Необхідне добриво для троянд: мінеральне і органічне

порадиРясне, тривале цвітіння троянд неможливе без повноцінного підживлення. Адже рослини швидко виснажують грунт, споживаючи потрібні для росту речовини. Збалансовані склади допоможуть запобігти «голодування» кущів і їх слабку вегетацію, знижують ризик грибкових хвороб, сприяють легкій зимівлі. Якими мінеральними і органічними добривами слід підживлювати троянди?

Мінеральні добрива для троянд

Мінеральні добрива - це концентровані хімічні склади, що містять всі необхідні для рослин речовини в певних пропорціях.

Удобрювати троянди можна будь-якими універсальними складами - суперфосфатом, сульфатом калію, сечовиною та ін. Однак важливо правильно, збалансовано внести їх. В іншому випадку рослини можуть відмовитися від цвітіння або слабо рости.

Добре зарекомендували себе добрива:добриво в руці

 • Плантафол Еліт - ефективне добриво, яке містить всі необхідні мікро- та макроелементи, необхідні для повноцінного росту і рясного цвітіння троянд. Підживлення абсолютно нетоксичне, швидко засвоюється рослинами.
 • Біопон для троянд - збалансоване мінеральне добриво, яке відрізняється високим вмістом корисних елементів. Рослини стають стійкішими до морозів, добре ростуть, дають великі квіти насиченого відтінку.
 • Флоровіт для троянд - мінеральне комплексне добриво, що містить не тільки основні елементи (азот, фосфор і калій), але і мікроелементи, важливі для правильного розвитку кущів.
 • Новоферт для троянд - водорозчинне мінеральне добриво, яке стимулює розвиток троянд і підвищує їх стійкість до хвороб і несприятливих умов.
 • Майстер для троянд і квітучих рослин (весна-літо) - унікальне підживлення для квітів, що містить всі необхідні компоненти для вегетації і цвітіння культур. Добриво робить троянди більш стійкими до стресів, стимулює цвітіння і вегетацію.
 • Майстер для троянд і квітучих рослин (осінь) - збалансоване мінеральне добриво, призначене для осіннього внесення під рослини. Воно сприяє визріванню пагонів, накопичення сил для гарної зимівлі троянд.

Для підживлення троянд підійдуть і універсальні добрива, а також призначені для квітучих рослин. Однак спеціальні добрива для троянд мають більш відповідний для культури склад, завдяки чому кущі краще ростуть, триваліше і рясніше цвітуть, добре переносять зими.

Органічні добрива для трояндорганічне добриво

Органічні добрива на основі рослинних залишків не тільки стимулюють ріст рослин, але і покращують структуру ґрунту. Ви можете вносити під троянди бананову шкірку, лушпиння цибулі, яєчну шкаралупу, кавову гущу або використану заварку.

Краще органічне добриво для троянд:

 • Гній. Свіжий гній під троянди вносити не можна, однак прілим сміливо можна удобрювати культуру навесні.
 • Компост. Його використовують для підживлення навесні, а також для мульчування кущів.
 • Біогумус. Натуральне добриво покращує родючість грунту та її структуру.
 • Пташиний послід. Концентроване добриво слід сильно розводити водою, щоб не попалити коріння рослин. Зручно використовувати добриво в гранульованому вигляді, наприклад, готове добриво Курник.

Добре відгукуються троянди на внесення трав'яних настоїв, золи та іншої органіки. Вносити органічні сполуки краще навесні, оскільки в їх складі переважає азот.

Коли і чим підживлювати троянди

Органічні і мінеральні добрива для троянд необхідні з моменту висадки саджанців. Їх додають в посадкову яму за 3-4 тижні до посадки рослин. До садової землі можна додати 3-5 кг перепрілого гною, верховий торф, готовий компост, річковий пісок. Додають в суміш і мінеральні склади в дозуваннях, зазначених в інструкції по застосуванню - зазвичай це 30-40 г добрива.обприскування троянд

Цього поживного субстрату досить рослинам для повноцінного розвитку в перший рік життя. Але вже з другого року кущі троянд зажадають декількох підживлень за сезон.

Весна

Після сходу снігу і обрізки кущів можна внести під кущі добрива. Вносять їх під перекопування, щоб розпушити землю і доставити речовини ближче до коріння рослини.

У весняному підживлення повинні переважати азот: він потрібен для активного зростання.

Дорослій рослині досить:

Можна замінити мінеральні добрива одним, якщо використовувати готові суміші для троянд. Завдяки внесеним підживлення рослини швидко нарощують вегетативну масу, добре кущаться.

Добриво рівномірно розподіляють по добре зволоженому грунту і закладають, знову поливають.

Літорожеві троянди

Весняного підживлення досить для зростання зеленої маси, однак з появою бутонів троянди потребують зовсім інші добрива. Влітку квітучі троянди підживлюють не рідше 3 разів, чергуючи листові і кореневі внесення.

На етапі бутонізації під троянди вносять спеціальні добрива для троянд в необхідній кількості або складають живильну суміш самостійно:

 • 30 г суперфосфату;
 • 15 г аміачної селітри;
 • 12 г калійної солі;
 • розчином курячого посліду або гною.

Таке підживлення сприяє пишному і тривалому цвітінню, підвищує декоративність куща. Квітки ростуть більшими, мають насичений колір, рівну форму. Після закінчення першого цвітіння рослини відпочивають, набираються сил для повторної бутонізації.

В цей час знову вносять підживлення з переважанням фосфору і калію:

Повторна підгодівля стимулює ріст куща, утворення множинних бічних пагонів і бутонів.

Осінькущ троянди

Після закінчення цвітіння рослина слабшає, оскільки витрачає дуже багато поживних речовин. Заповнити дефіцит і підготувати троянди до зими допоможе осіннє підживлення з переважанням калію і фосфору.

Добриво бажано вносити під корінь в рідкому вигляді, додаючи на 10 л води:

Позитивно позначається на імунітеті рослини спеціальні осінні добрива для троянд. Не можна вносити перед зимівлею азотовміщуючі добрива: вони викличуть нову хвилю зростання пагонів, які не встигнуть визріти до зими і неодмінно вимерзнуть.

Перед заморозками троянди додатково мульчують торфом або компостом.

Щоб троянди виглядали шикарно, необхідно забезпечити їх необхідним підживленням. Слід чергувати мінеральні та органічні добрива, використовувати спеціальні склади для культури, щоб насолоджуватися довгим і барвистим цвітінням королеви саду.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід