Мульча для городу: які матеріали використовують

порадиМульча - це спеціальний матеріал, яким накривають грунт для захисту і поліпшення хімічних властивостей городньої культури. Її використання дозволяє зберегти і зміцнити здоров'я різних рослин.

Переваги використання мульчі

Мульчування має багато переваг, до основних з яких можна віднести:

 • збереження води в грунті і поліпшення її вбирання в землю;
 • зниження кількості бур'янів в саду;
 • додатковий захист рослин від різних патогенних мікроорганізмів, що знаходяться в грунті;
 • запобігання перегріву, промерзання або ерозії грунту;
 • підвищення пухкості грунту;
 • поліпшення зовнішнього вигляду городу.

Своєчасно замульчовані культурні рослини утворюють велику кількість додаткових коренів, що сприяє збільшенню їх врожайності.

Яка буває мульчамульча біля куща

Мульча може бути органічною та неорганічною. До органічної мульчі відносяться листя, тирса, тріска, хвоя, папір і т.д. Вона відрізняється економічністю, зручністю і доречністю. Її можна використовувати як на овочевих грядках, так і на квіткових клумбах (без будь-яких обмежень). Згодом органічний матеріал перегниває, привносячи в землю корисні речовини і покращуючи її кислотність. Неорганічна мульча представлена ​​пластиком, торфом, плівками, камінням, гравієм, гумою. Вона має переважно декоративне призначення, хоча здатна захистити рослини від гниття або забруднення.

Найпопулярніші матеріали для мульчування

Сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість мульчуючих матеріалів. Найбільш популярними з них є:

 1. Садова земля - ​​це найбільш популярний матеріал для мульчування.
 2. Перегній. Він не тільки захищає ґрунт, але і забезпечує її корисними речовинами.
 3. Торф - екологічно безпечний матеріал, який не вимагає частої заміни.
 4. Компост - високопоживна мульча, яка готується з рослинних залишків, соломи, побутових відходів, тирси, листя, гною (в невеликих кількостях). Для швидкого дозрівання цього матеріалу можуть використовуватися спеціальні біо-деструктори.
 5. Солома - найбільш дешевий і доступний матеріал. Вона прекрасно відображає ультрафіолетові промені, перешкоджає випаровуванню рідини з землі і стримує ріст бур'янів.
 6. Тирса - мульча, добре захищає від бур'янів, патогенних мікроорганізмів і слимаків. Матеріал довго зберігає вологу і добре регулює температуру грунтів.
 7. Листя - мульчуючий матеріал з високим поживним потенціалом.агроволокно на полуниці
 8. Свіжоскошена або висохла трава. Вона використовується для збагачення грунту азотом та іншими поживними речовинами.
 9. Хвоя - матеріал, що володіє унікальними повітро-і водонепроникними властивостями.
 10. Деревна кора. Велику кору (9-20 см) використовують для декорування майданчиків і кущів, а дрібну або середню застосовують для мульчування пристовбурних кіл або квітників. При цьому досвідчені городники рекомендують накривати посадки корою різного розміру, щоб мульчування проходило повільно і природно.
 11. Тирса - каучукова мульча, зроблена з перероблених автомобільних покришок. Вона прекрасно проводить воду, не вимагає спеціального догляду, не ковзає навіть при намоканні і легко забирається.
 12. Агроволокно (спанбонд, агроспан) - суцільний матеріал, схожий на плівку, але при цьому здатний пропускати повітря і вологу (навіть під час сильного дощу на ньому не залишається калюж: рідина швидко вбирається в землю).
 13. Агротканина - мульча, зроблена з поліпропіленових ниток. Вона моментально зупиняє ріст бур'янів і знищує шкідників.
 14. Геотекстиль або геоткань - неткані матеріали, зроблені з синтетики і мінеральної сировини. Вони характеризуються високим ступенем екологічності, витримують всілякі механічні пошкодження (проколювання або розриви) і відрізняються високою стійкістю до підвищеної кислотності грунту і нагрівання під сонячними променями.
 15. Мох сфагнум - це мульчуючий матеріал, який регулює вологість і кислотність грунту, захищаючи зону навколо стовбура або стебла від шкідників.
 16. Яєчна шкаралупа. Вона має лужну реакцію і використовується на кислих грунтах. Також шкаралупа насичує грунт кальцієм і захищає посадки від равликів і слимаків.
 17. Очищення картоплі або картопляне лушпиння. Така мульча багата крохмалем і калієм, завдяки чому не тільки вкриває, а й насичує грунт.
 18. Дрібно посічена азотовмісна зелень (живокіст, квасоля, конюшина, деревій, папороть, кропива). Вона насичує грунт азотом та іншими мікроелементами, виконуючи роль добрива.полуниця вкрита соломою

Як вибрати мульчу для грядок і квітників

При виборі мульчі необхідно враховувати тип місця, для якого цей матеріал купується:

 • для мульчування грядок найкраще підходять хвойні голки, тирса, скошена трава і солома;
 • доріжки між грядками слід засипати гравієм, гранітною крихтою і дрібними камінчиками;
 • квітники рекомендується мульчувати тріскою, корою і торфом;
 • пристовбурні круги дерев закривають за допомогою великих трісок, кори та листя.

При цьому агроволокно, агротканина, гній і компост можна використовувати для мульчування і грядок, і квітників.

Коли проводять мульчування грунтів

Мульчування проводять в 2 етапи. Спочатку мульчу на землю викладають навесні для збереження вологи, боротьби з бур'янами травами і шкідниками, захисту кореневої системи від пересушування. Другий етап мульчування доводиться на пізню осінь. Його метою є захист коренів від сильних морозів і переохолодження. Процедура проводиться щороку і один раз в декілька років. Її періодичність залежить від типу використовуваного матеріалу, виду рослинних культур і площі грядок (клумб).опале листя на городі

Як правильно мульчувати грунт

Мульчування землі в городі проводиться за такими правилами:

 • мульча кладеться тільки на сухий грунт;
 • перед укладанням матеріалу необхідно прибрати всі бур'яни і ретельно розпушити всю землю;
 • мульчу не варто утрамбовувати (вона повинна лежати пухким, рівним і однаковим скрізь по товщині шаром);
 • важкі грунту можна накривати шаром товщі 3-5 см.

Мульчування захищає рослини від посухи, замерзання і інфікування. Процедура сприяє активному росту і збільшення врожайності городніх культур, тому вона користується великою популярністю як у садівників-любителів, так і у досвідчених хліборобів.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід