Калійні добрива: які бувають і як їх застосовувати

добриваКалійні добрива - це мінеральні сполуки, які використовуються для підживлення рослин калієм. Вони добре розчиняються у воді. При внесенні в землю такі сполуки розчиняються в грунтовому розчині, вступаючи в фізико-хімічну взаємодію зі спеціальним поглинаючим комплексом. Завдяки цьому грунт насичується усіма необхідними речовинами, які позитивним чином впливають на розвиток рослинних культур.

Склад

До складу сучасних калійних добрив входять натуральні джерела калійних солей (сильвініт, шеніт, алуніт, поліголіт, каїніт). Ці речовини відіграють особливу роль при вирощуванні сільськогосподарських плодоносних культур, оскільки збільшують стійкість рослин і призводять до збільшення врожайності.

Переваги використаннярожеве добриво

Калійні добрива покращують якість рослин, збільшують їх опірність до різних захворювань і збільшують лежкість плодів в ході їх зберігання. Вони є каталізаторами зростання і розвитку сільськогосподарських культур, зміцнюючи їх імунітет. Ці речовини прекрасно захищають урожай від шкідливих комах (в т.ч. в рамках застосування разом з іншими мінеральними речовинами).

Різновиди

Існує багато способів класифікувати калійні добрива. Як правило, їх розділяють по відсотку вмісту калію в складі, особливостям впливу, формі випуску. За змістом калію вони класифікуються на:

За особливостями впливу ці речовини бувають кислими, лужними, нейтральними (тобто не змінюють pH грунту). За формою випуску всі калійні добрива поділяються на сухі і рідкі. Вибір того чи іншого засобу визначається складом грунту, типом сільськогосподарських культур і особистими уподобаннями садівника.калійне добриво

Де використовуються калійні добрива

Стандартні калійні добрива можуть застосовуватися для підживлення рослин практично на будь-яких ґрунтах:

  1. На піщаних, торф'яно-болотних, супіщаних дерново-підзолистих, заплавних і красноземах їх застосування вважається обов'язковим.
  2. На сірих лісових, суглинних дерново-підзолистих, опідзолених і вилужених чорноземах їх використання вважається найбільш ефективним в зонах достатнього зволоження.
  3. Вапняні грунти вимагають великої кількості калійних добрив. Це пов'язано з антагонізмом, який виникає між іонами калію і кальцію в ході їх надходження в рослини.
  4. На грунтах з великими фракціями добрива подібного плану рекомендується вносити безпосередньо при зяблевої оранки в осінні місяці.
  5. На чорноземах (звичайних, типових, південних), каштанових грунтах або сіроземах дію добрив з калієм проявляється вкрай слабо. У цьому випадку застосування речовин буде виправдано тільки при посадці калієелюбних рослинних культур (овочів, соняшнику, буряка).

Єдиними грунтами, на яких застосування калійних препаратів не буде виправдано, є солонці, тому що вони багаті калієм, а тому не потребують додаткового збагачення цим мінералом.

Як застосовуються калійні добрива в городництвіпідживлення калійним добривом

При використанні добрив для підживлення слід враховувати особливості різних рослинних культур:

  1. Овочі, картопля, коренеплоди, плодові і силосні культури вимагають великої кількості калію. При їх посадці речовини на основі калію вносяться в підвищеному дозуванні (як навесні, так і восени).
  2. Для буряка і кормових коренеплодів слід застосовувати калійні добрива з високим вмістом натрію, тому що вони сприяють сильному відтоку вуглеводів в корені з гички і листя.
  3. Гречка, картопля, плодові культури закритого грунту, овочі, льон вимагають застосування безхлорних добрив з калієм. Для них кращим рішенням буде вважатися сірчанокислий калій.

Сучасні калійні добрива легко засвоюються і підходять для більшості сільськогосподарських культур. Їх слід використовувати навесні і восени для збільшення якісних і кількісних показників врожаю.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід