Лікарські трави на городі

порадиКрім овочевих, квіткових, плодово-ягідних і зелених культур на дачі слід виділити місце для лікарських трав. Зелені лікарі допоможуть в лікуванні різних захворювань, надовго збережуть здоров'я. Які лікарські трави можна вирощувати на городі?

Які вирощувати лікарські трави

Кожна лікарська культура має унікальні лікувальні властивості. Слід вибрати відповідні, ознайомитися з варіантами їх застосування і використовувати для поліпшення самопочуття.

Можна виростити на ділянці справжній лікарський город:

  1. Бораго (огіркова трава). Рослина заманить на ділянку бджіл. У свіжому вигляді листя використовуються в салатах як заміна огірка. Трава має тонізуючі, протиревматичні, протизапальні, пото- і сечогінні властивості.фіолетові квіти
  2. Лаванда. Знаменита ароматична рослина використовується для заварювання лікувальних чаїв, кави і в ароматерапії. Виявляє протисудомну, сечогінну, антибактеріальну і антисептичну дію.
  3. Меліса. Зелені частини рослин найчастіше використовуються для приготування настоянок і чаїв. Трава має ранозагоювальний, зміцнюючий, тонізуючий ефект, нормалізує обмін речовин.
  4. М'ята. Популярний рід рослин, всі види якого мають унікальний аромат через відмінності в ефірних маслах. Листя і пагони трави заварюють в чай, використовують в складі настоїв, відварів, порошків. М'ята має заспокійливий, протиблювотний, спазмолітичний ефект. Вона заспокоює головний біль, незамінна при лікуванні дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту.
  5. Звіробій. Трава відома завдяки широкому спектру дії. Відвари і настоянки зі звіробоєм використовують в якості антидепресантів, для підтримки бадьорості духу. Рослину використовують для швидкого і ефективного виведення з організму медикаментів.
  6. Пажитник. Рослина ще відома як ліки від 100 хвороб. Його використовують для очищення організму від шлаків, для підтримки імунітету. Трава допомагає в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту і печінки, при загоєнні ран, в косметології і багатьох інших сферах.білі квіти
  7. Материнка звичайна. Як цілющу сировину використовують надземну частину рослини. Вона містить ряд вітамінів, ефірні масла. Її додають в знеболюючі, відхаркувальні, тонізуючі, протиревматичні склади. Допоможе вона при проблемах з шлунково-кишкового тракту.
  8. Аніс. Знайомі з дитинства препарати на основі анісу ефективні проти захворювань дихальних шляхів. Трава збільшує лактацію, має анестезуючу, антисептичну, проносну, протизапальну та спазмолітичну дію.
  9. Валеріана. Знаменита лікарська рослина яку використовують для отримання ефірного масла, приготування настоянок і відварів. Засіб знімає спазми шлунково-кишкового тракту, нормалізує сон, заспокоює нервову систему, зміцнює серцевий м'яз.
  10. Любисток. Якщо раніше рослину використовували для приворотного зілля, то зараз настої і відвари на кореневищі відносять до гомеопатичних засобів. Вони стимулюють апетит, надають діуретичну дію.
  11. Шавлія лікарська. Листя рослини мають кровоспинну, дезинфікуючу, сечогінну та протизапальну дію. Не використовується шавлія при вагітності.
  12. Чабер. Маловідома рослина використовується в ароматерапії, косметології, в комплексному лікуванні онкології. Рослина має антибактеріальну, антиоксидантну і інсектицидну властивості. Його використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, головного болю, вірусних захворювань.
  13. Чебрець. Незамінна в медицині рослина завдяки відхаркувальними, антисептичними, жарознижувальними властивостями. Використовується трава для лікування ряду розладів шлунково-кишкового тракту.
  14. Естрагон (тархун). Найближчий родич полину використовується не тільки в якості прянощів, а й лікарської рослини. Трава використовується для позбавлення від набряків і внутрішніх паразитів.

Вирощування лікарських рослин не складе труднощів, вони невибагливі в догляді. Щоб використовувати корисну сировину протягом довгого часу, слід вчасно і правильно його заготовити і зберігати.

Коли збирати лікарські травиквіти в руці

Кожну лікарську траву збирають у свій час в залежності від фази розвитку рослини і необхідної сировини.

Правила заготовки:

  • кожен вид сировини кожної окремої культури заготовлюється в свою тару, щоб не допустити перемішування;
  • збір здійснюють в сухий, ясний день, після висихання роси;
  • не можна збирати сировину, пошкоджену грибками, бактеріями, шкідниками;
  • підземні частини рослин зазвичай збирають ранньою весною або пізньої восени;
  • бруньки збирають виключно ранньою весною, квіти і суцвіття - у період цвітіння культур;
  • після збору лікарський матеріал перебирають, видаляють сміття, вибраковують пошкоджені шкідниками або хворобами частини;
  • відразу після збору сировина слід правильно висушити.

Від якості сушки залежить збереження корисних речовин в рослинному матеріалі. Висушують рослини в тіні, подалі від сонячних променів.

Сировину розкладають на папір або тканину в добре вентильованому приміщенні. Не можна допускати потрапляння вологи на висушені частини. Для швидкої рівномірної сушки можна використовувати електричні сушарки.

Поява цвілі або плям, зміна кольору сировини говорить про порушення умов заготівлі. Такі трави краще викинути, вони можуть тільки нашкодити здоров'ю.

Де зберігати лікарські трави

Після збору і заготівлі слід правильно підібрати місце для зберігання трав. Недотримання умов зберігання призведе до втрати всіх корисних властивостей рослин.

Заготовлені трави зберігають декількома способами:

  • в ящиках вистиланих папером ;
  • в підвішених пучках;
  • в паперових пакетах;
  • в герметичних банках з кришками.

Незалежно від обраного способу зберігання необхідно промаркувати рослини, щоб не переплутати їх властивості та застосування.

Терміни зберігання лікарських матеріалів при дотриманні потрібних умов:

  • кореневища, кора, плоди - два роки;
  • стебла, листя, квітки - один рік.

Температура в місцях зберігання допускається в межах + 10 ... + 20 градусів при постійному провітрюванні і низької вологості повітря.

Лікарські трави - обов'язкові для вирощування культури. Вони неодмінно стануть в нагоді для лікування і профілактики сезонних захворювань, зняття загострень при хронічних хворобах. Їх вирощування не відніме багато часу, а заготовка - не складе труднощів.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід