Місячний календар садівника на серпень 2022 року

Місячний календар
садівника та городника
Серпень 2022
Дата Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду та городі

1 серпня

Зростаючий місяць у Діві

Хоча Діва – земний знак – це один із найбезплідніших періодів місячного циклу. У цей час не варто садити насіння та розсаду, пересаджувати овочеві та плодові рослини, тому що їх урожай не відповідатиме вашим очікуванням.

Однак доречно зайнятися впорядкуванням саду, перекопуванням грядок, обприскуванням рослин проти шкідників. Цей день сприятливий для посадки цибулинних квітів, заготівлі та прищеплення саджанців, посадки і пересадки квітів.

2 серпня

Зростаючий Місяць у Терезах

Місяць у Терезах – гарний час для роботи в саду. Знак Терези –- відноситься до стихії Повітря і управляється Венерою, яка славиться своєю високою плідністю. Місяць, перебуваючи в цьому знаку, дає рослинам стійкість до хвороб та різного роду шкідників. Добре висаджувати квіти, декоративні культури, рослини з дрібними квітами та плодами, кісточкові дерева та чагарники, коренеплоди та культурні рослини. Овочі, посаджені під знаком Терези, будуть відмінної якості. Хороші результати виходять при пересадці квітучих рослин – вони дуже швидко ростуть, дають більше квітконосів і мають прекрасний аромат. Місяць у цьому знаку позитивно впливає на підживлення, підгортання та мульчування рослин.

Цього дня продовжуємо впорядковувати сад, видаляємо засохлі рослини, обприскуємо проти шкідників. Рослини бажано не поливати. Можна посадити різноманітну зеленину.

3 серпня

Зростаючий Місяць у Терезах

Цього дня доцільно закласти коренеплоди на зберігання, формувати крони плодових дерев, заготовляти насіння. Можна посадити зеленину, зайнятися обробкою ґрунту, посадкою і пересадкою насіннєвих квітів.  

4 серпня

Зростаючий Місяць у Терезах

За місячним календарем, у цей день найкраще зайнятися посівом насіння зелених овочів, пересадкою лікарських рослин, заготівлею і прищепленням саджанців, посадкою зеленини.

5 серпня

Зростаючий Місяць у Скорпіоні

Місяць у Скорпіоні – досить продуктивний час для роботи в саду. Знак Скорпіон – відноситься до стихії води під контролем Марса, вважається вологим і родючим. Рослини, життя яких зародилося під знаком Скорпіона, виростають міцними і витривалими, добре плодоносять, а зібраний з них урожай можна використовувати як для зберігання і консервування, так і для заготівлі насіння.

У цей день рекомендовано садити листові овочі, зайнятися рихленням ґрунту і підгортанням, консервацією врожаю.

Гарний день для поливу рослин.

6 серпня

Зростаючий Місяць у Скорпіоні

Сіємо листові овочі і квіти, збираємо насіння, рихлимо землю, викопуємо і закладаємо на зберігання коренеплоди. Також можна зайнятися консервацією, садінням насіння зеленини, рихленням землі і підгортанням грядок. Гарний день для поливу.

7 серпня

Зростаючий Місяць у Стрільці

Місяць у Стрільці – нейтральний час для роботи в саду. Знак Стрілець належить до стихії Вогню і управляється Юпітером, який традиційно вважається сухим і безплідним. Рослини Стрільця вкрай сприйнятливі до механічних пошкоджень, тому будьте обережні при виконанні будь-яких робіт. Полив в цей період також небажаний. Цей знак сприятливий при посадці швидкозростаючих культур і в'юнких рослин. Ідеально підуть у ріст боби і хміль. Сприятлива робота з ґрунтом — оранка, розпушування, підгортання, прополка, а також обробка рослин і грунту стимуляторами росту і засобами боротьби зі шкідниками і хворобами. У серпні особливо активно проявляє себе борошниста роса. Видалення бур'янів і зайвих сходів значно підвищить родючість ґрунту. При старому місяці  у Стрільці варто збирати коренеплоди і лікарські рослини. Кімнатні квіти, пересаджені в ці дні, зацвітають швидше, але виростають ніжними і тендітними. Сприятливі дні для сушіння грибів і овочів, для заготівлі дров.

8 серпня

Зростаючий Місяць у Стрільці

Доцільно зайнятися збиранням врожаю: листових овочів та зернових культур. День сприятливий для посадки і пересадки цибулинних квітів, збирання врожаю фруктів, консервування врожаю.

9 серпня

Зростаючий Місяць у Козерозі

Місяць у Козерозі – нейтральний час для роботи в саду. Знак Козеріг належить до стихії Землі і управляється Сатурном, який традиційно вважається сухим і помірно родючим. Насіннєвий матеріал, зібраний в цей період, виходить дуже якісним і має відмінну схожість. Рослини, посіяні і посаджені в ці дні, довго сидять у землі, але проростають дружно. Мають міцне коріння, міцне стебло і підвищену стійкість до різних пошкоджень і хвороб, перепадів температур, посухи і морозів. Період сприятливий для посадки озимих овочів і коренеплодів. Чудовий час для підгодівлі, щеплення дерев і сінокосіння, підгортання і прополки — жоден бур'ян не виживе. Гарні дні для пересадки груш і слив, аґрусу і смородини. Посаджені в цей час дерева і кущі будуть довго плодоносити. У цей період стебла рослин активно набирають силу, а квіти стають особливо красивими. Також добре проріджувати рослини і викорчовувати пеньки, консервувати і закладати овочі на тривале зберігання. Вдалим вибором буде посадити базилік, кріп і щавель.

10 серпня

Зростаючий Місяць у Козерозі

Сіємо під зиму цибулю і кореневу петрушку, для отримання зелені – базилік, кріп і щавель. Вдалий день для збирання врожаю і його консервування.

11 серпня

Зростаючий Місяць у Водолії

Місяць у Водолії – не найсприятливіший час для робот в саду. Знак Водолій — відноситься до стихії Повітря і управляється Сатурном. Це самий безплідний знак, тому краще нічого не садити і не сіяти, оскільки насіння все одно не проросте, а розсада буде довго хворіти і в результаті може загинути. Період вдалий для боротьби зі шкідниками і хворобами, для скошування трави, обрізання дерев і кущів, розпушування ґрунту і підгортання картоплі. Прополка дуже ефективна: бур'яни довго не ростуть. Вологий серпень сприяє розвитку сірої гнилі, особливо на винограді.

12 серпня

Повний місяць

При повному Місяці не рекомендуються роботи з посадки, пересадки, обрізання, пасинкування рослин. Варто зайнятися боротьбою зі шкідниками, впорядкуванням ґрунту, збиранням врожаю, косінням трави. У серпні активізуються листокрутки і павутинні кліщі.

13 серпня

Старий місяць у Рибах

Місяць у Рибах – досить продуктивний час для роботи в саду. Знак Риби — відноситься до стихії Води під контролем Юпітера, вважається вологим і дуже родючим. Це дуже продуктивний знак. Дає рясний урожай, але його стійкість до шкідників і хвороб не на висоті, а насіння низької якості. Насіння рослин при Місяці в знаку Риб дає швидкі і дружні сходи, має хороше коріння, смачні плоди. Сприятливі дні для посадки і посадки всіх овочевих культур і ягідників, в першу малини, а також квітів. Успішна підготовка рослин до щеплень. Сприятливо удобрювати квіти, стригти і косити газони. Можна обрізати і садити плодові дерева і ягідні чагарники, сіяти зернові. Це сприятливий період для пересадки рослин - вони швидко приживаються. Винятком є цибулинні культури. У ці дні можна зайнятися варінням варення, солінням овочів, варінням вина і соку. Зрізані квіти для букетів будуть стояти довго. Добре збирати лікарські трави. А ось закладати озимі у дні Місяця в Рибах не рекомендується, тому що такі рослини дуже погано пристосовані до несприятливих погодних умов. Також не рекомендується обрізування дерев і кущів.

14 серпня

Старий місяць у Рибах

Збираємо фрукти для вин і наливок, сіємо кріп, базилік, салат і квіти, збираємо трави.

15 серпня

Старий місяць в Овні

Місяць в Овні — не дуже сприятливий час для роботи в саду. Знак Овна відноситься до стихії Вогню і управляється Марсом, який традиційно вважається сухим і безплідним. Рекомендується утриматися від посадки більшості рослин, в тому числі призначених для отримання насіння, тому що через їх швидке зростання стебло сильно витягується і не встигає правильно сформуватися. Полив вкрай небажаний, тому що рослини погано вбирають воду, коли місяць у цьому знаку. Хороший урожай дадуть всі швидкорослі рослини: цибуля, часник, кріп, петрушка, шпинат, буряк, спаржева квасоля і, як не дивно, помідор. Гарний час для оранки, розпушування, підгортання і заміни ґрунту в горщиках кімнатних рослин. Також рекомендуємо прополку, проріджування сходів і санітарну обрізку, видалення паростків і вусів у полуниці, прищипування і обробку рослин від шкідників і хвороб, особливо при старому Місяці.

У цей день також збираємо врожай огірків, томату, перців.

16 серпня

Старий місяць в Овні

Збираємо врожай овочів, зернових, Розпушуємо ґрунт, підживлюємо рослини.

17 серпня

Старий місяць у Тельці

Місяць у Тельці – сприятливий час для роботи в саду. Знак Телець — відноситься до стихії Землі і знаходиться під контролем Венери, тому традиційно вважається вологим і родючим знаком. Цей знак зодіаку є запорукою успіху у садівників і городників: можна садити будь-які рослини. У рослин, посіяних у цей час, дозріває великий урожай, плоди довго зберігаються. Рослини добре переносять перепади температур і мають підвищену зимостійкість, не бояться ніяких морозів, але насіння з них виходять неякісним і має погану схожість.. Успішним буде прищеплення, а також обрізування дерев і чагарників, що призведе до посиленого росту пагонів. Чудові дні для обробки землі. Від прополки краще утриматися. Зрізані в ці дні букети будуть радувати вас довго. Добре в цей період зайнятися прибиранням в саду і городі, прибрати опале листя, засохлі і хворі пагони. При старому Місяці можна закладати компостні купи.

18 серпня

Старий місяць у Тельці

Рекомендовано посадку і посів редису, кропу. Можна зайнятися консервуванням і солінням.

19 серпня

Старий місяць у Тельці/Близнюках

Місяць у Близнюках – не дуже сприятливий час для роботи на городі. Знак Близнюки відноситься до стихії Повітря, керується Меркурієм, і тому традиційно вважається сухим і безплідним знаком, але він більш родючий, ніж Водолій, Лев або Овен. Рослини, висаджені під цим знаком, здатні сформувати потужну кореневу систему, але при цьому вони будуть мати тонке нестійке стебло, а отримані плоди не мають яскраво вираженого смаку. Цей час добре підходить для видалення зайвих пагонів, прополки та обробки ґрунту. Боротьба зі шкідниками рослин (особливо на старому Місяці), розпочата в цей період, дасть відмінний результат. Згідно з місячним календарем, цей знак зодіаку сприятливо впливає на посадку рослин з вусами – полуниці, гороху і квасолі, огірків і баштанних культур, а також різних коренеплодів і чагарників (навесні). Гарний час для компостування та зрізання квітів. Але поливати в ці дні небажано.

Вранці можна посіяти зелені овочі, редис. Викопуємо цибулинні, обрізаємо сухі гілки і суничні вуса.

20 серпня

Старий місяць у Близнюках

Збирання врожаю коренеплодів і лікарських трав для зберігання.

21 серпня

Старий місяць у Близнюках

Збирання врожаю, обрізування вусів в’юнких рослин і зайвих пагонів.

22 серпня

Старий місяць у Раку

Місяць у Раку – найпродуктивніший час для роботи на городі. Знак Рак відноситься до стихії Води, керується Місяцем і вважається надзвичайно родючим. Сприятливий період для розвитку низькорослих рослин, які дають рясний урожай, плоди досить соковиті і смачні, але непридатні для тривалого зберігання. Ефективна посадка різноманітних салатів і однорічних квіткових культур. Усе посіяне в цей період сходить повільно, має добре розвинене коріння, але надземна частина стає крихкою і легко ламається. Сприятливий період для перекопування ґрунту, розпушування грядок і квітників, поливу і підживлення рослин мінеральними і органічними добривами, стрижки газонів і кущів. Місячний календар садівника з цим знаком зодіаку не рекомендує садити рослини, розмножувати кореневим методом через надлишок вологи, загнивання коренів і стебел. Не варто в цей час застосовувати пестициди для боротьби з бур'янами, хворобами і комахами — зараз плоди активно накопичують все, що потрапляє в них з вологою.

23 серпня

Старий місяць у Раку

Обробка овочів і фруктів для приготування і консервації соків. Підживлення рослин, боротьба зі шкідниками. Рекомендований день для поливу.

24 серпня

Старий місяць у Раку

Рекомендований день для поливу, внесення добрив. У разі потреби можна саджати і сіяти.

25 серпня

Старий місяць у Леві

Місяць у Леві – невдалий час для роботи в саду. Знак Лева належить до стихії Вогню і керується Сонцем, яке традиційно вважається сухим і безплідним. Це час творчих звершень і приємного проведення часу, а рослини в цей період відпочивають. За календарем садівника хорошим рішенням буде збирання і сушіння плодів, викопування цибулин і бульб, в тому числі картоплі, збір лікарських трав. Урожай, зібраний в ці дні, буде зберігатися довго. Період перебування Місяця в знаку Лева також підходить для посіву або облаштування газонів, обрізки сухих гілок у дерев і кущів. Зрізані квіти в букеті довго не в'януть. Період абсолютно не підходить для пересадки, поливу і підживлення  рослин, а прополку і видалення коренів потрібно проводити дуже обережно, щоб не пошкодити сусідні рослини. Скошена при Місяці в Леві трава буде рости дуже повільно, а підготовлені до посіву грядки довго не будуть покриватися бур'янами.

26 серпня

Старий місяць у Леві

Перекопування грядок, рихлення ґрунту, збирання насіння і лікарських трав.

27 серпня

Молодик

На молодий місяць рекомендується проводити лише ті роботи, які не потребують контакту з живими рослинами.

28 серпня

Зростаючий місяць у Діві

Садимо декоративні дерева і чагарники, пересаджуємо багаторічні квіти.  

29 серпня

Зростаючий місяць у Діві

За місячним календарем садівника, цей день якнайкраще підходить для посадки декоративних кущів, підживлення рослин.

30 серпня

Зростаючий місяць у Терезах

Цього дня пересаджуємо цибулинні квіти, закладаємо коренеплоди на зберігання.

31 серпня

Зростаючий місяць у Терезах

Цей день підійде для посадки цибулинних квітів, формування крон дерев, внесення добрив.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід