Кучерявість персика (причини, лікування, профілактика)

Хвороби плодових культур – завжди неприємність для садівника. Вони неодмінно позначаються на кількості і якості отриманих плодів. Одна з найбільш відомих напастей на персикових деревах – кучерявість персика. Які ознаки має ця хвороба? Які препарати впораються з нею?

Про хворобу

Деформований лист з пузирчатими здуттями – ознаки ураження дерева курчавістю персика. Захворювання грибкового характеру охоплює лише молоді пагони і листя через 5-7 днів після їх появи. Менше схильні до кучерявості зрілі листя.

При появі здуття мають біло-зелений колір. Згодом вони темніють і стають бурими. Освіта воскового нальоту говорить про дозріванні спор гриба. Після цього листя всихають, чорніють і опадають.

Міжвузля поступово коротшають, гілки викривляються і засихають. Страждають і бутони: вони деформуються або опадають. Плоди також викривляються, їх смакові якості різко погіршуються. М'якоть стає твердою, сухою.

хвороба персика - кучерявістьЗараження відбувається стрімко:

  1. Перезимувавши в корі спори грибка швидко поширюються деревом, розміщуючись на бруньках, ранах і тріщинах гілок з настанням тепла.
  2. На заражених листках з'являються здуття, які несуть нові спори.
  3. Захворювання охоплює все нові частини рослини протягом сезону, після чого йде на зимівлю.

Уражені дерева майже відразу перестають плодоносити. Нові пагони не визрівають, а всихають, що призводить до послаблення дерева і його загибелі в найближчу або наступну зиму.

Причини хвороби

До причин появи на персику викривлених листків, перш за все, відноситься недостатність заходів профілактичної обробки і слабкість імунної системи рослини.

Фактори, які сприяють поширенню курчавості:

  • різкі перепади температур;
  • підвищена вологість повітря;
  • знижені температури.

Тому найбільш небезпечним часом для персика є весна. Слід регулярно оглядати дерево з появою листя на предмет їх деформації.

Знизити ризик появи кучерявості можна, правильно висадивши персик на ділянці. Йому підійде тільки відкрите сонячне місце, далеко від інших культур.

Курчавість персика: заходи боротьби

обробка дерева від хворобЧим лікувати захворіле дерево? Перш за все, при появі деформованих листків і пагонів необхідно зрізати їх з дерева і спалити. Такий захід запобігає подальше утворення спор і поширення хвороби.

Народні методи боротьби з хворобою не приносять швидкого результату або довготривалого ефекту. Для лікування курчавості використовують сучасні фунгіциди, які мають високу ефективність проти ряду грибкових захворювань.

Препарати від купчавості персика:

Їх розводять в суворій відповідності з інструкцією. Обробки повторюють кілька разів за сезон з інтервалом в 2 тижні. Рекомендується чергувати препарати, щоб не допустити звикання грибка і підвищити ефективність лікування.

Курчавість персика: профілактика

Для лікування хворої культури потрібно кілька обробок. Тому рекомендовано проводити профілактику щодо недопущення зараження курчавістю.

Досить двох обприскувань фунгіцидами в рік:

  • до розпускання бруньок по весні;
  • після опадання листя глибокої осені.

здоровое дерево персикаПрепарати, що використовуються для профілактики:

Обприскування проводять тільки в суху погоду, при слабому вітрі або його відсутності. Обприскувати потрібно не тільки саме дерево, а й грунт навколо нього.

Кожен з препаратів має свою дозування для розведення згідно з інструкцією. Не слід збільшувати або зменшувати, щоб не знизити ефективність засобу.

З настанням осені під деревом проводять прибирання: все опале листя потрібно зібрати і спалити. Вони можуть бути джерелом поширення спорів в наступному сезоні.

Курчавість листя персикового дерева – захворювання, з небезпечною швидкістю поширення, що приводить до поступової загибелі дерева. Кращий спосіб уникнути його – проводити профілактичні обробки. Якщо хвороба все ж з'явилася в саду – слід негайно приступати до лікування.

За будь-якого питання, що стосується захисту персика від кучерявості, можна звернутися до менеджерів нашого інтернет-магазину Vse Roste. Вони детально розкажуть про заходи боротьби, терміни і кількості обробок, порадять відповідний препарат або розкажуть про сортах персика, які не схильні до кучерявості.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід