Липневі роботи у саду і городі

Липень - відносно спокійний місяць в плані садових і городніх робіт. Однак тільки відпочивати теж не вийде: рослинам потрібен постійний (хоч і менш ретельний) догляд протягом сезону. Які роботи слід провести в саду і на городі в липні?

Липневі роботи в саду

Спекотні літні дні - не привід відпочивати, адже ягоди на чагарниках і плоди на деяких деревах вже готові до збору, а самі рослини потребують догляду.

Роботи в саду в липні включають:

 • захисні заходи;
 • полив;
 • внесення підгодівлі;
 • збір врожаю.

Захист рослин

У період наливання плодів важливо вберегти рослини від захворювань і від шкідників.

Здійснюють:

 1. Контроль над станом плодових дерев. Найлегше захистити культури при виявленні перших ознак хвороб або шкідників. Звертають увагу на появу на листках плям, об'їдені гусеницями края, деформацію молодих пагонів.
 2. Профілактичні обробки. Не можна забувати про профілактику: обприскування інсектицидами (Ампліго, Енжіо, Актара, бруньках і ін.) і фунгіцидами (Топаз, Скор, Хорус, Ридоміл Голд і ін.) дозволить уникнути тривалого лікування культур.
 3. Лікування. Якщо дерева або чагарники мають виражені ознаки хвороби, піддалися атаці комах, важливо вчасно почати лікування. Якщо до збору плодів залишилося менше ніж 3 тижні, необхідно вибирати щадні методи лікування - біопрепарати. Їх застосовують практично до самого збору врожаю: Капут, Актофіт, Фітодоктор, Ентоцід, Актарофіт.

Не менш важливо захистити урожай від птахів. Ворони, дрозди, сороки та інші птахи можуть всього за кілька прильотів знищити всі плоди. Для захисту використовують спеціальну сітку від птахів або покривний матеріал, встановлюють відлякувачі.

Полив

До обов'язкових робіт в липні слід віднести полив. Недолік вологи за умов посухи негативно позначається на зростанні плодів. Вони можуть дрібніти або обсипатися. Поливають дерева не тільки в пристовбурні кола, а під всією кроною, щоб наситити кореневу систему. Полив повинен бути рясним: деревам недостатньо 1-2 відер води. Рекомендується в залежності від розміру і віку дерева виливати не менш 50-100 л під кожен екземпляр.

Вологи потребують не тільки дерева, а і ягідні чагарники. Особливо необхідна волога малині, адже липень - період її плодоношення. При поливі чагарників враховують спосіб поливу. Воду ллють тільки під корінь, тому що дощування сприяє поширенню грибкових хвороб.

Підживлення

При активному зростанні плодів дерева потребують достатку харчування. Підживлення можна вносити в липні 1-2 рази разом з поливом. До складу добрива обов'язково включають калій і азот.

Ефективними складами є:

Потребу в підгодівлі легко визначити за приростом пагонів поточного року. Якщо їх довжина не перевищує 30 см, то добрива необхідні.

Збір врожаю

Все більше ягід підлягає збору в липні: малина, червона, біла і чорна смородина, вишня, аґрус, ірга та багато інших. Збирають їх у міру дозрівання, в кілька підходів. Перезрілі плоди осипаються, привертають ос і птахів, практично не зберігаються. При перероблюванні такий матеріал не тримає форму: краще використовувати урожай на варення й сік.

Плодові дерева теж можуть почати плодоносити: ранні сорти поступово віддають урожай. У липні слід подбати про яблуні й груші. Велика кількість плодів на гілках може стати причиною переламаних гілок та стовбурів. Рекомендується встановлювати підпори, щоб мінімізувати пошкодження пагонів.

Липневі роботи на городі

Більше, ніж в саду справ - тільки на городі. Тут і полив, і розпушування, і боротьба з бур'янами.

Кожній культурі необхідно приділити увагу, щоб отримати гарні врожаї:

 1. Цибуля. У липні цибульні посадки захищають від нападу цибулевої мухи. Регулярно рихлять ґрунт, прополюють грядки, поливають. Зрошення лука припиняють за 2-3 тижні до планованого збору врожаю.
 2. Томати. Здійснюють регулярне пасинкування, необхідне для перерозподілу поживних речовин в плоди. Рослини захищають від фітофтори: використовують біопрепарати (Фітоспорін, Тріходермін, Фітодоктор Лист) за 2-3 дні до збору плодів.
 3. Картопля. У липні приступають до захисту картоплі від фітофтори. Використовують препарати: Квадріс, Ридоміл Голд, Джип, Кольт, Ремонталь та інші. При тривалих засухах картоплю поливають, внаслідок чого збільшується врожайність культури.
 4. Огірки. Не можна забувати про регулярність поливу культури й про підгодівлі. Урожай важливо збирати своєчасно, щоб не допустити переростання зеленців. Збір плодів стимулює зростання нових зав'язей.
 5. Часник. Озиму культуру в липні вже можна прибирати. Для цього рослини викопують, зв'язують в пучки й залишають досихати в підвішеному стані в вентильованому приміщенні.
 6. Капуста. Ранні сорти вже можна прибирати, адже перетримані качани схильні до розтріскування. Середні та пізні сорти продовжують зростання. Їх регулярно поливають, захищають від шкідників і підгодовують органічними сполуками. Цвітну капусту захищають від прямого сонця, прикриваючи суцвіття зрізаними листами або картоном.
 7. Морква. Проводять остаточне проріджування рослин, залишаючи найсильніші. Відстань між ними має бути не менше 4 см. Бажано підгодувати посадки калійними добривами.
 8. Буряк. Культура активно зростає, тому її також проріджують так, щоб відстань між рослинами було не менше 10-13 см.

Крім того, в липні приступають до посіву таких культур, як:

 • кріп;
 • редис;
 • ріпа;
 • салат;
 • редька;
 • коріандр;
 • шпинат та ін.

Завдяки короткому вегетаційного періоду ці рослини встигнуть дати хороші врожаї.

У липні садівники отримують результати своєї праці за минулу весну і перший місяць літа. Врожаї важливо вчасно зібрати, багаторічні культури - підгодувати, однорічні - прополювати. У періоди посухи води потребують рослини в саду й на городі. Не можна забувати і про захист насаджень та врожаю. Якщо у вас виникли питання з приводу садових і городніх робіт, що здійснюються в липні, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть вибрати добрива, засоби захисту рослин, розкажуть про всі секрети проведення агрозаходів.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід