Як виростити розсаду перців без пікіровки?

порадиБагато садівників знають про капризний, ніжний характер розсади перцю. Міцні на вигляд рослини зупиняються в рості або гинуть через незначні помилки в догляді. Як виростити розсаду перців без пікіровки?

Переваги вирощування перцю без пікіровки

Традиційний спосіб вирощування перцю передбачає обов'язкову пікіровку в фазі 2-3 справжнього листка. Однак перець - одна з небагатьох культур, яким абсолютно «протипоказаний» стрес.

Будь-які різкі зміни умов утримання можуть призвести до зупинки в зростанні: різке потепління або протяг, посуха та ін. Особливо «травматична» для перцю пікіровка.

Обробіток культури без порушення земляної корми має низку переваг:червоний перець

  • Відсутність стресу. Без пікіровки розсада продовжує рости без зупинок до самої висадки у відкритий грунт.
  • Потужна коренева система. Коріння рослини не травмуються при розсаджування, продовжує рости безперервно.
  • Міцний імунітет. Розсада, вирощена без травмування коренів, має міцний імунітет, більш стійка до хвороб.
  • Менший відсоток браку. Часто при пікіровці можна пошкодити ніжні сіянці: надломити стебло або корінь. Це неодмінно призведе до загибелі навіть найміцнішої, добре розвиненої розсади.

Досвідчені садівники знайшли способи вирощування культури без розсаджування, що дозволяє отримати якісну, міцну розсаду.

Як виростити розсаду перців без пікіровки

Порядок вибору сорту, підготовки насіння до сівби при вирощуванні перців без пікіровки відповідає традиційному. Зміни стосуються лише тари, в яку висівають перці. Загальні розсадні ящики для цього способу не підійдуть, насіння відразу сіють в індивідуальні ємності.

При появі 2-3 справжніх листків перці пересаджують у велику ємність шляхом перевалки. Цей спосіб має зберігає цілісність земляної грудки. Коріння розсади не травмується, а значить, перець продовжує рости без стресу.

При перевалці сіянець сильно не заглиблюють, оскільки у нього не ростуть додаткові бічні корені на стеблі.розсада в пластиковому стакані

Пластикові стаканчики

Найпростіший поширений спосіб обробітку овоча без пікіровки - висівання насіння відразу в одноразові стаканчики невеликої ємності.

У міру зростання проводять перевалку в стаканчики більшого обсягу. Сіянець з малої тари не викопують, а витягують разом з грудкою землі, розрізаючи стаканчик. Перець встановлюють в ємність більшого об’єму, досипають потрібну кількість свіжого поживного грунту і поливають.

Торфогорщики

Торф'яні горщики позбавляють садівників від необхідності пікіровки. У міру зростання коренева система рослини проникає крізь органічну оболонку і щільно огортає стаканчик всередині і зовні.

В якості безкоштовної заміни торфогорщикам садівники використовують саморобні стаканчики з газет. Однак вони не відрізняються довговічністю, часто перегнивають і розсипаються задовго до висадки в грунт, тому їх можна використовувати лише в крайньому випадку.

Під час висадки розсади на грядку торфогорщик знімати не потрібно: у вологому грунті він швидко перегниває і стане живленням для рослини.

При вирощуванні перцю в торфогорщиках важливо ретельно контролювати рівень вологості грунту. Він швидко пересихає, тому поливи повинні бути регулярними.розсада в торфогорщиках

Торфотаблетки

Оцінили садівники і зручність торф'яних таблеток при вирощуванні перцю. Насіння висівають по одному в кожну торфотаблетку і встановлюють на загальний піддон для простоти відходу. Не можна розміщувати таблетки занадто близько, інакше коріння однієї рослини переплітаються з корінням іншого.

При появі 2-3 справжнього листка перець перевалюють в більшу тару. Це можуть бути як пластикові стаканчики, так і місткі торфогорщики.

Догляд за розсадою перцю

Догляд за розсадою перцю без пікіровки практично не відрізняється від класичного.

Полив

З поливом сіянців перцю в окремих ємностях слід бути обережним: коренева система чутлива до надлишку або нестачі вологи. Розсаду легко залити, в результаті коріння загниє, рослини загинуть.

З цієї причини не можна висівати перець відразу у великі ємності. Слабка коренева система ще не здатна витягнути вологу з усього об’єму грунту.розсада в торф'яних таблетках

Підживлення

Оскільки грунт при перевалці змінюється лише частково, перцям буде потрібне підживлення вже через 10 днів після пересадки в нову ємність. Розсаду удобрюють кожні два тижні рідкими розчинами органічних або мінеральних азотовмісних добрив.

Освітлення

Перець - світлолюбна культура. Недолік світла призводить до витягування сіянців. При ранньому посіві перець обов'язково досвічують фітолампами, створюючи світловий день не менше 12 годин.

Температура

Незважаючи на те, що перець є теплолюбною рослиною, при вирощуванні розсади слід утримувати його при температурах, близьких до 20 градусів. Тепло і недолік освітленості є основними причинами витягування розсади.

Висадка в грунтвисадка перцю в грунт

Висадка непікірованної розсади перцю в грунт - теж привід для стресу. Зменшити негативний вплив на рослину після різкої зміни умов можна за допомогою загартування. Починають його за 2-3 тижні до висадки підрослих сіянців у відкритий грунт або теплицю.

У теплі дні рослини виносять на балкон або на вулицю і залишають для «звикання» до нових умов. У перші дні гартують перець протягом 20-30 хвилин, поступово збільшуючи час перебування на відкритому повітрі до декількох годин. Не можна відразу виставляти рослини під пряме сонце: це призведе до великих опіків на листках і загибелі розсади.

Після закінчення поворотних заморозків розсаду можна висаджувати в грунт. Переносити перець в теплицю можна на два-три тижні раніше.

Пересаджувати рослини в грунт необхідно методом перевалки. За добу до пересадки розсаду рясно поливають, щоб полегшити її витяг з тари. Основна умова - цілісність земляної грудки. Її не можна порушувати, щоб не викликати стрес у перцю.

 У готову лунку встановлюють рослину, зберігаючи колишню висоту посадки, адже при заглибленні сіянця на стеблі не народжується нове коріння. Перець засипають поживним грунтом і рясно поливають.

Без пікіровки розсада перцю розвивається краще і швидше, стає більш стійкою до несприятливих умов або хвороб. При такому способі вирощування для сіянців знадобиться більше вільного місця, однак рослини неодмінно віддячать садівників за старання рясним, тривалим плодоношенням.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід