Моспілан: що це, як використовується, як відрізнити підробку

Кожен городник знає, що посіяти насіння або висадити розсаду - це тільки пів справи. Важливо зберегти майбутній урожай і не дати шкідливому організму його знищити. Для захисту культур  від шкідників використовують інсектициди. 

Моспілан - це новітній системний інсектицид контактно-кишкової дії. Був створений в 1989 р. японським виробником «Nippon Soda Co, Ltd». Принципи цієї компанії, що спеціалізується на виробництві сільськогосподарської хімії - це упор на виготовленні екологічно чистої продукції на основі сучасних високих технологій. В Україні препарат Моспілан зареєстрований в 2000 році. Він успішно використовується в 117 країнах світу проти широкого спектру шкідників на різних культурах.

Механізм дії препарату

Діючою речовиною Моспілану є ацетаміприд 200 г / кг, що відноситься до групи неонікотиноїдів. Він викликає у комахи високе нервове збудження, блокує передачу нервового імпульсу, що призводить до паралічу і смерті.

Його відмінними властивостями є:

 • хороша розчинність в воді;
 • висока трансламінарна і системна дія - речовина відмінно проникає в судинну систему рослини, роблячи всі її частини отруйними для шкідників;
 • вибірковість - речовина добре взаємодіє з рецепторами комах, а з рецепторами ссавців погано, тому токсичність його для хребетних помірна;
 • стійкість до впливу світла, низький ступінь летючості, помірна стійкість у навколишньому середовищі.

Моспілан ефективно впливає на наступних шкідників:

 • рівнокрилих - білокрилка, попелиці, червець, щитівки;
 • твердокрилих - довгоносики,  колорадські жуки та інші;
 • лускокрилих - плодожерки, совки, молі та ін.

Інсектицид Моспілан застосовується для захисту найрізноманітніших культур:

 • бобові - горох, квасоля, соя;
 • овочі - картопля, баклажан, капуста, перець, томат огірки, салат, цибуля, селера, буряк, кукурудза та ін.;
 • зернові;
 • баштанні - кавун, диня;
 • соняшник, ріпак;
 • садові рослини, ягідники, зерняткові, кісточкові.

Моспилан є альтернативою популярному інсектициду Актара. Коштує він дешевше, а ефективність його така ж. Доцільно чергувати препарати з різними діючими речовинами, що виключає ймовірність звикання.

Переваги використання

Принцип дії Моспілану оновлений, саме тому у шкідників відсутній механізм адаптації до нього.  Препарат проявляє високу ефективність при нормальних і підвищених температур середовища. Фітотоксичності немає. Результат впливу можна помітити вже через годину після використання. Помітна судомна активність комах, личинки не утримуються на листках і падають. Після доби всі шкідники гинуть. Знищуюча дія на комах, личинок, яйця, триває до 2-3 тижнів. Застосовувати Моспілан можна у відкритому і закритому ґрунті.

Препарат відрізняється високою сумісністю з практично будь-якими пестицидами в бакових сумішах, крім сильно лужних. Він добре і довго зберігається, коливання температур не робить на нього негативного впливу. Безпечний для комах-запилювачів - бджіл і джмелів.

Як розводити і використовувати, добові норми витрат

Для проведення обробки необхідно правильно розрахувати кількість препарату, розчинити його в чистій воді і перемішати до розчинення. Робочий розчин краще використовувати безпосередньо в день приготування. При зберіганні ефективність його істотно знижується.

Норми внесення препарату в період вегетації рослин відповідно до інструкції з розрахунку на 1 сотку:

 • картопля - 2,5 г на 5 л води;
 • ріпак ярий та озимий - 1,0-1,2 г на 5 л води;
 • томати, огірки - 2,5 г на 5 л води;
 • буряк столовий і цукровий - 2,5 г на 5 л води;
 • пшениця озима - 1,0-1,2 г на 5 л води;
 • яблуня - 1,5-2,0 г на 5 л води.

Обробку проводять при температурі середовища не вище +25 С і при відсутності вітру. Зазвичай це вранці або ввечері. Під час обприскування необхідно намагатися рівномірно покривати листя і стебла рослин.

Безпека застосування Моспілан

У документації, яка визначає застосування Моспілан в Європі, дозволено його застосування в період масового цвітіння плодових садів і полів рапсу. Дуже приємно те, що він малотоксичний для запилювачів.

Як відрізнити підробку

Важливо купувати тільки оригінальний препарат. Тільки тоді можна бути впевненим в його абсолютної ефективності і безпеки. Слід пам'ятати, що упаковок в 1 кг і 100 г не існує. Моспілан реалізується в упаковці 50 г і 400 г (2х200 г). Моспілан ПРО (1 л) - це вдосконалена формула інсектициду. Вона дозволяє проводити обробку без додаткового використання прилипачів. Ефективність також підвищилася - можливе використання авіаобприскування. У нашому інтернет-магазині можна купити тільки оригінальний запатентований Моспілан, який гарантовано вбереже ваш урожай від комах і не заподіє шкоди. Це якісний японський препарат, який має багато переваг.

Товари зі статті
214грн
Виробник
Summit Agro (Японія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Баклажан, Виноград, Картопля, Слива, Груша, Персик, Томат
Для захисту від
колорадський жук, попелиця, міль, плодожерка, листовійка, трипси
51грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Баклажан, Картопля, Груша, Капуста, Томат, Перець
Для захисту від
колорадський жук, попелиці, цикадки, грунтові шкідники, хрестоцвіті блішки, яблуневий квіткоїд, яблуневий плодовий пильщик, брунькові довгоносики
1 980грн
Немає в наявност
Виробник
Summit Agro (Японія)
Культури
Ріпак
Для захисту від
Ріпаковий квіткоїд, прихованохоботник, попелиці, капустяний стручковий комарик, ріпаковий білан, капустяна совка, ріпаковий пильщик

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід