

Видалення квітконосів

Цвітіння томатів і їх плодоношення може тривати до холодів. Постійно з'являються квітки забирають у кущів багато сил, рослини витрачають поживні речовини одночасно на утворення бутонів, цвітіння, ріст плодів і їх дозрівання.

Прискорити дозрівання плодів можна найпростішим способом - видаленням квітконосів. Рослина вже не встигне зав'язати і наростити плоди з тих квіток, які з'являються з середини серпня.

Досить підрізати або прищипнуть верхівки кожної втечі на помідорових кущах за місяць до закінчення сезону. Це зупинить їх подальше цвітіння і перерозподілить живлення, направить його на визрівання плодів.пагони томатів

Прищипують верхівку в різні терміни: так, для відкритого грунту роботи проводять до середини останнього літнього місяця, а для теплиць - у вересні.

Обрізка листя і пасинків

Протягом всього сезону слід проводити пасинкування. Постійна вегетація відтягує плодоношення, плоди виростають дрібними, нечисленними. Видалення бічних пазушних пагонів на томатах і непотрібних листів дозволить перерозподілити живлення з вегетативного росту на дозрівання плодів.

Крім того, пасинкування покращує провітрюваність куща. В цьому випадку знижується ризик захворювання фітофторою та іншими небезпечними хворобами. Освітлені сонцем помідори швидше дозрівають, мають високі смакові якості - вони солодші, соковиті і ароматні.

Відмова від поливу

Одночасно з обрізанням верхівки пагонів в серпні слід скоротити частоту поливів і їх об’єм. Недостатня кількість вологи стимулює почервоніння томатів. Зростання куща при нестачі вологи припиняється, всі сили рослина витрачає на дозрівання плодів.

Грунт під помідорами можна замульчувати, оприскувачщоб не допускати утворення ґрунтової кірки і не пересушувати верхній шар грунту. В якості мульчі найкраще підійде сіно.

Обприскування поживними розчинами

Для вегетативного росту томати мають потребу в азоті, а для дозрівання плодів потрібне калійне підживлення. Тому азотні добрива протипоказані для помідорових кущів з початком цвітіння: вони відтягують дозрівання плодів, погіршують їх смак. Щоб прискорити почервоніння томатів, слід підгодувати рослини калієм і мікроелементами.

Прискорюють дозрівання плодів:

  • Йодисте підживлення. На відро води додають 30 крапель аптечного йоду і ретельно перемішують. Отриманий розчин використовують для обприскування кущів із зеленими плодами. Йод виступить не тільки як прискорювач дозрівання, але і запобіжить поширенню фітофтори по посадкам.
  • Сірчанокислий магній. 10 г добрива розчиняють у відрі води і використовують для обприскування рослин по листу.
  • Марганцівка. Популярний засіб можна використовувати для поливу. Кілька кристаликів перманганату калію додають на відро води для отримання рожевого розчину.
  • Попіл з дерева. Таке органічне підживлення містить калій, потрібний томатам для дозрівання. Стакан попелу додають до 10 л води, настоюють кілька годин. Під кожен кущ виливають по літру такого розчину.
  • Суперфосфат. Обприскувати помідори можна водним розчином добрива.томати в ящику Для цього 2 ст.л. суперфосфату розводять в 10 л води і використовують для обприскування.
  • Гумат калію. Рідке підживлення не тільки підтримує імунітет рослин, а й прискорює дозрівання плодів, поліпшить їх смак. Для поливу або обприскування використовують розчин - 0,1 л добрива на 10 л води.
  • Сода. Поліпшить смак плодів і прискорить їх дозрівання обробка кущів содовим розчином. Для цього 1 ч.л. порошку розводять в літрі теплої води.

Не слід перевищувати дозу при приготуванні і застосуванні поживних розчинів. Надлишок речовин небезпечніший для рослин, ніж їх недолік. Краще зібрати плоди не повністю дозрілими і дочекатися їх стиглості в домашніх умовах.

Своєчасний збір плодів

Прискорити дозрівання томатів на кущах можна за допомогою регулярного збору плодів. Вони повинні бути пофарбовані в бурий колір для червоних томатів або в світло-жовтий для жовтих і помаранчевих сортів. Вони можуть дозріти в кімнатних умовах без погіршення смаку.

Збір помідорів слід проводити щотижня, оскільки інші плоди не почнуть зріти, поки не почервоніють попередні.

Профілактика фітофторозу

Одночасно з прискоренням дозрівання слід проводити заходи від фітофторозу. плоди томатівГрибкова хвороба згубна для рослин і врожаю. Недозрілі плоди, заражені фітофторою, в процесі зберігання не дозріють, а зіпсуються. В якості профілактичних заходів слід використовувати біологічні фунгіцидні засоби.

Серед найефективніших:

Вони надійно захистять рослини від грибка, не зашкодять людині і тваринам. Діюча речовина - корисні грибки і бактерії, згубні для фітофтори.

Прискорити дозрівання томатів на грядці можна різними агротехнічними прийомами. Однак якщо плоди все ж не встигають дозріти, їх можна зібрати зеленими. Такі томати розкладають в 1-2 шари і зберігають при кімнатній температурі. Прискорити їх дозрівання допоможе «сусідство» з бананами і яблуками.

Товари зі статті
18грн
Виробник
Ензим Агро (Україна)
Культури
Декоративні, Плодово-ягідні, Овочеві, Кімнатні рослини, Квіти
Для захисту від
фітофтороз, суха та мокра гниль, макроспоріоз, бура плямистість, альтернаріоз, бактеріальний рак, антракноз, чорна ніжка, несправжня борошниста роса,
18грн
Виробник
Ензим Агро (Україна)
Культури
Декоративні, Плодово-ягідні, Овочеві, Кімнатні рослини, Квіти
Для захисту від
фітофтороз, бура плямистість, альтернаріоз, борошниста роса, пероноспороз, суха та мокра гниль

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід