Як укрити гортензію на зиму: популярні способи

порадиЗимівля гортензій відбувається у відкритому грунті, тому квіти потребують ретельного догляду і підготовці восени. Проведення осінніх підготовчих заходів повертає рослинам сили після літнього цвітіння і покращує кореневу систему.

Осіння терапія для гортензій: як доглядати за квітами перед зимівлею

Підготовка гортензій до зими в будь-яких кліматичних зонах включає в себе:

 • зменшення поливів;
 • обрізка рослин;
 • підживлення;
 • профілактична обробка.

Скорочення поливівсуцвіття гортензії осінь

Восени гортензія поступово входить в стан спокою, зупиняючи ріст надземної частини і коренів, а також запускаючи процес формування нових нирок. У цей період рослину не потрібно рясно поливати, інакше вона не зможе підготуватися до зимової сплячки. Досвідчені садівники і зовсім рекомендують відмовитися від поливів, тому що у вересні і в листопаді нерідко йдуть дощі, а тому гортензії у відкритому грунті точно не засохнуть.

Обрізка

Обрізка гортензій потрібна для видалення хворих гілок, а також для укорочення здорових пагонів. Для цього необхідно використовувати спеціальні секатори. Процедуру можна проводити тільки восени: навесні через сокоруху вона не буде ефективною. Правильно проведена обрізка сприяє:

 • омолодженню рослини;
 • чищенні куща від слабкої поросли;
 • полегшення укриття (за рахунок невеликого зростання гортензію буде легко закрити ялиновим гіллям або агроволокном).

Точні терміни обрізки визначаються видом рослин. Крупнолисті гортензії варто обрізати в другій половині вересня, а деревовидні і волотисті: у другій половині жовтня - початку листопада (тобто при настанні перших заморозків). Після проведення процедури необхідно спалити всі рослинні залишки або помістити їх в компостну купу подалі від клумби.

Якщо з яких-небудь причин садівник не зміг здійснити обрізку гортензії восени, він зможе приступити до процедури навесні. Це практично ніяк не позначиться на зимівлі рослин: тільки збільшиться їх ламкість. Також доведеться використовувати більше укривного матеріалу, адже необрізані гортензії трохи вище обрізаних.

Підживленняобрізаний кущ гортензії

Восени гортензії можна підгодовувати різними добривами, в т.ч. суперфосфатом, сірчанокислим калієм, нітроамофоскою і т.д. Ці рослини люблять кислі грунти, тому для підгодівлі підійдуть будь-які окислюючі препарати, крім азотних (азот провокує зростання зеленої маси, що є небажаним перед заморозками).

Процедура проводиться в 2 етапи: перший раз добрива вносяться на початку вересня, а другий - після обрізки. Але в будь-якому випадку потрібно встигнути удобрити рослину до початку похолодань і зниження температури землі. В іншому випадку коренева система гортензій не зможе увібрати всі корисні речовини, необхідні для подальшого розвитку.

Профілактика хвороб

Правильно проведена профілактика підвищить імунітет гортензії, поліпшить її морозостійкі якості і забезпечить пишне цвітіння. В рамках проведення профілактичних заходів використовуються:

 1. Антихлороз, Хелат заліза і Брексил - препарати, що запобігають пожовтінню листя і хлорозу.
 2. Фундазол і Чистоцвіт - фунгіциди від грибкових інфекцій.
 3. Акарін, Блискавка і Актара - засоби, що захищають гортензії від комах-шкідників.

Крім цього гортензії і грунт навколо них рекомендується обприскувати 3-процентною бордоською рідиною. Це обприскування допоможе захистити рослину від інфекцій і шкідників навесні.

Як вкривати гортензію на зиму

Укриття гортензій на зиму допомагає захистити рослини від негоди і заморозків. Процедура проводиться в кілька етапів і вимагає скрупульозності й акуратності.вкрита гортензія

Особливості укриття гортензій різних видів

При виборі способу укриття гортензій потрібно враховувати їх характерні особливості:

 1. Молоді гортензії не вимагають серйозної підготовки до зимівлі. Їх можна тільки підгорнути і замульчувати товстим шаром сухого листя.
 2. Для утеплення деревовидних гортензій можна використовувати метод укриття на щиті. Процедура передбачає акуратну укладку широкої дошки на кущ з подальшим утепленням листям, ялиновим гіллям, спанбондом або лутрасилом.
 3. Для підготовки до зимівлі гортензії Соржента найчастіше використовують повітряно-сухий метод. У цьому випадку рослина вкривається агроволокном, а потім над нею встановлюється металева сітка в формі циліндра, яка заповнюється листям, стружкою або хвоєю. Після цього конструкція накривається поліетиленом і ретельно запечатується.
 4. Крупнолисті гортензії вимагають ретельної підготовки до холодів і наступних весняних приморозків, тому для них використовується багатошарове укриття. Процедура полягає в послідовному укладанні кожної гілки гортензії на шар лапника і фіксуванні шарів металевими скобами або дротом. Коли рослина буде повністю накрита, її засипають зверху листям і тирсою, а також утеплюють лутрасилом.

Чим укрити гортензію на зиму

Існує багато матеріалів, які можна використовувати для осіннього укриття гортензій. До найбільш популярних з них відносяться:

 • тирса;
 • гілки лапника, що залишилися після санітарної обрізки хвойних дерев;
 • сухе листя каштана і клена (листя звичайних садових рослин використовувати не варто, тому що вони швидко згнивають);
 • мішковина (як правило, цей матеріал поєднують з поліетиленом);сухе листя в сітці
 • спанбонд;
 • лутрасил з показниками щільності 60;
 • рубероїд;
 • поліетиленова плівка (вона сприяє захисту рослин від дощу і снігу).

Для кращого результату рекомендується поєднувати різні матеріали. Це дозволить більш якісно утеплити гортензії будь-яких сортів.

Основні правила розкриття гортензій

Розкриття гортензій має проходити поступово. З приходом перших теплих днів можна знімати верхній поліетиленовий шар, періодично повертаючи його на місце (в залежності від температурних коливань). Паралельно з цим потрібно сушити листя, якими була вкрита гортензія і обережно зменшувати їх об’єм. Повністю прибрати листя, поліетилен і різні укривні матеріали з гортензій можна тільки після появи перших бруньок на рослинах.

Правильна підготовка гортензій до зимівлі покращує їх морозостійкі характеристики і допомагає пережити сильні холоди. Перед вибором того чи іншого укривного матеріалу слід оцінити характеристики рослини, властивості грунту і кліматичні особливості регіону, в якому розташований сад.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід