Обробка картоплі до посадки - навіщо це треба, як це працює, що робити після

Застосування засобів захисту рослин і стимулювання їх зростання дозволяє не тільки зберегти, а й примножити майбутній урожай. Особливо важливо проводити обробку картоплі. Протягом всього сезону підземна і надземна частина рослини піддається нападу хвороб і шкідників. Як правильно обробляти бульби картоплі до посадки?

Навіщо потрібно обробляти картоплю перед посадкою

Сучасні протруйники - надійні, ефективні засоби, що дозволяють на довгий період захистити посадки картоплі. Протруювання бульб перед посадкою дозволяє позбутися від подальших обробок рослин в період вегетації.

Обробка посадкового матеріалу виконує кілька функцій:

 1. Запобігає зараженню грибками і бактеріями.
 2. Захищає картоплю від безлічі комах-шкідників.
 3. Підвищує імунні сили рослин.
 4. Стимулює активне зростання бульб після посадки.

Завдяки цьому врожайність обробленої картоплі підвищується в рази.

Від хвороб

Часта причина відсутності врожаю картоплі - хвороби, які здатні погубити бульби ще на самому початку вегетації. Джерелом можуть послужити як грибки і бактерії, так і віруси.

Часті хвороби картоплі:

 • фітофтороз;
 • парша;
 • безліч видів гнилей;
 • різновиди вірусної мозаїки.

Лікування захворювань після їх появи пов'язано з труднощами. Необхідно провести кілька обробок препаратами, вичікуючи встановлений інтервал. Часто уражені хворобами рослини знищують, щоб не допустити подальшого інфікування посадок.

Передпосадкова обробка фунгіцидами дозволяє запобігти ураженню не тільки висадженої бульби, а й вже вегетуючих рослин.

Від шкідників

Шкідники - не менш небезпечні, ніж хвороби. Листогризучі (колорадський жук, блішки) знищують надземну частину картоплі, а також попелиці (сисні шкідники) висмоктують сік,  послаблюючи рослину. Рослина витрачає більшу частину поживних речовин, в результаті чого врожайність різко знижується.

Не менш небезпечні грунтові шкідники - хрущі, дротяники, капустянки. Вони пошкоджують нові бульби, знижуючи їх товарність.

Якщо боротьбу з листогризучих шкідниками можна вести інсектицидами протягом сезону, то контролювати чисельність грунтових комах можливо протруйниками. Одноразова обробка бульб протруйниками до посадки дозволяє скоротити час і кошти, що витрачаються на боротьбу з комахами і хворобами.

Для підвищення врожайності

Підвищення врожайності обробленого картоплі відбувається не тільки за рахунок запобігання псуванню товарних бульб шкідниками і хворобами. Підвищуються імунітет рослини: поживні речовини витрачаються виключно на отримання врожаю.

Важливу роль відіграє стимулювання активного проростання посадкового матеріалу. Швидке укорінення і ранній початок вегетації дозволяють отримати більшу кількість дозрілих великих картоплин.

Які препарати використовуються

Незважаючи на те, що препарати для обробки бульб відносяться до токсичних, застосування їх абсолютно безпечно для майбутнього врожаю. Речовини, що потрапили в картоплю, потрапляють в стебла і листя, захищаючи рослину. Однак через певний час хімічні сполуки розпадаються.

Період захисної дії протруйників - час дії токсичних речовин з моменту потрапляння на бульбу і до їх розпаду.

Залежно від цілей використання препарати поділяються на: інсектицидної дії (захищають від шкідників), та фунгіцидної (захищають від хвороб).

Особливо вигідні і ефективні комбіновані препарати, що включають інсектицидні і фунгіцидні компоненти одночасно. Такі речовини дозволяють скоротити кількість обробок посадкового матеріалу.

Серед ефективних протруйників посадкового матеріалу картоплі:

 • Престиж - популярний протруйник, що включає інсектицидні, фунгіцидні, та стимулюючі компоненти;
 • Тексіо Велум - чудовий препарат, який має потрійну дію на бульби: захист від шкідників, запобігання поширенню грибків і бактерій, стимуляція росту бульб;
 • Матадор - надійний контактно-кишковий інсектицид, який захистить бульби від ґрунтових шкідників;
 • Антихрущ - контактно-системний інсектоакарицид, що знищує ряд ґрунтових, листогризучих шкідників і кліщів;
 • Селест Топ - комбінований препарат, що включає в себе фунгіцид і інсектицид, для контролю шкідників і хвороб на картоплі;
 • Джанго - незамінний засіб, що має як фунгіцидну, так і інсектицидну дію, прискорює проростання бульб;
 • Люкс Максі - інсектицид комплексної дії;
 • Тирана - комбінований засіб інсектицидно-фунгіцидної дії, що дозволяє надійно захистити рослину;
 • Еместо Квантум - протруйник широкого спектру дії: запобіжить ураження бульб хворобами і шкідниками.

Всі препарати випускаються в декількох варіантах: великі обсяги призначені для великих господарств, а малі - для дачних ділянок. Дозування для приготування робочого розчину кожного засобу різні, що вказані на упаковці. Крім того, відрізняється період захисної дії протруйників.

У складі деяких препаратів містяться речовини, що стимулюють ріст бульб після посадки. Однак при їх відсутності можна використовувати будь-який наявний стимулятор (Епін, Циркон) або водні розчини мінеральних добрив.

Застосування препаратів для обробки картоплі перед посадкою вимагає від садівника особливої ​​уважності, акуратності, точності в дозуваннях. Отримати консультацію про препарати, їх склад та властивості можна у менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони професійно підберуть для вас засіб в залежності від поставлених цілей.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід