"Максим" - протруйник проти широкого спектру хвороб

препаратГрибкові хвороби - підступний ворог рослин. Грибки здатні знищити врожай, послабити або знищити садові культури. Шкідливі мікроорганізми небезпечні не тільки навесні і влітку, а й в осінньо-зимовий період. На допомогу дачникові приходять препарати-фунгіциди. У чому переваги препарату Максим?

Про препарат Максим «Сингента»

Препарат Максим - ефективний комбінований фунгіцид, який використовується як фермерськими господарствами, так і дачниками для захисту від хвороб насіння і бульб, а також вегетуючих рослин. Він розроблений швейцарською компанією «Сингента», що спеціалізується на розробці і виробництві засобів захисту рослин і насіння.

Препарат ефективний проти найбільш поширених і небезпечних хвороб:

 • фузаріоз;
 • фітофтороз;
 • парша;
 • всі види гнилі;
 • пероноспороз;газон
 • гельмінтоспоріоз.

Найчастіше препарат застосовують для обробки насіння і бульб перед посадкою, проте не менш корисний для садівників він в осінній період.

Знадобиться Максим для дачників, що мають газон: з приходом весни на траві можуть з'являтися рожеві або білі плями - снігова пліснява. Це захворювання призводить до загибелі злаків. В результаті на газоні утворюються великі ділянки з жовтою травою. Захистити галявину слід завчасно.

Препаратом Максим можна захистити бульби і цибулини від гнилей та ґрунтових грибків. Перед закладанням на зимове зберігання гладіолуси, бегонії, жоржини та інші культури важливо обробити засобом захисту. У такому випадку їх збереження підвищується, в період зберігання втрати бульб невеликі. Навесні вони порадують міцними, здоровими паростками.

Крім того, протруйник Максим допоможе зберегти на зиму насіннєву картоплю. Перед закладанням на зберігання бульби обробляють розчином і підсушують. Така обробка очищає посівний матеріал від уже наявних на поверхні бульб спор грибків і захищає їх від повторного зараження протягом 3 місяців.

Препарат можна використовувати для знезараження грунту в теплицях і парниках. Після осінньої обробки гинуть грибки, що накопичилися протягом дачного сезону.

Переваги препарату Максим «Сингента»

Препарат Максим не дарма заслужив визнання садівників. Він надійний, ефективний, не вимагає особливих навичок в роботі. 

До переваг препарату відносять:пляма на газоні

 • ефективність по відношенню до широкого спектру захворювань;
 • можна застосувати до будь якої садової культури;
 • тривалий термін захисту;
 • простота застосування;
 • економічність;
 • низька токсичність (3 клас небезпеки);
 • відносно безпечний для корисної грунтової мікрофлори.

Протравлювачем Максим можна користуватися як в профілактичних цілях для запобігання поширенню грибків по посадкам, так і для лікування рослин, що мають ознаки захворювань.

Тривалість дії фунгіциду становить до 30 днів, розведений робочий розчин ефективний протягом 3 годин.

Принцип дії протруйника Максим від «Сингента»

Принцип дії препарату Максим обумовлений його складом. Основна діюча речовина протруйника - флудіоксоніл 2,5% (краще - 25 г на л). Це аналог природного противогрибкового компонента, що виділяється грунтовими бактеріями.

При попаданні на поверхню грибка препарат порушує обмінні процеси, що відбуваються в патогенних мікроорганізмів, сприяє їх швидкої загибелі. А при обробці насіннєвого матеріалу або здорових рослин засіб створює захисну плівку, що перешкоджає заселенню грибків.оприскувач

Препарат має контактну дію на грибки, тому для високої ефективності робіт необхідно ретельно стежити за якістю обробки. Якщо протруйник нанесений нерівномірно, окремими ділянками, то його ефективність знижується.

Порядок приготування робочого розчину та обробки препаратом Максим «Сингента»

При приготуванні робочого розчину і роботі з протравлювачем необхідно дотримуватись заходів особистої безпеки. Всі роботи проводять в гумових рукавичках і масці, після закінчення робіт тару і відкриті ділянки шкіри промивають мильним розчином. Обробку не можна проводити поблизу дітей і домашніх тварин, препарат токсичний для риб.

Для отримання 1 л готової до використання рідини необхідно розвести в 1 л води 2 мл препарату Максим. Отриманий розчин використовують для замочування або обприскування цибулинних рослин.

Не можна перевищувати дозування, зазначені в інструкції по застосуванню. Це не зробить додаткового ефекту, може нашкодити рослинам, насінню, бульбам. Але і зменшення дозування призводить до вироблення стійкості у хвороб.

Правила обробки: 

 • Протруйник не можна використовувати на насінню і бульбі, які вже дали паростки. 
 • Робочий розчин наносять рівномірно, суцільним способом, не залишаючи необроблених ділянок. Для зручності використання в протруйник доданий фарбник червоного кольору. Він полегшує контроль над повнотою обробки.блакитна миска з препаратом
 • Для обробки невеликих партій насіння або коренеплодів зручно використовувати метод замочування. Для великих партій використовують обприскувачі або пульверизатори.

Перед закладанням бульб, цибулин квітів або насіннєвої картоплі на зберігання їх обробляють засобом Максим.

 1. Нехарчову тару на 2/3 об'єму заповнюють робочим розчином.
 2. У рідину занурюють бульби, залишають їх на 30 хвилин на протруювання.
 3. Вилучають посадковий матеріал і підсушують його, потім прибирають на зберігання.

Якщо помітні ураження на цибулинах, краще використовувати тактику обприскування, в такому випадку менше ризик передачі бактеріальних інфекцій, на які не впливає препарат.

Для знезараження ґрунту в теплицях на 10 л води додають 20 мл засобу, ретельно перемішують. Робочим розчином рясно поливають ґрунт. Можна накрити оброблені грядки плівкою, щоб підвищити ефективність обробки.

Протруйник Максим - ефективний препарат для захисту садових рослин в період вегетації, насіння, цибулин і бульб перед посадкою та закладкою на зберігання. Обробка газону засобом запобігає поширенню снігової плісняви, збереже високу декоративність галявини.

Товари зі статті
170грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Декоративні, Зернові, Картопля
Для захисту від
снігова пліснява, кореневі гнилі, сажкові хвороби, парша (види), фузаріоз, ризоктоніоз, фомоз, гельмінтоспоріоз, ризоктоніоз, ботрітіс

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід