Оформлення клумби

порадиКожен садівник прагне максимально ефективно використовувати дачну ділянку. На невеликій площі потрібно розмістити сад, город, поставити теплицю. Але на будь-якій ділянці повинен бути куточок для душі, прикрашений квітами. Як правильно оформити клумбу?

З чого почати оформлення клумби

Оформлення квітника або клумби - довгий, багатоступінчастий процес. Від правильності проведення кожного етапу безпосередньо залежатиме зовнішній вигляд квіткової грядки.

Порядок підготовки до розбивки квітника:

 1. Першим етапом підготовчих робіт стає підготовка грунту для майбутніх посадок. Її розпушують або перекопують, вносять достатню кількість добрив. Без належного живлення цвітіння рослин не буде повним і пишним. Знищують всі бур'яни, випалюючи їх з коренем.
 2. Перед початком розбивки квітника слід оцінити його розташування. Тінисте це місце або сонячне, вологе або сухе - все це згодом вплине на підбір рослин для клумби.
 3. Точно визначають розміри засаджуваної ділянки. Чим більше майбутній квітник - тим більший простір для фантазії можна проявити в процесі робіт.
 4. Малюють схему майбутнього квітника. Вона повинна представляти клумбу в мініатюрі. На отриманому малюнку методом підбору, проб і помилок визначають склад рослинності в квітнику.

Важливо враховувати не первинні розміри квіткової розсади, а перспективні, які рослина досягне на піку своєї декоративності. В іншому випадку квіти швидко розростаються, почнуть заважати один одному, конкурувати за світло і живлення.

Якщо планується посадка багаторічних на клумбу, то в перші роки можна заповнити відстань між культурами однорічними рослинами. Згодом багаторічні розростаються і заповнюють вільний простір.

Як оформити клумбубілий забор

При оформленні клумби визначають її стилістику, призначення. Слідування принципам облаштування квітника можна уникнути поширених помилок і, як наслідок, дисгармонії в посадках.

Поради з облаштування клумби:

 • Якщо під квіти залишена велика площа, то краще цікаво обіграти її, розділивши на кілька маленьких квітників. Це полегшить догляд і дасть можливість оформити невеликі ділянки в різних варіантах.
 • Слід дотримуватися рядності. На перший план висаджують низькорослі рослини, на задній план - більш високі. Однак якщо клумба розташована на газоні або на іншій відкритій ділянці, рослини обмежують по висоті так, щоб можна було оцінити красу всього квітника.
 • При розбивці клумби на газоні не слід старатися з огорожами. Максимально природно квіткові культури виглядають на тлі смарагдово-зеленої трави. Для поділу трави і посадок можна використовувати пластикову стрічку. Її вкопують по периметру клумби.
 • Близьке розташування рослин на клумбі набагато гірше, ніж далеке. Згодом квіти почнуть конкурувати один з одним. Їх зростання зупиниться, пагони стануть витягуватися, а цвітіння не буде таким пишним. Крім того, в загущених посадках ризик розвитку захворювань набагато вище.

Клумба буде максимально декоративно не тільки завдяки правильному підбору рослин, але і грамотному догляду за ними.

Чим оформити клумбу

Розбиваючи клумбу, можна по-різному компонувати рослини один з одним або використовувати посадки з однієї рослини. Одна клумба може містити в собі дерева, кущі, цибулинні, однорічні та багаторічні культури.

Підібрати рослини слід по:клумба з камінням

 • Умовами догляду. Найлегше доглядати за клумбами, коли рослини потребують однакового догляду та умов зростання. Не слід висаджувати по сусідству вологолюбні і сухостійкі. При такому розташуванні одні будуть страждати від нестачі вологи, інші - від її надлишку. Те ж саме стосується переваг по освітленості і кислотності грунту.
 • Кольором. За кольоровою гамою клумба повинна бути витримана в певному тоні (монохром), на контрасті (два контрастні кольори) або бути строкатою (три і більше відтінку).
 • Розміром (висоті). Найбільш поширений підбір різних за висотою рослин, які утворюють суцільний килим або ступінчасту композицію. На передньому плані висаджують самі низькорослі культури, на далекому - найвищі на зріст, а в середині розташовують проміжні квіти середньої висоти. Бажано підбирати культури для клумби так, щоб висота самого рослої рослини не перевищувала 1,5 м.
 • Часу цвітіння. Культури підбирають так, щоб їх цвітіння було максимально розтягнуто. Це забезпечить декоративність квітника протягом усього сезону. Можна поєднувати підбір рослин за кольором і часу цвітіння. Наприклад, на початку літа зацвітуть рослини з білими квітами, в середині - з червоними, а восени - з блакитними.
 • Формі. В якості основи квіткової композиції підбирають рослини, добре тримають форму. Вони не розпадаються протягом сезону, підтримують декоративність посадок.
 • Постійної декоративності. Рослини в квітнику розташовують так, щоб декоративні весь сезон культури «прикривали» ті, що без квітів абсолютно не виглядають.

Дуже привабливо виглядають моноклумби, складені з рослин одного виду і сорту. Єдиний їхній серйозний недолік - обмеженість за часом цвітіння. Вони цвітуть тільки всі разом, а в решту часу клумба прикрашена лише їх зеленню.

При оформленні квітника слід приділити увагу декоративним елементам. Вони перетворять будь-яку клумбу, надаючи вишуканості і стильності будь-яким посадкам.

Як декор на клумбі можна використовувати:квіти в ванній

 • декоративні фігури тварин, птахів, міфічних або казкових персонажів;
 • декоративні споруди - колодязі, млини, невеликі містки;
 • камені - невеликими можна прикрасити клумбу по периметру або викласти з них малюнок, великі можна використовувати в якості акценту в посадках;
 • мульчу - красива засипка перетворить будь-яку клумбу, використовувати можна різнокольорову тріску або кору, мармурову крихту, дрібну гальку;
 • деревні залишки - спиляти, колоди і дошки можуть вдало підкреслити природну красу рослин;
 • вазони, горщики - добре впишуться в задумку, особливо якщо виконані з натуральних матеріалів.

При правильному підході клумбу можна організувати навіть в старій чавунній ванні, в парасольці, комоді або ліжку, тачці, чоботях і калошах.

Оформлення клумби на ділянці - не таке просте заняття, як здається на перший погляд. Гармонійно облаштований квітник буде радувати око до самих заморозків, прикрашаючи ділянку яскравими фарбами.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!