Кімнатні квіти на вулиці влітку

порадиТеплі дні так і ваблять провести їх далеко від міста, на дачній ділянці. Щоб не залишати кімнатні квіти «нудьгувати» вдома, можна забрати їх з собою на дачу. Які кімнатні квіти висаджувати на вулицю?

Куди висаджувати кімнатні квіти

Кімнатні культури, які звикли до комфортних, «тепличних» домашніх умов можна просто висадити на вільний клаптик землі. Різка зміна вологості, вітер, коливання температури можуть спричинити пошкодження листя.

Тому слід ретельно підібрати місце для висадки домашніх квітів. Оптимально розмістити їх в тіні дерев або будівель. В такому випадку рослини не отримають опіків, легше перенесуть пересадку.

Садити їх потрібно не впритул до стовбура дерева, а на віддаленні, не менше 1,2 м. При занадто близькій посадці можна пошкодити коріння плодово-ягідної культури.

Виняток становлять невибагливі любителі сонця - герані, кактуси, бальзаміни. У перші дні краще прикрити їх від прямих сонячних променів, потім укриття знімають.

Коли кімнатні квіти висаджувати на вулицю

З висадкою домашніх квітів не слід поспішати. Вони звикли до стабільних температур +18 ... + 24 градусів. Тому важливо дочекатися прогріву повітря до аналогічних температур. Допускаються короткочасні пониження до +15 градусів.

Якщо різниця між денними і нічними показниками перевищує 10-12 градусів, слід вкрити рослини на ніч нетканим матеріалом.

Кращий час для висадки - на початку травня. До цього часу температури більш стабільні. Повертати рослини в кімнатні умови слід при зниженні добової температури до +15 градусів.

Які кімнатні квіти висаджувати на вулицюквіти в горшку

Не всі кімнатні рослини легко переносять висадку на вулицю. Тому важливо залишити більш ніжні рослини вдома.

Не висаджують на вулицю:

  • фіалки;
  • маранти;
  • декоративнолистові бегонії;
  • філодендрон;
  • диффенбахії;
  • антуриуми;
  • папороті;
  • монстери;
  • стрептокарпуси.

Без побоювань можна висаджувати невибагливі горшкові культури.

Плодові кімнатні рослини

Одними з перших слід висадити на вулицю плодові кімнатні рослини - лимон, апельсин, гранат, інжир, фейхоа, ананас, гуава і інші. З попереднім загартуванням їх можна висаджувати навіть від +12 градусів.

Розміщувати їх слід так, щоб культури були захищені від прямого полуденного сонця. Такі умови максимально наближені до природних.

Удобрювати їх слід кожні 12 днів, вносячи підживлення по листу і з поливом під корінь. Плодові добре відгукуються на додавання органіки: перегною, курячого посліду, компосту.

рожеві квітиТроянди

Найвдячніші рослини, які краще відчувають себе на вулиці влітку - це троянди. У кімнатних умовах вони часто вражаються павутинним кліщем і гинуть. Нерідкі проблеми з поливом і вологістю повітря.

Однак після висадки кімнатної трояндочки її не впізнати. Рослини стають стійкішими, міцними, рясніше цвітуть.

Підживлення потрібні часті, кожні 10 днів. Висаджувати краще на сонячному місці, захищаючи в перші кілька днів від яскравого сонця.

Заносити рослину можна при зниженні температури до + 5 ... + 7, оскільки троянда не боїться заморозків.

Фуксія

Фуксію часто використовують для прикраси садів - в підвісних кашпо, в садових вазонах. Хороша вона і в квітнику, але боїться морозів.

Висаджувати рослину краще в півтіні, оскільки фуксія боїться спекотного полуденного сонця: на листках відразу з'являться опіки, а бутони опадають. Квітам важливий своєчасний полив і часта підгодівля.

Герань (пеларгонія)квіти в кашпо

Культуру просто необхідно посадити на літо на вулицю. Рослина до кінця літа буде не впізнати: компактні, з густим листям кущі будуть усипані великими шапками квітів.

Герань не переносить похолодання, тому краще дочекатися +15 градусів. Розміщувати рослину краще в півтіні, оскільки в перший час пеларгонія може отримати серйозні опіки.

Підживлення краще додавати з кожним поливом, але в слабкій концентрації. Заносять рослину назад в будинок до настання перших холодів.

Плющ

Плющі часто використовують для декорування ділянок в літній період. Звичайні різновиди рослини зі стандартною листової пластиною найбільш невибагливі, виносити їх на вулицю можна зі стабільним теплом.

Однак з карликовими і ряболистими різновидами не слід поспішати. Вони більш примхливі, тому висаджують їх при +15, вибираючи захищені від прямого сонця ділянки.

зелена рослинаПальми

Пальми можна виносити на вулицю з +10 градусів, поступово загартовуючи їх. Вони добре себе почувають навіть під прямими сонячними променями і при нестачі опадів.

Але не слід залишати рослини зовсім без води: вони відреагують засиханням листя, погіршенням декоративних якостей.

Гібіскус

«Кімнатна троянда» теж віддає перевагу жити влітку на вулиці. Висаджувати її можна з настанням стабільного тепла. Рослина прекрасно почуває себе як на сонці, так і в тіні дерев, рясно цвіте.

Полив краще здійснювати дощуванням, підкормки потрібні квітці кожні два тижні.

Слід занести рослину додому при похолоданні до +12 градусів.

Пассіфлора
блакитні квіти

Тропічна ліана стане не тільки окрасою саду під час цвітіння, а й при належному догляді порадує смачними плодами - маракуйей. Пассіфлора добре росте в саду в тіні дерев, потребує опори.

Не можна забувати про полив рослини. При нестачі вологи листя знічується, але назад повертає тургор після поливу. Удобрюють кожні два тижні.

Заносити пассіфлору потрібно при падінні температури до +15 градусів, оскільки рослина погано переносить навіть найменші заморозки.

Кімнатні рослини на літній період краще забрати з собою на дачу. У природних умовах багато культур краще ростуть, менше уражаються павутинним кліщем. Не слід забувати про догляд за рослинами культурами. А при осінньому зниженні температур їх відразу заносять в будинок.

Товари зі статті
150грн
Розмір плоду
250-500 г
Запилення
самозапильний
Упаковка
пластиковий контейнер
Виробник
Україна
Висота саджанця, см
25-35 см
Вік саджанця
однорічний
140грн
Розмір плоду
50-80 г
Запилення
самозапильний
Упаковка
пластиковий контейнер
Виробник
Україна
Висота саджанця, см
10-20 см
Вік саджанця
однорідний

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід