Кроти на газоні та городі: методи боротьби

Кроти на дачній ділянці - завжди небажані гості. Їх поява приводить садівників в жах. Якої шкоди можуть завдати кроти на дачі, у саду та на газоні? Як можна позбутися них?

Шкода від кротів на газоні

Ще рівний, бездоганний вчора газон на ранок може виглядати «як після бомбардування». Земляні горбки, підземні ходи, зіпсований дерен - ознаки появи на газоні кротів. Ділянка швидко втрачає декоративність, а відновлення її триватиме не один місяць. Всього за пару днів кріт готовий звести нанівець всі старання по ландшафтному дизайну.

Ссавець не харчується самою газонної травою. Його раціон - безхребетні, улюблені ласощі - дощові черв'яки. Вони завжди є в достатку в верхньому ґрунтовому шарі під газоном.

Активність підземних тварин змушує їх постійно шукати їжу. Вони риють ходи без відпочинку, а старі не закидають, а регулярно перевіряють. Щодня тварина проробляє до 20 м нових тунелів. На поверхні ссавець практично не показується, вважаючи за краще підземне життя.

Шкода від кротів на газоні:

 1. У гонитві за їжею підземні тварини здатні зруйнувати практично всю газонну траву, викопуючи та пошкоджуючи її.
 2. Решта від діяльності кротів - земляні горбки - перешкоджають покосу трави. Втоптувати їх марно: всього через кілька годин галявина матиме колишній, розкопаний вид.
 3. Газонна трава, під якою були прориті ходи, швидко підсихає. Її коріння «висять» в повітрі, не маючи зіткнення з ґрунтом.
 4. Абсолютно рівна галявина швидко стає неакуратною, горбки і ходи провалюються, утворюючи нерівності на газоні.

Чи не меншої шкоди підземні ссавці наносять садово-городнім культурам.

Шкода від кротів на городі

Звичайна глибина проживання тварини - 10-50 см. Це той самий ґрунтовий шар, який найбільш багатий дощовими хробаками, а значить, гумусом. Саме в цьому шарі розташовується коренева система садових культур.

Городу кроти завдають не меншої шкоди, ніж газону:

 1. Постійне збільшення мережі тунелів викликано пошуком харчування. Підземні тварини не харчуються коренеплодами, але сильно ушкоджують їх в процесі будівництва ходів.
 2. Вони можуть нашкодити як плодово-ягідним, таки овочевим посадкам, декоративним рослинам, підгризаючи їх коріння. Культури починають повільно рости, гірше розвиваються, хворіють, зупиняються в рості.
 3. Поїдаючи дощових черв'яків, тварини знижують родючість ґрунту. Адже кількість гумусу, виробленого хробаками, також зменшується.
 4. Підземними ходами кротів користуються інші гризуни: миші та щури можуть пересуватися по ним, завдаючи додаткової втрати урожаю.
 5. Тварини є переносниками деяких серйозних захворювань. Поширюють вони бліх, кліщів і ін. паразитів.
 6. Ґрунт на ділянці перестає бути однорідним. В процесі будівництва ходів тварина перемішує нижні, неродючі шари з верхніми.
 7. Підземні ходи порушують водний режим ґрунту. Вода просочується в тунелі як в дренажну систему. Верхній шар ґрунту знову швидко просихає, рослини відчувають постійний дефіцит вологи.

Щоб не допустити нанесення істотної шкоди підземним ссавцям, слід проводити профілактичні заходи та вести невідкладну боротьбу з твариною.

Як позбутися кротів

Боротьбу з кротами потрібно починати при перших ознаках появи шкідника, будь то горбок або підземний хід. Часто садівники втрачають дорогоцінний час, використовуючи народні методи із застосуванням підручних засобів.

Народні методи позбавлення від тваринного:

 • вручну - може бути небезпечно, оскільки зубами і кігтями риє ссавець добре захищається;
 • заливання ходів - тривалий процес, який не приносить результату: вода вбирається в ґрунт швидше, ніж встигає заповнити ходи;
 • посадка рослин-відлякувачів - не завжди ефективно, оскільки тварини можуть обійти їх;
 • шумові пристрої - доставляють незручності не тільки підземним ссавцям, а й самим дачникам.

Методи боротьби можуть бути ефективні тільки в якості профілактики, але позбутися від уже з'явилися кротів не допоможуть.

Дієві сучасні методи:

 1. Карбід кальцію. Традиційне відлякуючий засіб від кротів. Речовина закладають у вириті норки. При контакті з водою карбід кальцію активно виділяє гази, які надають подразнюючу дію на слизові оболонки тваринного. Кроти спішно покидають ділянку. Відмінні препарати - Krotdelete, Bros Karbidex.
 2. Гранули від кротів. Основа гранул - личинки комах, діюча речовина - отруйна складова. Рекомендовані гранули Bros, які закладаються в підземні ходи тварини.
 3. Відлякуючі рідини. Безпечний та екологічний метод, оскільки має натуральний склад. Препарат відлякує крота сильним запахом, не завдаючи шкоди рослинам або домашнім тваринам. Рідину від кротів Bros заливають безпосередньо в горбки або ходи.
 4. Електричний відлякувач. Дратує рецептори тваринного, впливаючи інфра- або ультразвуковими хвилями та вібрацією. Пристрій нескладний в експлуатації та установці. Його легко переставити на інше місце. Безсумнівний плюс - виробляються частоти не чутні людині. Відлякувач кротів Sonic Bros абсолютно безпечний для навколишнього природи, працює від батарейок. Діє в радіусі 12-14 м.
 5. Пастки. Виріб імітує частину підземного ходу крота. Встановлюється просто: частина ходу розкопують і розміщують пастку. Вона являє собою пластикову трубку з кришкою, яка відкривається тільки всередину. Що потрапив в пастку Bros кріт не може вибратися, а вбудований сигналізатор повідомить про спійманого тварину.

Застосовуючи засіб від кротів, слід визначитися з тактикою боротьби. Відлякуючі препарати злякають тварину, не заподіявши їй шкоди. Протруєні речовини призведуть до знищення кротів. А крота, що потрапив у пастку, можна випустити подалі від ділянки.

Кроти не менше небезпечні та шкідливі, ніж комахи. Позбутися них не просто, народні методи часто малоефективні та лише забирають час. Якщо боротьба з кротами в городі або на газоні викликає труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони проконсультують за способами позбавлення від кротів, допоможуть з вибором конкретного ефективного засобу.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід