Мінеральні добрива: різновиди та особливості застосування

мінеральні добриваПроблематика садівництва та сільського господарства, останнім часом турбує все більше людей. Тенденція переїзду за межі міста у будинки, дачні маєтки чи невеличкі фермерські господарства дає людині можливість самотужки працювати на земельній ділянці. Додавши до цього тренду ще й тенденцію до здорового харчування, корисні продукти та обробку ґрунту під невеличкі городи, отримуємо великий попит на якісні мінеральні добрива.

Мінеральні добрива – ряд неорганічних елементів, котрі містять усі необхідні елементи для живлення, розвитку та росту культур. Всі ці елементи являють собою різноманітні мінерали солей.

Саме цей тип добрив є найрозповсюдженішим та ефективним прийомом інтенсивного землеробства. Мінеральні добрива не лише підвищують якісні показники плодючості землі, а й покращують об’єм врожаю.

Так, цей метод дуже корисний та ефективний, попри це, потребує суворого дотримання норм використання та дозування. Пам’ятайте, що солі, та їх різновиди можуть негативно впливати, якщо не дотриматись інструкцій та дозування під час внесення добрива до землі. Надмірна кількість мінералів може заподіювати велику шкоду не тільки рослинам, а й ґрунту.

Типологія мінеральних добрив

 Індустрія сільського господарства має на озброєнні велику кількість різновидів добрив:

  • сухі;
  • рідкі;
  • комплексні;
  • односторонні.

Якщо підібрати правильні добрива, виміряти дозу та провести ряд процедур з підживлення, то рослини будуть не тільки міцними та здоровими, а й слабкі рослини отримають комплекс вітамінів, котрі покращать їх стан.

До речі, популярністю користуються саме рідкі види добрива. Вони добре проявили себе на невеликих фермерських ділянках та городах, садках.

Поділ добрив за типологією складуазотні добрива

Азотні

Це класична аміачна селітра та карбамід. Азот є важливим не тільки для рослин, а також людини. Він є основою повітря, котрим дихають люди. Навесні, можна чітко побачити дефіцит азоту. Головний маркер – уповільнений розвиток, бліде листя, слабкі пагони.

Рослини, котрі одразу реагують на нестачу азоту у ґрунті: яблуня, картопля, томати. А саме вони є  найрозповсюдженішими та найпопулярнішими культурами серед аграріїв України.

Селітра та карбамід не є всіма доступними добривами. Це лише група.

Також до неї входять:

Ця група добрив є найнебезпечнішою серед усіх, адже їх надлишок може призвести до шкідливої концентрації нітратів у рослинах та плодах. Тому краще придбати якісні варіанти добрива у перевірених виробників, котрі розроблять свою продукцію для різних культур, різної концентрації та  різного впливу. Наприклад, компанія «Флоровіт» для різних рослин розробила різні варіанти, котрі враховують особливості квітів. Кущів та овочевих культур.фосфорні добрива

Фосфорні

Ця група є більш універсальним вирішенням для ґрунту будь-якого типу. До складу таких добрив входить приблизно 20% фосфорного ангідриду.

До цієї групи відносяться: 

Головна функція фосфору – збагатити ґрунт білками. Ці добрива використовують під час сезону цвітіння. Завдяки фосфору та такій «допомозі», плоди будуть більші. Також, фосфорні добрива використовують у випадку, якщо квіти або плоди не з’являються.

Якщо починають з’являтись чорні листки на рослинах, це є головною ознакою нестачі фосфору у землі.

Калійні

Цей вид добрива використовують восени, під час перекопування землі. Це підживлення дуже добре підходить до таких культур, як картопля, буряк чи злаки. 

Калійні солі використовуються у багатьох агрокомплексах. Вноситься добриво навесні під ягідні рослини. Якщо обробка проходить вже восени, то добриво рівномірно наносить по всій площі перед тим, як проводяться орання. калійні добрива

Технологія роботи із добривами мінерального походження

При роботі із добривами потрібно дотримуватись не лише правил безпеки, але й інструкцій до них. Як було зазначено, неправильне використання може зашкодити не тільки рослинам, а й ґрунту взагалі. Тож наводимо невеликий список порад, котрі допоможуть зберегти врожай та здоров’я:

  1. Пам’ятайте, що мінеральні добрива не змішують з іншими засобами;
  2. Додають їх під час перекопування ґрунту на ділянці;
  3. Період використання: весна-літо;
  4. Зберігайте добрива в герметичних ємностях;
  5. Якщо добриво злежалось, треба використати сито, діаметром у 3-5 міліметрів.

В ідеалі, провести повноцінний аналіз ґрунту із ділянки: виявити концентрацію усіх елементів, котрі там є. Дослідження проводити лише у спеціалізованих лабораторіях. Так, це може бути незручно, але результат вас здивує. Адже добрива, котрі ідеально підібрані під тип та склад землі можуть робити дива. 

При внесенні розчину мінералів, в жодному разі не допускайте потрапляння на зелену частину рослин.

Час від часу треба міняти добрива. Так ви зробите землю більш насиченою, родючою, збагаченою мінералами.

Гранульовані види добрив вносять у землю лише під час осіннього перекопування ділянки.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід