Як вивести кротів з вашого городу?

Кріт робить житло під землею, яке частіше за все знаходиться на пагорбі і складається зі складної системи ходів і лігва розташованого посередині. Кріт риє тунелі з надзвичайною швидкістю, а вириту землю викидає на поверхню. Кріт добре плаває. Щоб забезпечити себе водою для пиття, він риє глибокі вертикальні нори. Взимку кріт перебирається глибше в землю, але в сплячку не впадає. Пересуваються тварини зі швидкістю 5-6 км / год, назовню практично не виходять. Тварина дуже обережна, тому зловити її дуже складно.Якщо ви  намагалися відлякувати кротів тухлою рибою і петардами і це не дало бажанного результату, то сьогодні існують значно більш ефективні засоби від кротів.

А ось з вибором ефективних засобів у багатьох дачників якраз таки виникають складності. Комусь не хочеться надто морочитися з цього приводу і детально розбиратися в проблемі - куди простіше залити в норки котячу сечу чи карбід. Але коли ділянка  розрита кротами  перетворюється на танковий полігон - ось тоді і настає  момент випробувати більш дієві засоби. 
Пастка на живця для кротів працює за простим принципом: тваринка легко потрапляє в пастку, а вибратися з неї вже не може. Зазвичай такі засоби вилову кротів реалізуються в двох варіантах: Пастка-труба, яка встановлюється в хід крота (інша назва - пастка Соломона). Тварина легко піднімає її дверцята, проникає всередину, але відкрити дверцята, щоб вибратися назовні не може.

Пастка-яма, що представляє собою каструлю, відро, широку пластикову пляшку або скляну банку, закопану під ходом крота. У неї тварина просто падає і не може вибратися. Виготовляється своїми руками.

Використання  пасток на живця є досить клопіткою справою і найбільш гуманною ( оскільки  крота занесено до Червоної книги).

По-перше, кротоловку-трубу потрібно акуратно вкопати в нору так, щоб вона немов би його продовжувала. Що стосується пастки-ями - «яму» слід закопувати ще глибше, це вимагає певних зусиль. Якщо тварина довгий час не ловиться, то необхідно міняти розташування пасток на ділянці;

По-друге (і це саме клопітке), ці пастки потрібно регулярно перевіряти - не рідше, ніж раз в 6-8 годин. Справа в тому, що у кротів дуже швидкий обмін речовин, і якщо вони не будуть харчуватися, то вже протягом 18-24 годин гинуть. 
По-третє, спійманого крота необхідно винести за межі ділянки на відстань хоча б 1 км - тоді він точно не повернеться назад.

Цілком зрозуміло, що багатьох городників відлякують такі проблеми, пов'язані із застосуванням цих засобів.З іншого боку, застосування цих пасток проти кротів є гуманним по відношенню до тварин і абсолютно безпечним для людей. В цілому, пастки на живця можна застосовувати практично в будь-якому випадку - це ефективні засоби від кротів на чи в саду, які хочуть швидко отримати потрібний результат, не вбиваючи при цьому самих тварин.

Зі звукових засобів боротьби  проти кротів найбільш часто застосовуються- електронні відлякувачі, що створюють ультразвук, а також механічну вібрацію. В застосуванні - їх досить просто розмістити на ділянці, і далі вони будуть працювати самостійно без участі людини. Не потрібно буде діставати живих кротів руками, ні носити по городу їх трупи. Інший важливий плюс таких пристроїв полягає в тому, що з їх допомогою можна захиститися від проникнення нових кротів на ваш город ззовні.

Якщо у вас є особистий досвід застосування тих чи інших засобів для боротьби з кротами на дачі або городі - обов'язково залиште свій відгук внизу даної сторінки.

 

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід