Моспілан: що це, як використовується, як відрізнити підробку

Кожен городник знає, що посіяти насіння або висадити розсаду - це тільки пів справи. Важливо зберегти майбутній урожай і не дати шкідливому організму його знищити. Для захисту культур  від шкідників використовують інсектициди. 

Моспілан - це новітній системний інсектицид контактно-кишкової дії. Був створений в 1989 р. японським виробником «Nippon Soda Co, Ltd». Принципи цієї компанії, що спеціалізується на виробництві сільськогосподарської хімії - це упор на виготовленні екологічно чистої продукції на основі сучасних високих технологій. В Україні препарат Моспілан зареєстрований в 2000 році. Він успішно використовується в 117 країнах світу проти широкого спектру шкідників на різних культурах.

Механізм дії препарату

Діючою речовиною Моспілану є ацетаміприд 200 г / кг, що відноситься до групи неонікотиноїдів. Він викликає у комахи високе нервове збудження, блокує передачу нервового імпульсу, що призводить до паралічу і смерті.

Його відмінними властивостями є:

 • хороша розчинність в воді;
 • висока трансламінарна і системна дія - речовина відмінно проникає в судинну систему рослини, роблячи всі її частини отруйними для шкідників;
 • вибірковість - речовина добре взаємодіє з рецепторами комах, а з рецепторами ссавців погано, тому токсичність його для хребетних помірна;
 • стійкість до впливу світла, низький ступінь летючості, помірна стійкість у навколишньому середовищі.

Моспілан ефективно впливає на наступних шкідників:

 • рівнокрилих - білокрилка, попелиці, червець, щитівки;
 • твердокрилих - довгоносики,  колорадські жуки та інші;
 • лускокрилих - плодожерки, совки, молі та ін.

Інсектицид Моспілан застосовується для захисту найрізноманітніших культур:

 • бобові - горох, квасоля, соя;
 • овочі - картопля, баклажан, капуста, перець, томат огірки, салат, цибуля, селера, буряк, кукурудза та ін.;
 • зернові;
 • баштанні - кавун, диня;
 • соняшник, ріпак;
 • садові рослини, ягідники, зерняткові, кісточкові.

Моспилан є альтернативою популярному інсектициду Актара. Коштує він дешевше, а ефективність його така ж. Доцільно чергувати препарати з різними діючими речовинами, що виключає ймовірність звикання.

Переваги використання

Принцип дії Моспілану оновлений, саме тому у шкідників відсутній механізм адаптації до нього.  Препарат проявляє високу ефективність при нормальних і підвищених температур середовища. Фітотоксичності немає. Результат впливу можна помітити вже через годину після використання. Помітна судомна активність комах, личинки не утримуються на листках і падають. Після доби всі шкідники гинуть. Знищуюча дія на комах, личинок, яйця, триває до 2-3 тижнів. Застосовувати Моспілан можна у відкритому і закритому ґрунті.

Препарат відрізняється високою сумісністю з практично будь-якими пестицидами в бакових сумішах, крім сильно лужних. Він добре і довго зберігається, коливання температур не робить на нього негативного впливу. Безпечний для комах-запилювачів - бджіл і джмелів.

Як розводити і використовувати, добові норми витрат

Для проведення обробки необхідно правильно розрахувати кількість препарату, розчинити його в чистій воді і перемішати до розчинення. Робочий розчин краще використовувати безпосередньо в день приготування. При зберіганні ефективність його істотно знижується.

Норми внесення препарату в період вегетації рослин відповідно до інструкції з розрахунку на 1 сотку:

 • картопля - 2,5 г на 5 л води;
 • ріпак ярий та озимий - 1,0-1,2 г на 5 л води;
 • томати, огірки - 2,5 г на 5 л води;
 • буряк столовий і цукровий - 2,5 г на 5 л води;
 • пшениця озима - 1,0-1,2 г на 5 л води;
 • яблуня - 1,5-2,0 г на 5 л води.

Обробку проводять при температурі середовища не вище +25 С і при відсутності вітру. Зазвичай це вранці або ввечері. Під час обприскування необхідно намагатися рівномірно покривати листя і стебла рослин.

Безпека застосування Моспілан

У документації, яка визначає застосування Моспілан в Європі, дозволено його застосування в період масового цвітіння плодових садів і полів рапсу. Дуже приємно те, що він малотоксичний для запилювачів.

Як відрізнити підробку

Важливо купувати тільки оригінальний препарат. Тільки тоді можна бути впевненим в його абсолютної ефективності і безпеки. Слід пам'ятати, що упаковок в 1 кг і 100 г не існує. Моспілан реалізується в упаковці 50 г і 400 г (2х200 г). Моспілан ПРО (1 л) - це вдосконалена формула інсектициду. Вона дозволяє проводити обробку без додаткового використання прилипачів. Ефективність також підвищилася - можливе використання авіаобприскування. У нашому інтернет-магазині можна купити тільки оригінальний запатентований Моспілан, який гарантовано вбереже ваш урожай від комах і не заподіє шкоди. Це якісний японський препарат, який має багато переваг.

Товари зі статті
1 980грн
Немає в наявності
Спосіб дії
контактно-кишковий
Діюча речовина
Виробник
Культури

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід