Які овочі садять в квітні

порадиДругий місяць весни для садівників - гаряча пора. Потрібно підготувати грунт, захистити сад від хвороб і шкідників, сіяти насіння і висаджувати розсаду. Які овочі садять в квітні?

Томати

Помідори є теплолюбною культурою, вони погано переносять коливання і зниження температури. Тому висаджувати помідорову розсаду у відкритий грунт рекомендовано ближче до кінця місяця. Оптимальна температура для висадки - близько +15 градусів.

У прохолодних умовах розсада легше переживе пересадку. Для висадки вибирають похмурий день, ранкові або вечірні години.

Якщо вирощування томатів передбачається в теплиці, то садити їх на грядку можна вже з початку квітня.

Перець

Розсаду перцю в парники і теплиці висаджують одночасно з помідорами, коли земля гарно прогріється, і мінусові температури будуть виключені.

При вирощуванні культури на вулиці слід відкласти момент висадки на самий кінець місяця. Середньодобова температура повинна бути не нижче 16-17 градусів. При більш низьких температурах розсада зупиниться в розвитку, плодоношення відкладеться.

Картоплякорзина з кортоплею

Найпопулярнішу бульбову культуру можна висаджувати вже з самого початку квітня. Залежно від погодних умов посадку можна відкласти аж до кінця місяця.

Саме в цей період земля сильніше насичена природними опадами. Заздалегідь підготовлені бульби швидко підуть у ріст і порадують хорошим урожаєм вже до середини літа.

Бульби висаджують будь-яким способом - під солому, в траншеї, в гребені або під лопату. Рання річна продукція не відрізняється гарною лежкістю, однак порадує урожаєм і якістю бульб.

Морква

Особливість насіння моркви - тривале проростання. Сходи з'являються лише через 2-3 тижні. Для прискорення проростання насіння можна попередньо вимочити з багаторазовою зміною води, щоб позбутися ефірних масел, що покривають поверхню насіння.

Культура віддає перевагу легким грунтам, на яких виключений застій вологи, добре освітлені місця. Насіння садять в кінці місяця, рядками через 20 см з інтервалом в 5 см. Можна сіяти густо з подальшим проріджуванням сходів.

насіння огірків на лопатіОгірки

Теплолюбні, ніжні огірки в теплиці можна висаджувати вже з перших чисел квітня. Температура для зростання повинна становити близько 20 градусів. Для поливу рослин використовують тільки теплу воду, щоб не погубити їх.

Редис

Літні сорти редиски можна сіяти на грядку в залежності від погодних умов з самого початку місяця. Насіння проростуть при позитивних температурах вже через кілька днів.

Для прискорення проростання посівний матеріал замочують у воді з додаванням стимуляторів росту.

Щоб завжди мати під рукою свіжий редис, слід сіяти його в кілька прийомів з інтервалом в тиждень. Для посадки вибирають найбільш освітлену, безвітряну ділянку. Кращі попередники для культури - бобові, пасльонові або баштанні.

Ріпа

Для отримання річної продукції посіяти ріпу можна вже в квітні. Вона віддає перевагу добре освітленим місцям з легкими, суглинними грунтами. Насіння ріпи сіють рядками через 20 см, без попереднього замочування. Хороші результати дає мульчування грядки компостом.

Отримана рання продукція не призначена для зберігання, тільки для споживання в свіжому вигляді.

Редька

Сіяти редьку можна з самого початку квітня, оскільки вона добре переносить зниження температури до -5 градусів. Для вирощування культури необхідно підібрати грядку з родючим, суглинним грунтом.

Насіння редьки сіють аналогічно ріпі, рядками, групами по 2-3 штуки. Через тиждень, з появою сходів здійснюють проріджування, залишаючи найпотужніший паросток.

Літня редька зберігається нетривалий час, її використовують в кулінарії.

Горох, квасоля і бобинасіння на землі

Бобові культури висівають у відкритий грунт весь місяць. В першу чергу можна висадити боби. Вони легко перенесуть нетривалі негативні температури. Сходи з'являються вже при +4 градусах. 

Більш теплолюбна квасоля і горох швидше зійдуть при 17-20 градусах, тому їх посадку відкладають на другу половину квітня.

Кращі попередники для них - баштанні культури, капуста, картопля.

Насіння краще заздалегідь проростити на вологій серветці. Завдяки цьому прийому сходи з'являться дружно.

Не слід поспішати з висадкою овочів в квітні. Повинні встановитися стабільні температури, а грунт залишатися насиченою вологою. При ранній висадці рослини зупиняться в рості, їх плодоношення відкладеться. Пізня висадка також небажана: високі температури і сухість грунту знижують шанси на приживлюваність.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід