Місячний календар садівника - Травень 2020

Місячний календар
садівника та городника
Травень
Дата Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду та городі
1 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка чагарників і дерев. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби зі шкідниками.
2 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується садити й пересаджувати овочі, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покос сповільнить зростання трав.
3 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується садити й пересаджувати овочі, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покос сповільнить зростання трав.
4 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективні полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
5 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективні полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
6 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективні щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування грунту.
7 травня Повний Місяць 13:45 Не рекомендуються посіви і посадки.
8 травня Спадаючий Місяць Рекомендується бути обережніше при будь-яких садово-городніх роботах. Культивація, прополка, знищення шкідників.
9 травня Спадаючий Місяць Рекомендується бути обережніше при будь-яких садово-городніх роботах. Культивація, прополка, знищення шкідників.
10 травня Спадаючий Місяць Не рекомендується пересадка квітів. Час сприятливий для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування, внесення добрив, обрізка і щеплення дерев.
11 травня Спадаючий Місяць Не рекомендується пересадка квітів. Час сприятливий для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування, внесення добрив, обрізка і щеплення дерев.
12 травня Спадаючий Місяць Не рекомендується пересадка квітів. Час сприятливий для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування, внесення добрив, обрізка і щеплення дерев.
13 травня Спадаючий Місяць Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується збирати коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.
14 травня Остання чверть 17:03 Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується збирати коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.
15 травня Спадаючий Місяць Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.
16 травня Спадаючий Місяць Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.
17 травня Спадаючий Місяць Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.
18 травня Спадаючий Місяць Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується обрізка дерев і кущів, підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
19 травня Спадаючий Місяць Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується обрізка дерев і кущів, підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
20 травня Спадаючий Місяць Рекомендується посадка всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і чагарників.
21 травня Спадаючий Місяць Рекомендується посадка всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і чагарників.
22 травня Молодий Місяць 20:39 Не рекомендуються посіви і посадки.
23 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка бобових і витких рослин (витка троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування і обкурювання).
24 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка бобових і витких рослин (витка троянда, суниця, виноград). Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування і обкурювання).
25 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше - високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів).
26 травня Зростаючий Місяць Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше - високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів).
27 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби з шкідниками, заготівлі лікарських трав.
28 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби з шкідниками, заготівлі лікарських трав.
29 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, для боротьби з шкідниками, заготівлі лікарських трав.
30 травня Перша Чверть 6:30 Не рекомендується садити й пересаджувати овочі, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покос сповільнить зростання трав.
31 травня Зростаючий Місяць Не рекомендується садити й пересаджувати овочі, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покос сповільнить зростання трав.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід