Як розпізнати підробку засобів захисту рослин?

порадиНадійність і ефективність засобів захисту рослин - один з основних критеріїв, які обумовлюють вибір садівника. Однак часом навіть випробувані засоби не діють належним чином. Як розпізнати підроблені препарати для захисту рослин?

Чому слід уникати підроблених засобів захисту рослин

Підроблені, неякісні товари все частіше зустрічаються в продажу: це можуть бути і продукти харчування, і одяг, і посадковий матеріал, і навіть засоби захисту рослин. Не всі дачники знають, що слабка дія відомого препарату - не результат помилки застосування або низької ефективності хімікату.

Цілком ймовірно, що придбаний засіб - підробка. Про ефективність таких препаратів годі й казати: добре, якщо вони зовсім не завдадуть шкоди рослинам і комахам. Однак бувають і плачевні результати обробок: не тільки повна втрата врожаю, а й загибель рослин.випуклий логотип

Токсичні сполуки можуть довгий час залишатися в грунті, завдаючи шкоди і під час подальшого росту і плодоношення садових культур. Препарати можуть виявитися згубними для корисної грунтової мікрофлори або комах, а при попаданні в водойми можуть призвести до загибелі риб.

Не меншу небезпеку такі засоби представляють для людини. Препарат може бути шкідливий для здоров'я не тільки під час обробки. Потрапивши на листя або плоди, токсичні сполуки не руйнуються з часом, а залишаються в незмінному вигляді.

Підроблений препарат - це завжди «лотерея». Недобросовісні виробники можуть до невпізнанності змінити склад препарату. Розпізнати підроблену рідину «на око» садівники і фермери не можуть.

Більше чверті всіх продаваних засобів захисту рослин є підробленими. Страждають від підробок не тільки дачники: завдається шкода репутації світових агрокомпаній, рахують збитки фермери і держава.

Як розпізнати підробку засобів захисту рослин

Відрізнити підроблені препарати від справжніх не складно, якщо уважно вивчати упаковку і звертати увагу на місце придбання.

Продавецьлоготип на кришці

Зі списку місць для покупки засобів захисту рослин слід відразу виключити ринки, кіоски, приватних осіб. Слід віддати перевагу тільки відомим інтернет-магазинах або садовим відділам, що є офіційними дилерами компанії-виробника.

Препарати повинні зберігатися правильно і в відповідних температурних режимах. На кожний засіб повинен бути оформлений спеціальний документ - свідоцтво про реєстрацію препарату. Він підтверджує проходження пестицидом всіх лабораторних досліджень і практичних випробувань.

Упаковка

Нерозкрита заводська упаковка - гарантія якості препарату. Вона не повинна бути надірвана, деформована, склеєна вручну. Крім того, слід звірити тару з тою, що розміщена на офіційному сайті виробника. Повинні збігатися всі характеристики упаковки і маркування.

Світові виробники вже давно захищають свою продукцію за допомогою спеціальних голограм, номерів упаковок, QR-кодів, фірмових наклейок. Вони обов'язково повинні бути на позначених виробником місцях на упаковці.

Так, продукцію компанії «Syngenta» легко впізнати за опуклим логотипом на тарі, ексклюзивною глянцевою етикеткою з флуоресцентним малюнком, фірмовим шрифтом і особливим кодуванням. етикетка з флуоресцентним малюнком

Препарати французької компанії SBM можна розпізнати по фірмовим кольорам і шрифту, спеціальній маркіровці, по захисній етикетці і зручній упаковці. Всі етикетки і наклейки повинні щільно кріпитися до тари. Шрифт на них повинен бути чітким, без помилок, а інформація - повною.

На етикетці будь-якого засобу захисту рослин обов'язково повинні бути вказані: 

 • найменування фірми-виробника з адресами;
 • назва препарату;
 • склад препарату, концентрація діючої речовини;
 • об’єм в мілілітрах або вага в грамах;
 • дата виготовлення, термін придатності;
 • номер партії;
 • клас небезпеки;
 • порядок приготування розчину, його застосування і утилізації;
 • норми витрат, шкідливий об'єкт і культура захисту;
 • заходи безпеки при роботі з препаратом;
 • посилання на нормативну документацію, за якою дозволено виробництво препарату в даній країні.обробка від шкідників

Всю інформацію слід ретельно вивчити, щоб упевнитися в достовірності препарату.

Якщо з'явилися сумніви

Якщо виникли підозри про низьку якість товару, його фальсифікації, слід відмовитися від покупки. Бажано звернутися із заявою в будь-яку контролюючу організацію з інформацією про місце продажу підробки.

Крім того, у кожного великого виробника хімікатів є власна служба безпеки, куди можна звернутися через електронну пошту, інтернет-сервіси, за допомогою телефонного дзвінка на гарячу лінію компанії. Це допоможе агрофірмам ефективніше боротися з підробками.

Не варто економити на придбаних засобах захисту: краще трохи переплатити, але купити надійний і ефективний препарат. Так дачник заощадить не тільки свої гроші, а й час. Тільки якісні хімікати у надійного продавця гарантують їх дієвість.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід